Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nikomu nie polecałem Samsunga teraz tym bardziej, a niby model z wyższej półki.

To rozumiem przed serwisem i czekasz jeszcze tak?

 

Na upartego można było zalepić to taśma czy czymś, no ale nie o to chodzi kupująć nowy tv xd

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

To nie jest tak, każdy model może okazać się trefny.

 

Zgadza się, kosztuje 250 zł za trzy lata, ale tak szczerze to warto? Gwarancja producenta to dwa lata, w każdym momencie można ją przedłużyć (nawet pod koniec) to opłaca się od razu brać gwarancję wydłużoną? I czy faktycznie jest to rozwiązanie czy nabijanie ludzi w butelkę?

Jak już wydajesz kilka tys. to jedna gra w plecy nie powinna zrobić różnicy, a zawsze to dłuższa gwarancja. Ja nawet na PS4 wydłużałem, choć żadna konsola nigdy mi nie padła.

Odnośnik do komentarza

Witam

Planuję zakup TV 55 cali pod PC, a w przyszłości także pod PS4. Mam 2 typy i nie mogę się zdecydować co mam wziąć. Samsung UE55H6400 - matryca VA - dość wysoki lag 42 ms. LG55LF652 - matryca IPS - niski lag 24. Do grania wiadomo, że im niższy tym lepszy, ale tutaj wchodzi jeszcze kwestia matrycy. TV będzie używany i w dzień i w nocy do grania natomiast filmy w nocy. No i wobec tego lepiej chyba byłoby mi wziąć tego Samsunga na VA, ale ten lag mnie niepokoi. Myślałem też o Sony, ale do kwoty 3 tysięcy czyli tyle ile chcę przeznaczyć jest tylko ten Sony kdl-50w755c - lag chyba na poziomie 36. Wersja 55 calowa to koszt aż 800 zł więcej co jest moim zdaniem nieopłacalne. Czy lag rzędu 42 ms jak w tym Samsungu będzie odczuwalny?

Odnośnik do komentarza

Witam

Planuję zakup TV 55 cali pod PC, a w przyszłości także pod PS4. Mam 2 typy i nie mogę się zdecydować co mam wziąć. Samsung UE55H6400 - matryca VA - dość wysoki lag 42 ms. LG55LF652 - matryca IPS - niski lag 24. Do grania wiadomo, że im niższy tym lepszy, ale tutaj wchodzi jeszcze kwestia matrycy. TV będzie używany i w dzień i w nocy do grania natomiast filmy w nocy. No i wobec tego lepiej chyba byłoby mi wziąć tego Samsunga na VA, ale ten lag mnie niepokoi. Myślałem też o Sony, ale do kwoty 3 tysięcy czyli tyle ile chcę przeznaczyć jest tylko ten Sony kdl-50w755c - lag chyba na poziomie 36. Wersja 55 calowa to koszt aż 800 zł więcej co jest moim zdaniem nieopłacalne. Czy lag rzędu 42 ms jak w tym Samsungu będzie odczuwalny?

Używam od roku i w żadnym stopniu nie odczuwam jakiegoś laga nawet w szybkim multi.  

Odnośnik do komentarza

No i teraz znowu wróciłem do Soniacza KDL-50W755C. Jak sądzę spośród tych 3 modeli: Samsung UE55H6400, LG55LF652, Sony 50W755C to Sony ma najlepszą jakość obrazu tak? Ja przynajmniej tak wywnioskowałem z tego co wyczytałem. A może by się skusić na 55 calową wersję, ale cholera to aż 800 zł więcej, raczej chyba nie opłacalne.

Odnośnik do komentarza

To jaka ma jakość obrazu zależy jeszcze od konkretnej sztuki. Te TV chyba nie przechodzą żadnej kontroli jakości i możesz trafić na bubla, który będzie miał gorszy obraz niż Twój stary TV ;)

 

Tego LGka, którego wymieniłeś niedawno miałem okazję oglądać u kumpla i mega mnie zaskoczył. Fakt, że oglądałem go w dzień w średnio oświetlonym pomieszczeniu, ale jakość obrazu zrobiła na mnie duże wrażenie. Nie sądziłem, że IPS może tak ładnie świecić :)

