Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

@Balon  no ja dopłaciłem do gwarancji 5 letniej 1700 zł  

 

@Codename 

Rodzicie mają lg z androidem , kumpel sony z androidem i sorry ale jeżeli coś wyszło samsungowi oprócz obrazu to tizen. Ja od Czerwca mocno katuje netflixa, hbo go a żonka też tvn player. ZERO zawiech i kłopotów. Jak czasem netflix nie chce się odświeżyć (mam tak jak neta mi zabraknie podczas oglądania - neostrada)  to reset tv poprzez przytrzymanie przycisku power na pilocie. Tv normalnie nie wyłącza się w ogóle a jest w trybie uśpienia i startuje w sekundę. Jak robię uruchomienie ponowne to start następuje w 6 sekund. Teraz spróbujcie tak na tv sony z androidem. :D

 

 

Samo przechodzenie między dyskiem z filmem, cyfrą + czy netflixem to mega szybka sprawa. No i konfiguracja czy kino domowe czy głośniki oraz jaki tryb obrazu. Szybko, łatwo i przyjemnie bez wchodzenia w nie wiadomo ile menu.  

Odnośnik do komentarza

Blantman za 3 dodatkowe lata gwary 1700zł to IMO słaby deal. Masz 55" tak? to około 1/3 ceny całego tv.

I tak czytałem co pisałeś wcześniej z tymi bad pixelami i wymianą, ale średnio chce mi sie wierzyć, że wymienią skoro niektóre sztuki na starcie mają więcej. Te ubezpieczenia są na zasadzie Warta.

 

"W regulaminie gwarancji mam wpisane że przy większej liczbie jak 3 wymieniają na nowy." - możesz podać jakiś link z tym regulaminem?

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Wziąłem ubezpieczenie na kilka sprzętów i normalnie takie drogie nie są. tylko przy drogich sprzętach. Za kuchenkę indykcyjną musiałem dopłacić 400 zł do gwarancji 5 letniej.  Chyba zasada jest 20 lub 30 % ceny albo max 1700zł (jak drogi sprzęt) . Ja tam wole brać bo mam spokój ducha. Jakoś nie zbiedniałem od tego.  

 

Czy gwarancja działa ? Myślę że tak bo kumpel rozwalił płytę indykcyjną mechanicznie i mu wymienili. (na imprezie ktoś mocno pieprznął w  płytę butelką :)  )  

Odnośnik do komentarza

Z tymi gwarancjami i innymi cudami to niezła beka jest. Kumpel robi w media expercie i sam jest w szoku jak bardzo ludzie dają się na to naciągnąć. Czesto biorą gwary i ubezpieczenia równe bądź nawet przewyższającej wartość sprzętu.

 

Ja bym tam wolał za jakieś 3 lata dołożyć tą kasę do nowego TV. To już nie te czasy, że kupowało się rubina i pół wsi przez 20 lat z niego korzystała

Odnośnik do komentarza

Jak byly pracownik jednej z sieciowek ze sprzetem rtv/agd mogę powiedzieć, że różnie :). Na pewno nie wierzcie w bajki typu: jak rzuci pan telewizorem/zaleje komputer to wymienią na nowy. Najlepiej oczywiście wczytac sie w umowę, szczegolnie w punkt o wykluczeniach (ten najobszerniejszy ;) ). Warto dowiedzieć się też, czy nie ma amortyzacji sprzętu by po 2-3 latach nie zdziwić się, że nie dostaniesz całej wartości lub czy nie ma wyznaczonego limitu wysokości naprawy.

 

Jasne, nie jest to tylko i wyłącznie tak, że to tylko pic na wodę. Były przypadki gdzie ubezpieczyciel wymieniał sprzęt lub go naprawiał. Czasem niestety przy udziale Rzecznika praw konsumenta.

Odnośnik do komentarza

 

Rodzicie mają lg z androidem , kumpel sony z androidem i sorry ale jeżeli coś wyszło samsungowi oprócz obrazu to tizen. Ja od Czerwca mocno katuje netflixa, hbo go a żonka też tvn player. ZERO zawiech i kłopotów. Jak czasem netflix nie chce się odświeżyć (mam tak jak neta mi zabraknie podczas oglądania - neostrada)  to reset tv poprzez przytrzymanie przycisku power na pilocie. Tv normalnie nie wyłącza się w ogóle a jest w trybie uśpienia i startuje w sekundę. Jak robię uruchomienie ponowne to start następuje w 6 sekund. Teraz spróbujcie tak na tv sony z androidem. :D

 

 

Samo przechodzenie między dyskiem z filmem, cyfrą + czy netflixem to mega szybka sprawa. No i konfiguracja czy kino domowe czy głośniki oraz jaki tryb obrazu. Szybko, łatwo i przyjemnie bez wchodzenia w nie wiadomo ile menu.  

