Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nie planowałem zakupu telewizora 4k w tym roku, ale życie sprawia nam różne niespodzianki, i okazało się, że moim rodzicom zepsuł się tv. Wpadłem więc na pomysł, że dam im w prezencie mojego Sony Bravia 50w829b, a sam poszukam czegoś innego. Założenia były proste: jak największy ekran, obsługa HDR i oczywiście rozdziałka 4k, oraz przystępna cena, bo nie jestem zwolennikiem wydawania ogromnych pieniędzy na tego rodzaju sprzęt. Przez chwilę bardzo poważnie zastanawiałem się nad zakupem Samsunga KS7000, ale bardzo złe doświadczenia z tą marką( dwa tv i telefon) zdecydowały, że odpuściłem. Poszperałem trochę w necie, poczytałem różne fora, i w końcu zdecydowałem się na nietypowy wybór, bo kupiłem tv od producenta, którego jeszcze niedawno ledwo kojarzyłem, a mianowicie nabyłem Hisense H65K5510.

 

Hisense to chiński producent, stosunkowo mało znany w Polsce, ale sprzedający ogromne ilości sprzętu głównie w Chinach i Australii, i coraz odważniej wchodzący na rynki USA i Europy. Jeżeli zaś chodzi o sam konkretny model tv, to jeżeli ktoś jest zainteresowany recenzją z AV Forums, służę linkiem:

 

https://www.avforums.com/review/hisense-he65k5510-k5510-uhd-4k-hdr-tv-review.13152

 

Testuję ten telewizor od kilkunastu dni, i co mogę powiedzieć:

 

+ ogromny ekran, 65 cali naprawdę robi wrażenie,

+ nasycenie kolorów, płynność obrazu, kontrast naprawdę stoją na wysokim poziomie,

+ obraz w 4k jest po prostu oszałamiający, jestem nim absolutnie zachwycony,

+ HDR w grach zmienia zupełnie odbiór danej gry, właśnie zaczynam na nowo grać w Forza Horizon 3, bo to tak, jakbym do tej pory nie grał zupełnie,

+ wbudowany media player radzi sobie ze wszystkim formatami plików, nie stwierdziłem żadnych problemów,

+ głośniki dają znakomity dźwięk, kompletnie nieporównywalny z poprzednim TV, teraz sam się dziwię, jak głos z tv Sony mógł mi wystarczać,

+ obraz z NC+ jak żyleta, to nie jest natywne 4k, ale telewizor znakomicie radzi sobie ze skalowaniem,

+ obraz z blu-ray fantastyczny, jak napisałem wyżej, skalowanie znakomite,

+ bardzo solidne wykonanie obudowy.

 

Jeżeli zaś chodzi o mankamenty, to:

 

- Smart w tym tv to raczej taka podstawowa opcja. Mi starcza, bo używam jedynie Netflixa i Youtube, ale dla kogoś innego brak wielu aplikacji może być problemem,

- menu tv mogłoby być bardziej czytelne i intuicyjne,

- okazjonalnie bardzo niewielki banding, zauważalny w zasadzie jedynie przy oglądaniu piłki nożnej. Nie jest to absolutnie nic powodującego dyskomfort oglądania, i wymaga naprawdę intensywnego wpatrywania się w ekran,tym niemniej jednak istnieje.

 

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z zakupu. Za równowartość 3400 złotych kupiłem ogromny tv, w 4k i z HDR, a jakość obrazu jak najbardziej mnie zadowala. Rzecz jasna, nie jest to telewizor topowy, ma swoje ograniczenia, jak choćby to, że efekt HDR mógłby być jeszcze bardziej okazały. Biorąc jednak pod uwagę stosunek ceny do jakości, oferowane opcje, darmową gwarancję na dwa lata, uważam, że dokonałem dobrego wyboru.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

 

Rok gwarancji producenta + rok rękojmi, łącznie dwa lata gwarancji na terenie EU.

 

Gdzie kupiłeś ten telewizor?

W Anglii. Wg papierów mam dwa lata gwarancji producenta.

