Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Imo inwestycja w tv 4K będzie miała sens ok 2019-2020 roku, czyli jak prognozują specjaliści przy następnym cyklu konsol.

Do tego czasu filmu na bluray powinny być już w miare dostepne w rozsądnej cenie jak obecnie, przeskok technologiczny.

W 2019 tv 4k beda miały lepszą cene i parametry niż obecne modele, przecież ta technologia zaczyna dopiero raczkować.

No ale to tylko moje zdanie :)

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Potrzebuję kupić jakiś monitor do pykania na xbone, nie zależy mi specjalnie na sprzęcie z wyższej póki, sprzęt ma mi posłużyć przejściowo i nie chce na niego za dużo wydawać. Wypatrzyłem takie coś http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/philips-246v5lhab.bhtml#opisale jako, że kompletnie się na tym nie znam to pytanie czy taki monitorek się sprawdzi?

Odnośnik do komentarza

Straszna kutasowa. Z budżetowych poszukaj coś Benq-a.

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/benq-gw2455he.bhtml#opis

Na co tak właściwie zwracać uwagę, żeby na spokojnie pykać na konsolce na takim monitorze?

Cyfrowe wejście HDMI, rozdzielczość fhd, wejście liniowe audio - żeby jakieś głośniczki pod to podpiąć, coś jeszcze?

Wybaczcie idiotyczne pytania, kupuje monitor pierwszy raz w życiu i kompletnie nie wiem jak się za to zabrać  :/

Odnośnik do komentarza

Chciałem upolować piękną, rewelacyjna bestię: Panasonic TX-55AS800E mianowicie (nieco więcej o tym modelu -> http://www.3dmaniak.pl/61212/panasonic-tx-55as800e-wrazenia-opinie-i-specyfikacja/).
Flagowiec Panasa w segmencie fHD (nic dziwnego skoro życzą sobie za niego tyle, co za dobry 4K - niemal sześć tys.). Niestety okazało się, iż na rodzimej ziemni pozostały jedynie 4 egzemplarze (MM i Saturn), na domiar złego wszystkie z wystawy. Pech.

Poszedłem zatem o szczebel wyżej. Panasonic TX-58AX800E to rozwinięcie idei AS, ale o 4k właśnie. Zasadniczo znowu, albo brak dostępności, albo cała jedna sztuka w Galerii Krakowskiej, niestety tez już jakis czas gra sobie na wystawie.

Zainteresowałem się zatem Panasonikiem AX 900. O tym modelu w samych superlatywach się wypowiadają. Zarówno w Polsce (hdtv m.in.), jak i za granicą. Przyrównywany jest jakością do OLED, niektóre nawet przebija. Podobno coś niebywałego i ścisła czołówka ubiegłego roku (wówczas kosztował 16tys. teraz można go dostać za ok dziewięć).

Tylko co się okazuje, jak wieść niesie spora część wyświetla brzydkie, widoczne pasy. Ludzie jak to reklamują, otrzymują z BOK:
 

Uprzejmie informujemy, że fora internetowe nie zawsze stanowią wymierne źródło wiedzy. Zaprzeczamy, że pas przy wyświetlaniu jednolitego tła o którym Pan pisze, stanowi jakąkolwiek wadę konstrukcyjną


Natomiast z serwisu Panasa:
 

Odbiornik działa prawidłowo. Zgłaszane zjawisko związane jest z zastosowaniem systemu bezpośredniego podświetlenia panela LCD i jest cechą produktu


Więcej tutaj -> http://obywatelhd.pl/index.php/2015/02/17/panasonic-ax900-rysa-na-diamencie/

Tv prezentuje się bajecznie, obraz to także pierwsza liga (cenę można jeszcze przełknąć), ale te pasy (a właściwie podejście doń) jest wielce niepokojące. Input Lag także z prawdziwego zdarzenia - 84ms w trybie gry, poza nią, pona dwieście.

Ciekawą alternatywą wydaje się zatem LG 55EG960V. Cena zbliżona, jakość czerni i kolorów to coś nieprawdopodobnego, ale jak widzę te wypalone element na zdjęciach, to aż początki plazm się przypominają.

 

Odnośnik do komentarza

Kup najtanszy kabel bo chyba 5m go nie ciagniesz? A jak Ci sumienie nie bedzie dawalo spac to kup se taki za 30.

Kup najtańszy i kropka!    BO, co z tego, ze kupisz droższy z pozłacanymi końcówkami nawet, skoro tv ma zwykle wejścia, wiec i tak nie uzyskasz oczekiwanego efektu, szybszego transferu danych. Ewentualnie minimalnie droższy pod 3D jesli trzeba.

 

Nie dajcie sie łapać na takich pierdołach panowie gracze. 

Edytowane przez MEVEK
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...