 

no ja mam bravie z androidem i nie wyobrażam sobie innego systemu na tv dzięki mozliwosci zainstalowania dowolnej aplikacji dostępnej na androida, a nie tylko tych wybranych na android tv. wiadomo, odpada wtedy sterowanie pilotem, ale combo bezprzewodowa klawiatura + myszka rozwiązują sprawę. Telewizor wybudza się błyskawicznie w miejscu, w którym go uspiłem. Uruchamia się faktycznie około 20-30 sekund, ale wyłączam go tylko wtedy, gdy wyjezdzam na jakiś czas i odpinam listwe od gniazdka.

Odnośnik do komentarza

@blant

 

nc+go, chrome, czy podczas euro 2016 Ipla (aplikacja dla android tv jest mocno ograniczona pod względem możliwości oraz zawartości). Jak kupiłem tv nie było też apki Spotify dla tv, więc nie musiałem czekać az oficjalnie pojawi się na tym systemie, tylko mogłem zainstalować apkę dla smartfonow. Mam też emulatory i mogę ogrywać retro gierki bezpośrednio na tv za pomocą dualshocka 4 :D Po prostu android dla telewizorów jest tym, czym android dla telefonów/tabletów - daje ci pełną kontrolę nad urządzeniem. 

Odnośnik do komentarza

Z tymi gwarancjami i innymi cudami to niezła beka jest. Kumpel robi w media expercie i sam jest w szoku jak bardzo ludzie dają się na to naciągnąć. Czesto biorą gwary i ubezpieczenia równe bądź nawet przewyższającej wartość sprzętu.

 

Ja bym tam wolał za jakieś 3 lata dołożyć tą kasę do nowego TV. To już nie te czasy, że kupowało się rubina i pół wsi przez 20 lat z niego korzystała

 

 

Ciekaw jestem jak z egzekwowaniem tych "gwarancji" jak faktycznie coś się stanie.

Lepiej by nic się nie psuło, chłopaki. Sprzedawcy, przedstawiciele są uprzejmi jak trzeba produkt sprzedać, później bywa różnie.

 

Wspominałem już swego czasu o kpinie z AX900. Dla przypomnienia, tak w skrócie. Kupił sobie pewien człek ów model. Okazało się, że obraz przeszywa kilka poziomych, ciemnych pasów. Wyglądało to tak:

 

Panasonic-AX900-transmisja-TV-600x387.jp

 

Sprawę zgłosił to tu, to tam.

 

BOK odpowiedziało:

 

Dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że fora internetowe nie zawsze stanowią wymierne źródło wiedzy. Zaprzeczamy, że pas przy wyświetlaniu jednolitego tła o którym Pan pisze, stanowi jakąkolwiek wadę konstrukcyjną

 

Serwis na to:

 

Odbiornik działa prawidłowo. Zgłaszane zjawisko związane jest z zastosowaniem systemu bezpośredniego podświetlenia panela LCD i jest cechą produktu

 

Przedstawiciel Panasonika:

 

(Technik) bardzo dokładnie sprawdził TV i nie stwierdził, żadnych wad. Zatem AX900, o którym mowa nie jest w żaden sposób wadliwy. Oczywiście jeśli Pan Klient nie zgadza się z tą ekspertyzą, może odwołać się od tej decyzji przez BOK i poprosić o ponowną weryfikację odbiornika. Trzymając się wszelkich procedur obowiązujących w Panasonic, powtórnie sprawdzimy TV.

Dodam, że wówczas (2k14) telewizor ów kosztował ponad dwadzieścia tys. (obecnie 65cali jest do kupienia za nieco ponad dziesięć).

 

Rękojmia to jedno, ale warto przez sieć zamówić. Masz przynajmniej 14 dni na oddanie sprzętu, jeżeli coś nie gra tak jak powinno, bez zbędnych batalii z sprzedawcami.

Odnośnik do komentarza

 

Z tymi gwarancjami i innymi cudami to niezła beka jest. Kumpel robi w media expercie i sam jest w szoku jak bardzo ludzie dają się na to naciągnąć. Czesto biorą gwary i ubezpieczenia równe bądź nawet przewyższającej wartość sprzętu.

 

Ja bym tam wolał za jakieś 3 lata dołożyć tą kasę do nowego TV. To już nie te czasy, że kupowało się rubina i pół wsi przez 20 lat z niego korzystała

Ciekaw jestem jak z egzekwowaniem tych "gwarancji" jak faktycznie coś się stanie.