TV nie miał też zauważalnych żadnych wad typu clouding, banding czy DSE, ale żeby to dokładnie wybadać trzeba by jeszcze popatrzeć na TV w zaciemnionym pomieszczeniu. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś chce najlepszy na świecie TV do gierek to jakimś cudem została jedna sztuk w tym sklepie

http://www.swiat-laptopow.pl/telewizor-led-sony-42-smart-3d-led-tv-42w805abae2.html

 

Koniecznie musi być to model 42w805a (nie 805b czy 805c)

 

Input lagi odpowiednio 6ms (HSC) i  16/17ms (leo bodnar)

http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl47w805a-201307043162.htm

Edytowane przez Yeah Bunny
Odnośnik do komentarza

Tylko taki udało się wykopać. Sony szybko zamieniło je na tańsze w produkcji 805B i 805c z dużo gorszą matrycą. Do salonu może i nie jest szczyt wielkości, ale jak bym miał kawałek kąta/pokoju do grania to jako monitor+telewizor wymiata.

Edytowane przez Yeah Bunny
Odnośnik do komentarza

Yeah Bunny: ten ampli to Harman Kardon avr chyba 365. Ale mam tez problemy z nim od początku, bo nie odtwarza krótkich dźwięków: jak przewijam menusy w XMB, to nie słyszę tych klików, dopiero jak przytrzymam klawisz, gdzie dźwięk sie robi dłuższy, to odtwarza. Pierdoła, ale denerwuje, a może to ustawienia?

Mam update na pendrajwie, ale nie mam teraz tv, by to zaktualizować:/

Pech.

---

Co do telewizora, to dwa tygodnie sprzęt siedzi w serwisie, do końca tygodnia maja mi poskładać.

Mieli nie naprawiać, tylko wysłać pisemko do sklepu, że ja od razu dostałem bubla, a nie że sprzęt mi sie uszkodził, ale wzięli sie za robotę, bo tv z wyższej polki.

Czas działa mi na niekorzyść. Jak to rozwiązać z punktu prawnego, bo najlepiej by było, jakby serwis zwrócił sprzęt do sklepu, a mi oddali siano i idę kupic Sony gdzieś indziej. Ale tak sie chyba nie da:/

Ps. Post z telefonu

Odnośnik do komentarza

To lipa, ale lagujący dźwięk w harmanie już kiedyś słyszałem. Leciało audio z konsoli i do tv i do ampli i Tv szybciej dawał dźwięki, tak że powstawało echo. Z tego co czytałem update powinien poradzić, ale nie zdążyłem tego sprawdzić bo ampli należał do byłej, którą w międzyczasie pogoniłem.

 

Edit.

Jak serwis Ci ostatecznie naprawi to dupa. Sklep Ci nie przyjmie zwrotu. Gdybyś nie dał do serwisu to możesz na zasadzie rękojmi domagać się zwrotu towaru który już kupiłeś wadliwy.

Edytowane przez Yeah Bunny
Odnośnik do komentarza

No i klapa z OLED'em. Tydzień temu dopiero zauważyłem coś takiego:

 

de4dkTK.jpg

utAagG8.jpg

Przy normalnym oglądaniu tego nie wyłapałem od razu, ale jak już zaważyłem to sprawdziłem dokładniej i taki o to koszmarek wylazł.Teraz już widzę to wadą absolutnie za każdym razem. We wtorek idę sprawdzić inne modele, może znajdzie się dobra sztuka, ale czytałem na różnych forach, że to dość powszechne i ciężko znaleźć model pozbawiony tego syfu. Mam możliwość wymiany albo zwrotu gotówki. Jeżeli będę musiał kupić coś innego to nie mam pojęcia co wybrać by się nie zawieść.  Ktoś coś poleci do 9/10 tysięcy ? 

Odnośnik do komentarza

Najlepszy wybór pod gry to Bravia. Polecam Ci wybrać coś z tej listy:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag

Nie będziesz rozczarowany.

 

Edyta. Jeśli upierasz się przy 4k albo zakrzywionym ekranie to inputy będą biedne w porównaniu do tych modeli.

Edytowane przez Yeah Bunny
Odnośnik do komentarza

kdl-55w905a - eisa za 2013-2014, do znalezienia bez problemu w niesieciowych sklepach. Przez net jak szukałem to 0, ale pojeździłem trochę i swoją sztukę trafiłem. Poczytaj recenzje konkretnych modeli. Większość ma bardzo dobre opinie.

Edytowane przez Yeah Bunny
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...