Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Rozsądnie. Chłopak miał pecha.

Pomyśl nad Sony KD 55X8505c (bardzo dobry, cieszący się uznaniem model), bądź jeszcze lepszym (głównie z tytułu jakości obrazu) Panasonikiem CX700. Tego drugiego posiadam kilka miesięcy. Testowałem z PCMR, obecnie jest do XO i PS4 podłączony. Świetny sprzęt oferujący niesamowitą jasność ekranu.

Odnośnik do komentarza

A moze cos tanszego ? - Philips PUS 6501 Ultra HD?

podoba mi sie funkcja oswietlenia i ma pilot z klawiatura QWERT - YT w 4 K?!

 
https://hdtvpolska.com/forum/topic/37116-test-android-tv-philips-pus-6501-ultra-hd/

 

Jezeli jeszcze HDR jest w grach to ze swoja cena chyba kozak!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

maja - kumpel ostatnio kupowal - po aktualizacji.

W swojej cenie z lekka zawstydzaja konkurencje - zwlaszcza, ze matryca ma 120hz - nie wiem tylko czy w trybie gry dziala HDR - nie moge sie doczytac, a znajomy nie ma jak sprawdzic.

kumpel czyli ja xD

 

no właśnie zdecydowałem się na tego Philipsa i jestem jak narazie zachwycony. Pościągałem te promo video w 4K co link podał wyżej grzybiarz i oczy wypala. Nawet filmiki na youtube w 4k gdzie są pewnie i tak skompresowane robią robotę. Ambilight to mega bajer i po 2 dniach używania jak go na chwilę wyłączyłem to od razu zatęskniłem ;) szukałem właśnie takiego TVika i to za 3800zł za 55 cali ;) input lag na poziomie 35ms to chyba bardzo dobry wynik.

 

HDR w filmach działa, w grach nie wiem. Cieszy mnie właśnie ta matryca 120hz to większość TV w tym pułapie cenowym chodzi na 50hz

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

35 ms to jednak już dość spory lag, ale pewnie w 4K ciężko coś niższego wyhaczyć. Co miałeś wczesniej bartiz za TVka? Ja się jeszcze waham między Full HD a 4K bo jak mam siedziec metr od takiego 4K telewizora żeby widzić rożnice między 1080p to chyba wole niższ input lag.

Odnośnik do komentarza

Ja też się wahałem pomiędzy full HD a 4K ale jak mam dać powiedzmy 3500 za 55 Sony w805 to IMO lepiej brać już niewiele droższy 4K i mieć jakiś zapas na przyszłość.

 

Głównym moim TV do grania jest i tak Samsung 42 cale F6770 którego kupiłem chyba 3 lata temu. Tego Philipsa wziąłem do salonu głównie pod filmy i TV ale konsole na pewno nie raz pod niego podłącze:)

 

Z tym input lagiem to ja zboczenia nie mam, w tym Samsungu mam pewnie ponad 50ms a w multi idzie mi na ogół dobrze i nigdy jakoś mi to nie przeszkadzało. Jak testowałem ostatnio PS4 na tym nowym Philipsie który ma powiedzmy 15ms laga mniej to żadnej różnicy nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy kto na jakim lagu grał wcześniej. Ja na plazmie grałem z 23ms i teraz na Samsungu mam 21 i jest elegancko. Natomiast gdy odpalam tryb PC mam 39ms i dla mnie jest tragedia, nadająca się jedynie do walking symulatorów. 

 

No i oczywiście zależy jak bardzo jest ktoś na to wyczulony.

Edytowane przez Ins
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Ogladalem dzisiaj tego Philipsa - chyba tez wezme, szkoda tylko, ze nie ma jak sprawdzic tego HDRa w grze, ale po aktualizacji Bartiz sam mowil ze jest tryb HDR GRA - wiec chyba powinno byc wszystko okej!


Wszystko zależy kto na jakim lagu grał wcześniej. Ja na plazmie grałem z 23ms i teraz na Samsungu mam 21 i jest elegancko. Natomiast gdy odpalam tryb PC mam 39ms i dla mnie jest tragedia
trzeba byc niezlym terminatorem by odczuwac roznice laga wartosci 0,015 sec podczas gry.
Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Telewizor se musze kupić.

 

Telewizor będzie służył głównie... do oglądania telewizji (kablówka - dekoder HD). W tym przewiną się od czasu do czasu jakieś wydarzenia sportowe, czyli np. jak LEGENDARNA POLSKA SIŁA będzie szła jak burza przez eliminacje do MŚ 2018 albo jak legenda polskiej piłki klubowej i reprezentacyjnej, Michał Pazdan, będzie po raz kolejny masakrował CR9, tym razem w LM. Pewnie od czasu do czasu obejrzę na tym TV jakiegoś mkv z pendriva. W gry nie gram i siedzę tu dla beki. Poza tym TV musi mieć Internety (Wi-Fi) i YouTuba + dobrze, żeby były inne aplikacje typu Netflix.

Chcę przeznaczyć na tego tvika tak do 2 000 PLN.

 

W sumie gówno się znam (dlatego pytam), ale trochę samemu poczytałem i pogooglowałem, no i wyszło mi, że Samsung UE43J5500 nawet by się nadał:

 

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-av/tv/full-hd/UE43J5500AWXXH

 

BEDZIE czy polecacie coś innego w tym przedziale cenowym?

Edytowane przez --wojtas--
Odnośnik do komentarza

no z marca - w Polsce sa juz wyprzedaze, wiec pewnie zaraz nowy model wchodzi.

Szkoda, ze Horizon dopiero pod koniec Wrzesnia - tak bym poprosil w sklepie by chlop konsole podlaczyl i dzisiaj bym z nim wyszedl!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Witam Panowie. Szukam jakiegoś tańszego telewizora maksymalnie do 40-42 cali w full hd z jak najmniejszym input lagiem i by można było do niego podłączyć głośniczki mini jackiem. Telewizor głównie do gier do tymczasowego mieszkania za granicą więc nie mam zamiaru się jakoś do niego specjalnie przywiązywać stąd ogólna dowolność jeśli chodzi o firmę (nawet jakiś no name może być), żadnych ambilightów, 4k czy innych 3D, byleby spełniał funkcje opisane wczęsniej. Ograniczony jestem do holenderskich i niemieckich sklepów typu MM czy Real, do kwoty powiedzmy 300-350 euro. Np w MM najbliżej mnie jest coś takiego:

- Hitachi 40HB6T62

- Toshiba 40L1533DG

- OK, ODL 40545-B

Wszystkie między 329 a 349 euro, ale nie mogę znaleźć informacji o input lag. Macie może jakąś stronę gdzie mogę znaleźć informacje o IL na dowolny ekran, bo w witrynach sklepów ta informacja jest pomijana...

Jeśli np. pojechałbym w stronę Niemiec do takiego Reala to w obecnym momencie mógłbym kupić Sharp LC-43CFF6002E za 280 euro, ale tak czy siak nie wiem jaki jest w nim Input Lag.

Proszę o radę albo chociaż linka do strony z input lagami ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...