Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, szukam budżetowego telewizora stricte do gier wideo.

Rozważałem 55 cali, ale zależy mi na tym, żeby zmieścić się w 4k i mieć 4k, więc chyba pozostają mi modele 49 cali.

Z telewizorem ma pracować Prosiak i Skorpion (jak już wyjdzie).

 

Rozważam dwie opcje:

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-49xd8005

http://www.x-kom.pl/p/284580-telewizor-44-55-sony-kd-49x8309c-android-4k-1000hz-wi-fi-dvb-t-c-s.html

 

Bardziej skłaniam się ku drugiej - tańszej - opcji, bo oczywiście jako gościowi, który na telewizorach się nie zna, robi mi te 1000hz motionflow (vs 200 w opcji numer 1).

 

Który wygląda rozsądniej?

Odnośnik do komentarza

Z czekaniem mam o tyle problem, że telewizor potrzebuję najpóźniej za miesiąc-dwa (tyle czasu jeszcze mogę się przemęczyć na swoim starym rupieciu, plus tak czy siak muszę kupić drugi odbiornik wizyjny).

4K i HDR chcę, żeby właśnie nie było potrzeby za rok wyrzygania kolejnej sumki na nowy TV :).

Odnośnik do komentarza

Z czekaniem mam o tyle problem, że telewizor potrzebuję najpóźniej za miesiąc-dwa (tyle czasu jeszcze mogę się przemęczyć na swoim starym rupieciu, plus tak czy siak muszę kupić drugi odbiornik wizyjny).

4K i HDR chcę, żeby właśnie nie było potrzeby za rok wyrzygania kolejnej sumki na nowy TV :).

W takim razie wolałbym dorzucić jeszcze ten tys. i kupić coś z poprzedniej strony. No ale z tych co pisałeś to pewnie wziąłbym ten 49xd bo ma mniejszego laga ale też nie wiem czy w trybie hdr jest ok.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Albo żużla lub NBA. Ło jezu jak mi smużyło na mojej ostatniej Bravi HX. Teraz na Szajsie KS7000 noga, NBA płynnie i bez smug, no bajka.

Przecież tam masz motion flow i chyba nawet matryce 200hz o ile jest to wysoki model HX.
Średni bo 750 ale 4 lata temu ponoć był bardzo oko.
Odnośnik do komentarza

 

 

Albo żużla lub NBA. Ło jezu jak mi smużyło na mojej ostatniej Bravi HX. Teraz na Szajsie KS7000 noga, NBA płynnie i bez smug, no bajka.

Przecież tam masz motion flow i chyba nawet matryce 200hz o ile jest to wysoki model HX.
Średni bo 750 ale 4 lata temu ponoć był bardzo oko.

 

Tam tylko wystarczyło do sportu dać motion flow na wysoki i włączyć tryb filmu auto 1.

Miałbyś wówczas ultra płynność i całkowity brak smużenia.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Albo żużla lub NBA. Ło jezu jak mi smużyło na mojej ostatniej Bravi HX. Teraz na Szajsie KS7000 noga, NBA płynnie i bez smug, no bajka.

Przecież tam masz motion flow i chyba nawet matryce 200hz o ile jest to wysoki model HX.
Średni bo 750 ale 4 lata temu ponoć był bardzo oko.

 

Tam tylko wystarczyło do sportu dać motion flow na wysoki i włączyć tryb filmu auto 1.

Miałbyś wówczas ultra płynność i całkowity brak smużenia.

 

I efekt brazylijskiej telenoweli.

Odnośnik do komentarza

Ping, jeżeli chcesz kupić telewizor, to teraz masz odpowiednie ceny.

Nie opłaca się brać nowego TV w pierwszej połowie roku, premiery sprzętu są na początku roku, potem wszystko tanieje, aż do świąt, gdzie cenę zawyżają (obniżka niby z ceny premierowej, jak niedawno było za mniej).

Ja na Twoim miejscu pomęczył bym się te pół roku na starym TV i w następnym roku kupił coś z zarypistym HDR. Tylko nie od razu na premierę - dziś za cenę 60', miałbym 65, a minęło pół roku:/

Siedź na starym TV, w następnym roku potanieją obecne modele (pierwsze HDRy) + wyjdzie coś nowego. A raczej skoro masz wszystko nowe w mieszkanku, to wytrzymasz na bublu i w końcu dowalisz jakimś nowoczesnym TV klasy premium :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze pytanie odnośnie Sony XD80, bo widzę, że jego cena w sklepach szybko spada. Na zagranicznych forach posiadacze tego modelu narzekają przede wszystkim na Dirty Screen Effect oraz zamulającego Androida po ostatnich update'ach. Faktycznie jest to tak zauważalne?

 

DSE możesz mieć w każdym TV LCD... nie ważne czy kosztuje on 1000, czy 10000zł.

Trzeba mieć po prostu farta i trafić na egzemplarz, w którym będzie to najmniej widoczne. To samo tyczy się równomierności podświetlenia matrycy - postawisz obok siebie 2 identyczne telewizory, które mogą się od siebie drastycznie różnić - jeden będzie miał tylko lekkie rozjaśnienia w rogach, a na drugim będą plamy, że porzygać się można. Niestety taki już urok technologii LCD (szczególnie podświetlanych diodami LED, bo za czasów świetlówek chyba nie było takich jaj z podświetleniem)

Odnośnik do komentarza

http://www.komputerswiat.pl/centrum-wiedzy-konsumenta/telewizory/telewizor-poradnik-zakupowy/przeglad-najlepsze-telewizory-jesien-2016.aspx

Tutaj ciekawy przegląd. Ten KS7000 zrobił się dość popularnym TV, niczym GTX970 na PC :)

W sumie cieszy mnie to, że tygodniami szperałem jaki TV kupić, aż w końcu kupiłem go w ciemno, nie wiedząc nawet, co to HDR.

Odnośnik do komentarza

Do czego to dochodzi. Nie dosc, ze wydajesz na tv tyle ile wiele osob nie wyda nawet na samochod (bo nie ma albo po prostu szuka tanszego) to jeszcze taki bubel wala. Z drugiej strony, moze to tylko jakas trefna seria poszla i Samsung bedzie wymienial tym osobom na nowki? :yao:

Sam kupilem niedawno Samsunga UE50H6400 za niecale 2500zl i jestem bardzo zadowolony :) Mam nadzieje, ze nic mi sie z obudowa (i nie tylko) nie bedzie dzialo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...