Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

U mnie się nie da. Pewnie wina starego softu, którego nie mogę zaktualizować, bo nie łączy mnie z internetem. Zadzwonię do dostawcy i spróbuje się dowiedzieć w czym leży problem, że mnie nie łączy. 

 

Jeżeli masz problemy z aktualizacją, zassaj sobie z tej stronki soft na coś pod usb i będzie z głowy.

 

 http://www.samsung.com/pl/support/model/UE65KS7000SXXH

 

Jakiś dziwny ten Twój problem, może coś zablokowałeś w konfiguracji wstępnej? 

 

Być może ja coś namieszałem  :/ W każdym razie funkcje smart chodzą jak chcą, a co do HDR to pewnie jeszcze za mało ogarniam, bo włączałem HDR+ z myślą, że jest to prawdziwy HDR, a to tak naprawdę jakaś imitacja HDR-u z tego co czytam w recenzji hdtvpolska.

 

Jakieś sugestie co do ustawień? 

Odnośnik do komentarza

No to okej.

Najgorzej z tymi aplikacjami, które nie działają. Czasami fajnie pooglądać jutuba na tv. Nie mam pojęcia co się dzieje, raz połączy, a za chwilę rozłącza. IP zmienili mi na publiczny i PSN działa, a w tv żadnych zmian na lepsze.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Najlepiej podepnij tv kablem do routera, stabilne łącze to lepszy netflix. 

Odnośnik do komentarza

co sądzicie o Sony 55SD8505? Jak dobrze widzę to matryca VA 120hz, nie wiem jak z jakością HDR. Można teraz wyrwać poniżej 5k.

SD8505 używam już ponad miesiąc, więc mogę coś już o nim napisać. W Saturnie kupiłem ostatnią sztukę z ekspozycji (po negocjacjach 4600zl)

Byłem napalony na KS7500, ale obok stał sporo tańszy Sony SD8505, który przekonał mnie do siebie głównie w aspekcie płynności ruchu. Oglądam dużo sportu, także jest to dla mnie ważny czynnik.

HDR w tym modelu według cyferek jest "podstawowy". W akcji na żywo HDR prezentuje się jak dla mnie bardzo przekonywująco. Od razu widać różnicę między SDR a HDR.

W grze NBA 2k17, HDR robi niesamowitą robotę. Na moim starym Samsungu w SDR wszystko jest wyprane z kolorów w porównaniu do SD8505, na którym są piękne kolory, duża szczegółowość i oświetlenie, które aż daje po oczach. Jakbym zupełnie odpalił dwie różne gry.

Na francuskich forach czytałem recenzje SD8505. Jest chwalony za bardzo dobrą jakość obrazu, HDR nie jest tak dobry czyt. jasny, jak w droższych modelach, ale jest "równy".

SD8505 jest na matrycy VA, 100Hz, input lag 35 ms.

Edytowane przez iDAK
Odnośnik do komentarza

Z tym bajerem jest gorzej niż z 3D, które było zawsze tylko opcją (a tu jak kupisz taki TV to już lipa:)). Po pierwsze żeby odczuć rzekomą głębię musisz siedzieć jeszcze bliżej TV niż w płaskich ekranach. Po drugie jak oglądałem w MM jakiś mecz to miałem wrażenie sztucznej trajektorii lotu piłki, a po trzecie żaden flagowiec (poza Samsungiem, który szczególnie promuje te ekrany bo wiadomo- bajer który się sprzeda) nie jest zakrzywiany- Sony ZD9, Panasonic DX900, LG B6. Po czwarte- czytałem relacje z targów CES17 i tam furorę robiły płaskie i cieniutkie (przyklejane na ścianę) OLEDy czyli pieśń przyszłości:-)

Odnośnik do komentarza

A kto i gdzie ci nówkę ks7000 (ile cali) polecał za takie pieniądze?

No chyba że przekraczało tę kwotę, że się pytasz? Bo jak ktoś daje ci za takie pieniądze to bierz i nie pytaj.

55 cali nówka w MM(podkreślam nówka nie towar z ekspozycji).

Dlaczego pytam, bo byłem mocno uparty na DX750, ale obecnie nie chcieli mi go ściągnąć a chciałbym się zorientować czy jest coś konkurującego z ks7000 w tej cenie.

