Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nieco offtop, ale myślę, że osoby to czytające mogą mi pomóc. 
Jak połączyć kablami, by TV puszczał dźwięk do ampli? Mam w sprzęcie funkcję ARC, ale nie potrafię tego ogarnąć. Ciągle coś nie tak z tymi HDMI. Raz kiedyś podłączyłem pleja pod HDMI 4 i teraz tylko tam widzi dowolne źródło, na innych nie hula. Shiieeett, mam ochotę wymienić siekierkę (harman kardon avr 365) na kijek (onkyo jakiś za 2 tysie). Ale chyba ten onkyo bardziej przystępny i user friendly.

Odnośnik do komentarza

Mając do wyboru Telewizor SAMSUNG UE60J6200 z roku 2015 a Telewizor SAMSUNG UE60J6240 z roku 2016, który byście wybrali?

Wyczytałem ze Samsungi j6200 jeszcze miały matryce 120Hz. Tegoroczne k6 już nie.

W specyfikacji zasilania obu modeli widać różnicę 220-240 V 50 Hz (2016) a 100V - 240V, 50/60Hz.... Ktoś wie czy to prawda?

Odnośnik do komentarza

Żadnego z tych bym nie wybrał.

Dlaczego? Sądząc po recenzji http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/j6200

Idealnie nadaje się do grania. 4K, HDR to zbędne rzeczy dla mnie na dziś dzień, poza tym TV będzie używane z odległości min. 3m. Wystarczy Full HD. A poza tym nie lubię przepłacać za coś zbędnego.

Edytowane przez powermass
Odnośnik do komentarza

Ten model jak i wyższy XD93 ma okropnego laga w HDR (brak możliwości włączenia trybu gra). Więc dopóki nie będzie aktualizacji softu jedyne co mogę polecić to XD80.

Np ten: https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-55xd8005 ?

Bo teraz kosztuje 4400, Samsung KS 7000 55 kosztuje 5 kola, 60cali za 5500  z rabatem technologicznym, wiec calkiem niezle ceny!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

W tej cenie gdybym jeszcze raz miał kupować to bym kupił właśnie 65 cali ks7000.  55 cali to minimum do 4k a 65 to według mnie optymalna wielkość. Ceny ładnie lecą. A Samsung w tej cenie z hdr i 4k jest bezkonkurencyjny. Ja mam ks9000 ale on prawie niczym nie różni się od k7000.  Troszkę sfrajerzyłem i przepłaciłem w czerwcu. KS7000 to wg mnie najlepszy stosunek ceny do jakości obecnie :)

Odnośnik do komentarza

Ja też siedzę ok 2,5 m i przesiadłem się z 46 cali na 55. Szczerze to na początku nie ogarniałem tego ekranu xD Po kilku dniach jest już okey ale widzę, że dla mnie 55' to max z tej odległości. Co do 4k to widać różnicę w gierkach z takiej odległości, ba nawet w xmb widać.

Odnośnik do komentarza

Z innego tematu wklejam:

Hej ludziska, macie amplitunery 4K, czy po prostu wybieracie źródło obrazu z tv, a dźwięk z hdmi ampli?

Bo ja mam chyba kolejny powód do wymiany harmana.

I jeżeli taki np. Onkyo TX-NR555 obsługuje 4K, to czyli jednocześnie ma i wsparcie dla HDR?

up, co do zakrzywionego ekranu, to kwestia gustu. Mi się nie podoba, lasce się podobało w sklepie. Jakoś nie wyobrażam sobie, bym oglądał TVP1 w zakrzywionym ekranie. Monitory komputerowe też wychodzą tzw "curved", ale to nie dla mnie. Idź do sklepu i sprawdź.

Odnośnik do komentarza

Zakrzywiony ekran ma jeden zasadniczy plus, a mianowicie poprawia kąt widzenia.

Jeśli TV ma słabe kąty widzenia, to siedząc centralnie widzimy jak boki nam szarzeją (czym większy ekran, tym gorzej). Na zakrzywionym ekranie powinno to być zniwelowane.

 

Ja biorąc coś powyżej 50 cali mocno bym się zastanawiał nad "żaglem" :) 

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.

Zwracam się z zapytaniem do osób będących w temacie, poniżej podaje link do tv UHD. Czy według was jest on odpowiedni jeśli chodzi o parametry?

Nie ukrywam, że cena jest kusząca i chętnie zakupiłbym bym omawiany produkt z myślą o kupnie Ps4 Pro w okresie świątecznym.

Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne argumenty za/przeciw.

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-49xd7005

Odnośnik do komentarza

Ten Soniak jest 50hz odpada kompletnie...

A te urzadzenie Samsung One Connect jest do kazdej sztuki dodawane ?

 

Samsung one connect jest integralną częścią zestawu tv z serii ks. To najlepsze w tych tv. 2 kable (3 jak net po lanie chcesz) od tv max a reszta po one connect. Mam go w szafce ukrytego i za szafką kable do xboxa one ps4 cyfry kiedyś też wii u i do kina domowego optyk też z one connecta. Piękna sprawa. Czysto schludnie prawie bez kabli na widoku.

 

 

Ja mam zakrzywiony ekran i nie przeszkadza mi to. Fajnie jak siedzę blisko centralnie a i z odległości 2 m spokojnie z 3 osobami tv oglądam. To nie tak że to zakrzywienie jest mega duże. Rok temu było duże w tv z tego roku jest bardzo delikatne. Nie przeszkadza i fajny bajer.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.

Zwracam się z zapytaniem do osób będących w temacie, poniżej podaje link do tv UHD. Czy według was jest on odpowiedni jeśli chodzi o parametry?

Nie ukrywam, że cena jest kusząca i chętnie zakupiłbym bym omawiany produkt z myślą o kupnie Ps4 Pro w okresie świątecznym.

Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne argumenty za/przeciw.

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-49xd7005

Kolejny raz powtórzę. Ten tv nie ma rozszerzonej palety kolorów co jest bardzo dużym minusem. Min to XD80 który jest niedużo droższy.

Odnośnik do komentarza

@mattaman

 

Czy XD80 o którym piszesz to ten sam model co KD55XD8005BU? Muszę przyznać, że pogubiłem się już trochę w tym nazewnictwie modeli Sony. Jeżeli tak, to czy ma on na pewno rozszerzoną paletę kolorów? Jeżeli posiadasz ten tv, to może napiszesz jak generalnie oceniasz ten model, a zwłaszcza jak działa na nim HDR? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 
Odnośnik do komentarza

Generalnie nazewnictwo jest proste (XD70, XD80, XD85 itd) tylko sony w różnych krajach dodaje różne końcówki do tych symboli (05, 77) ale chodzi zawsze o ten sam model.

 

Właśnie od modelu xd80 wzwyż wszystkie modele sony mają już to co trzeba, czyli między innymi rozszerzoną paletę.

 

Akurat posiadam ten model i jestem bardzo z niego zadowolony. Porównywałem go przed zakupem z innymi tv i jakość obrazu na sony najbardziej mi się spodobała. Tak jak pisałem wcześniej, miałem ostatnio okazję widzieć hdr na Samsungu ks9500 i to co widzę na swoim XD80 jest oczywiście gorsze, ale nie na tyle gorsze żeby kupować tak drogie tv jak tamten samsung.

 

Ewentualną konkurencją dla tego sony w tej klasie jest samsung ks7000 i Panasonic dx750. Zawsze warto zobaczyć kilka tv przed zakupem.

Edytowane przez mattaman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...