 

Jeżeli chodzi o input lag, to w trybie gra 32 ms, aczkolwiek ja nie gram w tym trybie, wolę dynamiczny,

 

W W829 też na dynamicznym grałeś?

Odnośnik do komentarza

 

 

Rok gwarancji producenta + rok rękojmi, łącznie dwa lata gwarancji na terenie EU.

 

Gdzie kupiłeś ten telewizor?

W Anglii. Wg papierów mam dwa lata gwarancji producenta.

 

Jeżeli chodzi o input lag, to w trybie gra 32 ms, aczkolwiek ja nie gram w tym trybie, wolę dynamiczny,

 

W W829 też na dynamicznym grałeś?

 

Zawsze na dynamicznym. Tryb Gra jak dla mnie to zbyt wyblakłe kolory, i generalnie nie pasuje mi taki obraz.

Zapewne na Dynamicznym input lag jest wyższy, ale w żaden sposób mi to nie przeszkadza i nie odczuwam tego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Nie nie.poświata to się coś od tv odbijało. Chodzi mi o te świecące elementy np na drzwiczkach od szafek itp.

 

Gierka to Layers of Fear.

Nie no tak ma być.

 

W takim np Bioshock też dużo było tego typu odbić światła.

 

Gre przeszedlem na PC i z tego co pamietam tez czesto niektore elementy mocno nienaturalnie swiecily - od tak gra napisana.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Rok gwarancji producenta + rok rękojmi, łącznie dwa lata gwarancji na terenie EU.

 

Gdzie kupiłeś ten telewizor?

W Anglii. Wg papierów mam dwa lata gwarancji producenta.

 

Jeżeli chodzi o input lag, to w trybie gra 32 ms, aczkolwiek ja nie gram w tym trybie, wolę dynamiczny,

 

W W829 też na dynamicznym grałeś?

 

Zawsze na dynamicznym. Tryb Gra jak dla mnie to zbyt wyblakłe kolory, i generalnie nie pasuje mi taki obraz.

Zapewne na Dynamicznym input lag jest wyższy, ale w żaden sposób mi to nie przeszkadza i nie odczuwam tego.

 

Miło takie coś usłyszeć bo masz tak jak ja  :D

Z tego co czytam po forach to mało kto na tym trybie gra ba wręcz go wyśmiewają  :facepalmz:

Odnośnik do komentarza

Z mojej strony przestroga. Serwis i obsługa klienta w Philips to (pipi) i szkoda zdrowa na kupowanie ich złomu. Telewizor więcej w naprawie niż w domu plus za każdym razem jak wraca z serwisu ma nowe usterki. Oni oczywiście nie widzą problemu i urządzenie wymienią dopiero jak 3 razy padnie ten sam element.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Rok gwarancji producenta + rok rękojmi, łącznie dwa lata gwarancji na terenie EU.

 

Gdzie kupiłeś ten telewizor?

W Anglii. Wg papierów mam dwa lata gwarancji producenta.

 

Jeżeli chodzi o input lag, to w trybie gra 32 ms, aczkolwiek ja nie gram w tym trybie, wolę dynamiczny,

 

W W829 też na dynamicznym grałeś?

 

Zawsze na dynamicznym. Tryb Gra jak dla mnie to zbyt wyblakłe kolory, i generalnie nie pasuje mi taki obraz.

Zapewne na Dynamicznym input lag jest wyższy, ale w żaden sposób mi to nie przeszkadza i nie odczuwam tego.

 

Miło takie coś usłyszeć bo masz tak jak ja  :D

Z tego co czytam po forach to mało kto na tym trybie gra ba wręcz go wyśmiewają  :facepalmz:

 

Bo nie potrafią sieroty tego ogarnąć 

Odnośnik do komentarza

Z tego co widzę wszędzie to 48-49 to takie minimum z w miarę dobrych TV.

Nie ma rady. Trzeba sklep powiększyć w takim razie.

 

ps może ten monitor do grania co go gmeru polecał w ostatnim teście? Chyba najlepsza opcja dla ciebe, tym bardziej że ty z tego co pamiętam bardzo blisko tv siedzisz to na takim ok 50 cali gałki oczne by nieźle krwawiły z bliskiej odległości przy niektórych gierkach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...