Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Audiofile padają na ślepych testach, dlatego je odrzucają dorabiając ideologie duchowe lol Nie wykażą różnicy czy głośnik gra na kablu 1000zł metr czy 9,99 metr. Jest drogo, jest ładnie więc jest najlepiej. A gramofon który ma zakłócenia dodaje smaczku do ich odsłuchu. 

W przypadku TV się robi to samo widzę....

 

Ale normalnie odpalisz BF1 i wykazujesz różnice czy będziesz z oczami w ekranie przyglądał się dokładnie wciskając spust? 

Pytam, bo normalni gracze nie wykażą różnicy. Dlatego jestem ciekaw jak dojdziesz do tej różnicy na poziomie 10ms. Rozumiem  TV z 20 MS i drugi tv 70MS. No to jeszcze ok. Ale 20-30... Mało. 

 

Miałem OLEDa EG910V przed KS7000. Tryb PC 42ms, tryb gry 51ms. Odczuwalne dla mnie, wiadomo, ale pomiar znałem wcześniej. Odpalając natomiast tryb gry w trybie PC (incepcja) było jeszcze lepiej. Podczas kalibracji poprosiłem o sprawdzenie IL i faktycznie wyszło, że lag schodził do 34-36 (zależnie od pomiaru). Tak więc jestem pewny, że bez najmniejszego problemu zauważę różnicę między 21, a 33. 

Odnośnik do komentarza

 

Jak człowiek jest przyzwyczajony do niskiego input laga, to bez problemu odróżni. Pewnie różnicy między 30 a 60 klatek też nie widzicie.

 

Czyli motyw przyzwyczajenia oka. Ok, kupuje. 

Ale przeciętny gracz nie wykaże różnic= może to śmiało olać. 8ms, 20ms, 40ms- żadna różnica. 

To i tak chyba najlepiej się sprawdza w strzalankach, bo na porównaniach zawsze FPS jest na 2 planie. 

 

Jak nie miałem PC, to temat klatek mnie też bawił. 30-60 różnica w płynności. To tak jak w czasach PSX dorwało się Tekkena w NTSC na esperanzie :) Różnica była. Ale wracając do FPS. Pobawiłem się chwile licznikiem klatek przy Far Cry 3. Wszystko na maxa i spadało do 50 czasem do 48. Wyłączyłem coś tam i było sztywne 60. To ciężko już było zobaczyć różnice. A pomiędzy 55-60 to już w ogóle abstrakcja bez licznika. Dlatego pytałem o różnice 20-30, bo to bardzo mało.

 

 

Akurat roznica miedzy NTSC a PAL byla bardzo widoczna, zwlaszcza w RPG gdzie sam scrolling lub predkosc animacji cutscenek byla okropna a to dalej bylo sztywne 50fps. Wszystkie Final Fantasy 7-9, FFX na PS2 w wersji PAL, w to nie dało się grać gdy wcześniej odpaliło się wersję NTSC US.

Odnośnik do komentarza

 

Audiofile padają na ślepych testach, dlatego je odrzucają dorabiając ideologie duchowe lol Nie wykażą różnicy czy głośnik gra na kablu 1000zł metr czy 9,99 metr. Jest drogo, jest ładnie więc jest najlepiej. A gramofon który ma zakłócenia dodaje smaczku do ich odsłuchu. 

W przypadku TV się robi to samo widzę....

 

Ale normalnie odpalisz BF1 i wykazujesz różnice czy będziesz z oczami w ekranie przyglądał się dokładnie wciskając spust? 

Pytam, bo normalni gracze nie wykażą różnicy. Dlatego jestem ciekaw jak dojdziesz do tej różnicy na poziomie 10ms. Rozumiem  TV z 20 MS i drugi tv 70MS. No to jeszcze ok. Ale 20-30... Mało.

 

 

Miałem OLEDa EG910V przed KS7000. Tryb PC 42ms, tryb gry 51ms. Odczuwalne dla mnie, wiadomo, ale pomiar znałem wcześniej. Odpalając natomiast tryb gry w trybie PC (incepcja) było jeszcze lepiej. Podczas kalibracji poprosiłem o sprawdzenie IL i faktycznie wyszło, że lag schodził do 34-36 (zależnie od pomiaru). Tak więc jestem pewny, że bez najmniejszego problemu zauważę różnicę między 21, a 33.

