Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Fanek ten TV to może być za dużo dla Ciebie jak odpalisz jakąś grę z dobrym HDR w 4k i rgb na combie Pro i KS7000 to pikawa może nie wytrzymać. Zastanów się dobrze przed wyborem.

 

Ja za swoje pieniążki w życiu kupiłem 3 TV przed tym Szajsungiem. Dwie plazmy Panasa i Bravie Sony. Z każdego byłem zadowolony ale żaden mnie tak nie karał jak ten KS7000.

Co do hu jowej obudowy to faktycznie jest tandetna ale postawiłem TV i już nie zaglądam na jego tył, mam nadzieje, że się nie rozklei :)

 

Co do martwy pixeli to można wykonać test w euro agd ale chcieli za to 60 zł.  Użyłem swoich niesamowitych umiejętności negocjacyjnych i zrobili mi to w cenie TV.

Odnośnik do komentarza

Ze 2 lata temu to pewnie tak, ale teraz to już mehhh :)  tyle że nadal lubię nowinki techniczne. Tv pod konsole brałem 2 lata temu Sony W8 50", uznałem że teraz zmienie na coś większego, ale dopiero jak pojawi się jakiś nowy tytuł którym naprawde będę zajarany.

 

Z przesiadką na Pro chodziło mi głównie o płynniejsze gry i póki co dostałem to dla 1080p - BF1 lepsze 60fps (przed patchem bo teraz zepsuli), Tomb Raider, za chwile FFXV. Na przykładzie Tomb Raider wole grać w 60fps co sprawia mega przyjemnośc niż miałbym ogrywać to w 4K 30.

 

Days Gone byłby na pewno dla mnie takim tytułem deal breaker, ale to pewnie dopiero 2018. Wcześniej może też coś wejdzie, ale ciśnienia jakoś nie mam. Z czasem wezme tv z lepszym HDR i IL, niż miałbym brać teraz, kiedy ta technologia dopiero raczkuje, pierwsze rozsądne tv HDR pojawiły się w tym roku.

Edytowane przez Fanek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Można iść do sklepu z bitmapami na pendrajwie: zielonym, czerwonym, niebieskim i sprawdzić. Tylko czy sie zgodzą otworzyć karton, a Ty jednak sie rozmyslisz?

Bierz ks, ale pod warunkiem wydłużenia gwarancji i wniesienia i montażu przez typów ze sklepu. Żeby nie było jak u mnie, że mi nie wierzyli i myśleli że złe zawiesiłem tv na ścianie.

Odnośnik do komentarza

Fanek ten TV to może być za dużo dla Ciebie jak odpalisz jakąś grę z dobrym HDR w 4k i rgb na combie Pro i KS7000 to pikawa może nie wytrzymać. Zastanów się dobrze przed wyborem.

 

Ja za swoje pieniążki w życiu kupiłem 3 TV przed tym Szajsungiem. Dwie plazmy Panasa i Bravie Sony. Z każdego byłem zadowolony ale żaden mnie tak nie karał jak ten KS7000.

Co do hu jowej obudowy to faktycznie jest tandetna ale postawiłem TV i już nie zaglądam na jego tył, mam nadzieje, że się nie rozklei :)

 

Co do martwy pixeli to można wykonać test w euro agd ale chcieli za to 60 zł. Użyłem swoich niesamowitych umiejętności negocjacyjnych i zrobili mi to w cenie TV.

To znaczy że jak mam zamiar powiesić ten tv na scianie to może mi odpaść obudowa?

Odnośnik do komentarza

Codename a Ty wziąłeś KS7000 tak? Oglądałeś najpierw w sklepie i selekcja?

Nie za taki hajs jak go kupiłem nie wybrzydzalem mam chyba 1 czy 2 bad pixele ale i tak jestem happy

 

 

Grzybi

 

Bez przesady sam byłem w szoku przy montażu z tym że dali śruby m8 gdzie jedna ma nośność prawie tony xd

Edytowane przez KOŁD
Odnośnik do komentarza

Ja mam 3 bad pixele. Testowałem w euro rtv 6 sztuk ks 9000 i nie kazali za to dopłacać a przynosili i rozpakowywali z magazynu coraz to nowsze sztuki. Kiedyś nawet w tym temacie pisałem o moich testach. W końcu wziąłem ten z 3 bad pixelami gdzieś na górnej krawędzi bo i takie z 10 czy 8 się trafiały :D. Najlepsze że wziąłem gwarancje na 5 lat z możliwa wymianą. W regulaminie gwarancji mam wpisane że przy większej liczbie jak 3 wymieniają na nowy. Czyli za 4 lata uruchamiam test bitmapowy i na pewno znajdę 4 bad pixel .Wtedy muszą mi w cenie jakiej kupiłem ten tv dać model jaki mają w sklepie. Czyli dla mnie tylko na plus. Fakt że poszerzona gwarancja kosztowała mnie dodatkowe 1700 zł ale szczerze nie żałuję. Mam święty spokój na 5 lat z możliwością wymiany :)     W tej gwarancji jeszcze jest że przy uszkodzeniu mechanicznym też wymieniają. Czyli jak mi z wieszaka spadnie albo niechcący ktoś przy(pipi)ie w tv to wymiana :)

 

 

Swoją drogą tv za 8000 k i każdy miał bad pixele. Jakość Samsunga poraża :D

Odnośnik do komentarza

Przyjrzałem się w sklepie bliżej temu KS7000 i rzeczywiście to jest dramat. Myślałem, że mój budżetowy soniacz jest wykonany nie najlepiej, ale w porównaniu do szajsunga jest to blichtr, przepych i top klasa dla burżuazji:p

Nigdy bym nie kupił takiego badziewia za takie pieniądze, nawet jeśli jakość obrazu jest tam bdb.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś z was mial styczność z sony kd65xd8505? Może inaczej ten soniacz czy Samsung ks7000?