Więc dziękuje za odpowiedź, w razie innych sugestii - mam miesiąc na wymianę :)

Odnośnik do komentarza

KS7500 zamówiony do MM w poniedziałek. Przyjechał na następny dzień. Nic nie odstaje, martwych pikseli też nie ma. Jak na razie odkrywam granie i oglądanie na nowo ;-) (przesiadka ze stareńkiego 40` HDready)

 

Jakby ktoś potrzebował to żeby go zawiesić potrzeba dokupić śruby M8 42-45mm (albo dłuższe + dużo podkładek)

 

Kilka pytań:

Czy HDR w aplikacjach (YT Netflix) jest włączony od razu czy trzeba kombinować jak z ps4?

Podłączyłem TV z Ampitunerem 2.0 Onkyo - TV znalazł urządzenie ale nie mogę zmieniać głośności pilotem od tv. Da się to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza

Z tego co pamiętam, to obsługę HDR na Youtube wprowadzono od wersji systemu 1154.0. Co prawda dużo tych filmików z HDR nie ma, ale coś tam można pooglądać.

 

Skoro już jesteśmy w tym temacie, to właśnie dziś Samsung ogłosił, że wszystkie modele UHD TV z 2017 i 2016 będą obsługiwać standard HDR10+. Modele z roku 2017 w zasadzie już obsługują, a te z 2016 otrzymają stosowny update w drugiej połowie tego roku.

Edytowane przez Atos
Odnośnik do komentarza

Z tego co pamiętam, to obsługę HDR na Youtube wprowadzono od wersji systemu 1154.0. Co prawda dużo tych filmików z HDR nie ma, ale coś tam można pooglądać.

 

Skoro już jesteśmy w tym temacie, to właśnie dziś Samsung ogłosił, że wszystkie modele UHD TV z 2017 i 2016 będą obsługiwać standard HDR10+. Modele z roku 2017 w zasadzie już obsługują, a te z 2016 otrzymają stosowny update w drugiej połowie tego roku.

 

Ciekawe ilu producentów poza samsungiem zdecyduje się na taki update.

Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś się zastanawiał czy seria Q od Samsunga się już nie rozkleja to chciałbym poinformować, że jest jeszcze gorzej niż w przypadku KS'ów xD Mowa o modelach Q7. Brawo Samsung. 

 

Oglądałem też dziś ten model i widać perfidnie rozjaśniające się strefy. Nie było by w tym nic dziwnego, bo jak wiadomo jest to edge lit, ale było to widoczne przy bardzo jasnym świetle w markecie i w dodatku na demkach specjalnie przygotowanych przez Samsunga. Brawo po raz drugi xD

Odnośnik do komentarza

 

Z tego co pamiętam, to obsługę HDR na Youtube wprowadzono od wersji systemu 1154.0. Co prawda dużo tych filmików z HDR nie ma, ale coś tam można pooglądać.

 

Skoro już jesteśmy w tym temacie, to właśnie dziś Samsung ogłosił, że wszystkie modele UHD TV z 2017 i 2016 będą obsługiwać standard HDR10+. Modele z roku 2017 w zasadzie już obsługują, a te z 2016 otrzymają stosowny update w drugiej połowie tego roku.

Ciekawe ilu producentów poza samsungiem zdecyduje się na taki update.

Zeszło i tegoroczne sony po update do andka 7.0 także otrzymają obsługę hdr w youtube.

Odnośnik do komentarza

Zapowiadają się na 2017 jakieś tańsze OLED-y? Na obecną chwile odłożyłem sobie te 1000e na tv i w sumie do tych 1200 max chciałbym coś 49 calowego kupić. Według tego co tu czytam led-y robią dużo mniejsze wrażenie niż oled-y więc nie ma sensu bym obecnie brał led-a . 

Odnośnik do komentarza

Panowie, dlaczego on tak potaniał?

To są jakieś odnowione z wystawy czy tak spadł z ceny? Zerkam regularnie i był przed chwilą za min. 1999... Chyba se dziś kupie.

 

http://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/lg-oled55b6v-smart-4k-ultra-hd-hdr-55-oled-tv-10146230-pdt.html

 

http://www.hughes.co.uk/vision/televisions/lg-oled55b6v/product

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...