Lepiej by nic się nie psuło, chłopaki. Sprzedawcy, przedstawiciele są uprzejmi jak trzeba produkt sprzedać, później bywa różnie.

 

Wspominałem już swego czasu o kpinie z AX900. Dla przypomnienia, tak w skrócie. Kupił sobie pewien człek ów model. Okazało się, że obraz przeszywa kilka poziomych, ciemnych pasów. Wyglądało to tak:

 

Panasonic-AX900-transmisja-TV-600x387.jp

 

Sprawę zgłosił to tu, to tam.

 

BOK odpowiedziało:

Dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że fora internetowe nie zawsze stanowią wymierne źródło wiedzy. Zaprzeczamy, że pas przy wyświetlaniu jednolitego tła o którym Pan pisze, stanowi jakąkolwiek wadę konstrukcyjną

Serwis na to:

Odbiornik działa prawidłowo. Zgłaszane zjawisko związane jest z zastosowaniem systemu bezpośredniego podświetlenia panela LCD i jest cechą produktu

Przedstawiciel Panasonika:

(Technik) bardzo dokładnie sprawdził TV i nie stwierdził, żadnych wad. Zatem AX900, o którym mowa nie jest w żaden sposób wadliwy. Oczywiście jeśli Pan Klient nie zgadza się z tą ekspertyzą, może odwołać się od tej decyzji przez BOK i poprosić o ponowną weryfikację odbiornika. Trzymając się wszelkich procedur obowiązujących w Panasonic, powtórnie sprawdzimy TV.

Dodam, że wówczas (2k14) telewizor ów kosztował ponad dwadzieścia tys. (obecnie 65cali jest do kupienia za nieco ponad dziesięć).

 

Rękojmia to jedno, ale warto przez sieć zamówić. Masz przynajmniej 14 dni na oddanie sprzętu, jeżeli coś nie gra tak jak powinno, bez zbędnych batalii z sprzedawcami.

W media i saturnach jest 30 dni na zwrot lub wymianę sprzętu bez podania przyczyny (sprzęt nie może być zniszczony) nawet kupując w sklepie stacjonarnym.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Czytałem ten tekst po angielsku, ale wtedy nie zwróciłem na to uwagi:

 

Ekran Samsunga nie został skręcony, tylko sklejony, i tylna część plastikowego panelu może odchodzić od przedniej. Tak było z egzemplarzem, który otrzymaliśmy od firmy zajmującej się PR-em Samsunga.

 

 

Kuzwaaa oni tył obudowy zlepili po prostu na klej do matrycy? DUDE WTF

Tak to rozumieć?

 

Jeszcze po ang:

 

The screen isn't screwed together, it uses glue, and this can result in the back plastics detaching from the front. This has actually started to manifest on the review sample sent to us by Samsung's PR agency.

 

 

Pany nie zrozumcie mnie zle, że wam TV obrażam czy coś, nic z tych rzeczy, sam byłem zajarany tym modelem ze wzg na świetne parametry, ale co tu się odpierdala?   Myślałem, że sama ramka z frontu do okoła ekranu jest na klej, strach wieszać ten tv na ścianie.

Blantman jednak spokojna głowa w tym przypadku z tą gwarancją.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

KS8000 to nazwa KS7000 w USA.

Boże wy to macie talent do paniki i podniety. Teraz będzie ileś stron jaka beka i inneśmieszne dynie. Czy komuś z forum się rozkleja TV? Jest tu trochę tych ekranów zobaczymy po czasie czy to taki częsty przypadek czy jak zwykle podieta internetowa. Jak mi się zacznie rozklejać to was poinformuję.

Odnośnik do komentarza

Kurde Balon.. ja nie jestem w tym temacie dla beki, co jak co ale wiesz, że tutaj bym tego nie robił, są inne miejsca na forum na to.

Też mi się tak wydawało, że KS8000 to nazwa KS7000 w USA, ale patrząc po allegro widze:

 

65" KS7000 w cenie 8000zł i 65" KS8000 w cenie 9500zł

 

http://allegro.pl/samsung-ue65ks7000-suhd-i6614783055.html

http://allegro.pl/samsung-ue65ks8000-zobacz-nasze-5-tys-zestawow-i6614292716.html

 

więc jeśli sprowadzają je na rynek europejski z innych fabryk (KS7000 produkują zdaje się na Słowacji, nie wiem jeszcze gdzie KS8000), to pytanie czy oba modele składają tak samo. Może ktoś się interesował się w tym temacie?

 

Oddzielne testy też są

https://hdtvpolska.com/samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtanszy-suhd-ultra-hd-premium/

https://hdtvpolska.com/forum/topic/37419-samsung-ks8000-suhd-test-ultra-hd-premium/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...