Mam ta sama zagwozdke z wyborem tylko między KD55XD8505 a wlasnie KS7000. W soniaczach z modeli XD85 z 2016 nie ma szalu co do HDR i odwzorowania czerni z tego co wyłowiłem z sieci. Szajsung pod tym katem jak i input laga jest troche lepszy. W Soniaczach po aktualizacji softu input lag jest juz akceptowalny ale dalej wiekszy niz w KS7000 Natomiast w innych aspektach Soniacz wygrywa IMO. Dopiero model Soniacza XD93 ma juz HDR na poziomie ale i cene o 2,5 klocka wieksza Co do Samsunga to wlasnie jakość wykonania mnie zniechęca. Aktualnie moj obecny Sony Full HD KD40V5500 ma juz ok 6-7 lat i nic mu nie dolega.

 

Pare linków to lektury o modelach XD8505 (to ten sam model co X850D - tak sie zwie w US):

 

http://uk.rtings.com/tv/reviews/sony/x850d

 

http://4k.com/tv/sony-x850d-4k-hdr-tv-review-xbr55x850d-xbr65x850d-xbr75x850d-xbr85x850d/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Czy ktoś z was mial styczność z sony kd65xd8505? Może inaczej ten soniacz czy Samsung ks7000?

Mam ta sama zagwozdke z wyborem tylko między KD55XD8505 a wlasnie KS7000. W soniaczach z modeli XD85 z 2016 nie ma szalu co do HDR i odwzorowania czerni z tego co wyłowiłem z sieci. Szajsung pod tym katem jak i input laga jest troche lepszy. W Soniaczach po aktualizacji softu input lag jest juz akceptowalny ale dalej wiekszy niz w KS7000 Natomiast w innych aspektach Soniacz wygrywa IMO. Dopiero model Soniacza XD93 ma juz HDR na poziomie ale i cene o 2,5 klocka wieksza Co do Samsunga to wlasnie jakość wykonania mnie zniechęca. Aktualnie moj obecny Sony Full HD KD40V5500 ma juz ok 6-7 lat i nic mu nie dolega.

 

Pare linków to lektury o modelach XD8505 (to ten sam model co X850D - tak sie zwie w US):

 

http://uk.rtings.com/tv/reviews/sony/x850d

 

http://4k.com/tv/sony-x850d-4k-hdr-tv-review-xbr55x850d-xbr65x850d-xbr75x850d-xbr85x850d/

 

 

 

Patrząc na testy rtings samsung zjada tego soniacza we wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Przyjrzałem się w sklepie bliżej temu KS7000 i rzeczywiście to jest dramat. Myślałem, że mój budżetowy soniacz jest wykonany nie najlepiej, ale w porównaniu do szajsunga jest to blichtr, przepych i top klasa dla burżuazji:p

Nigdy bym nie kupił takiego badziewia za takie pieniądze, nawet jeśli jakość obrazu jest tam bdb.

Wy patrzycie w TV czy na TV. Ma on tandetnà obudowę z tyłu, to fakt ale jak często tam się paczy? Od przodu wygląda fajnie, a obraz wsio rekompensuje. On nie jest bdb, on jest kozacki.

Co do tej rozszeżonej gwarancji to spoko ale chyba tylko jak się na raty bierze i do ratki to doliczają, bo za gotówkę kazali mi ponad 1tys zł dopłacić xD troche mechłem to Pani w RTV AGD zaczęła mnie na raty namawiać i że wtedy nawet nie odczuję tego tysiąca zł :)

Odnośnik do komentarza

Nawet nie chodzi o wygląd, bo tak jak piszesz nie zagląda sie tam, ale widząc raz takie kwiatki ma się potem poczucie, że ten badziew rozpadnie się od samego stania. Co się z tym stanie jak TV będzie mieć 2 albo 3 lata? Lepiej sobie nie wyobrażać:P

 

Do tego te martwe piksele itp. No nie popisał się Samsung tym modelem, a szkoda, bo wybór TV byłby prostrzy.

Odnośnik do komentarza

Dalsze uwagi co SAMSUNGA KS7000.

Laska ogląda na ipli jakieś pierdoły i zawsze po reklamie, cofa jej do początku odcinka, a tym smartpilotem nie można chyba przewijać.

Napisałem do supportu Ipla i odpisali, że to wina odbiornika i już wysłali stosowne pisemko do Samsunga.

 

Cztery rdzenie i nie mogą sobie poradzić z apką.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...