Ale wiesz o tym ze im blizej dolnej granicy tym roznica jest mniej odczuwalna? Tak myslalem ze jestes pewien a nie sprawdzales. Ok to wiele wyjasnia

Odnośnik do komentarza

Audiofile padają na ślepych testach, dlatego je odrzucają dorabiając ideologie duchowe lol Nie wykażą różnicy czy głośnik gra na kablu 1000zł metr czy 9,99 metr. Jest drogo, jest ładnie więc jest najlepiej. A gramofon który ma zakłócenia dodaje smaczku do ich odsłuchu. 

W przypadku TV się robi to samo widzę....

 

Ale normalnie odpalisz BF1 i wykazujesz różnice czy będziesz z oczami w ekranie przyglądał się dokładnie wciskając spust? 

Pytam, bo normalni gracze nie wykażą różnicy. Dlatego jestem ciekaw jak dojdziesz do tej różnicy na poziomie 10ms. Rozumiem  TV z 20 MS i drugi tv 70MS. No to jeszcze ok. Ale 20-30... Mało. 

 

Sugerujesz że kable nie mają znaczenia jeżeli chodzi o sprzęt audio?  :)

Odnośnik do komentarza

Easy nie dopowiadaj sobie bo nigdy nic takiego nie mówiłem, idealny gamingowy czyli z IL w okolicach 20ms jak KS7000 przykładowo. Taką wartość przyjmuje jako ideał na tv, ale wiadomo że jak będzie to poniżej 40ms to będzie dobrze. Dla mnie granica to nie przekraczać 40ms, z wyższym bym nie kupił.

acha i nie smiales sie kiedys z robotow widzacych roznice 0,01 (zeby to sobie bardziej uświadomić lepiej to podkresle - jednej setnej sekundy!) w telewizorach ? Bo roznica w lagu miedzy KS 7000, a takim Sony to cos kolo 0,02 sec. xD I to glownie skresla te telewizory jako gamingowy produkt ? :dynia:

to ja sie przyznam szczerze, ze na starym Soniaku mialem IL z 60 mls, obecnie mam 46 (w 4K), w Full HD mniejszy i nie czuje roznic, z Bartizem nie raz na grupie gadalismy - na starym mial 50, na nowym 34, nie odczuwal roznic, tym bardziej mnie zastanawia, ze Ty odczuwasz, skoro MotionFlow w trybie gry Cie nigdy nie razilo...

Edytowane przez easye
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Sugerujesz że kable nie mają znaczenia jeżeli chodzi o sprzęt audio?   :)

 

 

 

Nie sugeruje, podaje suche fakty. 

 

 

 

Jednak Bizon ma rację temat zaczyna robić się żałosny.

 

 

 

 

 

 

 

Sugerujesz że kable nie mają znaczenia jeżeli chodzi o sprzęt audio?   :)

 

 

 

Nie sugeruje, podaje suche fakty. 

 

 

nie

 

 

 

A to co za posty z tyłka  :empathy:

 

Fakty są takie, że audiofile omijają szerokim łukiem ślepe testy- bo padają na nich jak muchy. Dorabiają do tego gadki o jakimś uduchowieniu i że jest to sprzeczne. 

Do tego dołożyć można The Audio Engineering Society które zajmuję się muzyką i w swoich artykułach obala te wszystkie akustyczne odczucia dzięki sprzętowi- drogiemu trzeba dodać. 

Głośniki audiofili tzw hiend nie odbiegają od tego co sprzedaje się masowo. Pewnych percepcji człowieka nie idzie ominąć i na ślepych testach padają audofile, bo NIE POTRAFIĄ odróżnić 

Kiedyś czytałem o firmie w USA która zaproponowała nie wąska sumę osobie za wykazanie różnic na ślepym teście- tak, nikt tej sumki nie odebrał. A może odebrał, bo czytałem o tym kilka lat temu. 

 

Także ten tego..... Zasugeruj coś o swoich odczuciach  :sorcerer: 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...