Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

HDR kozacki i to jest jedyny argument. Nie powiem, naprawdę spory dla kogoś komu na tym zależy. Jestem ciekaw czy OLEDy w ogóle będą kiedykolwiek w stanie osiągnąć taką jasność. Patrząc na tegoroczne i zeszłoroczne modele gdzie różnica jest minimalna człowiek zaczyna się zastanawiać czy ta technologia nie ma ograniczeń pod tym względem.

Odnośnik do komentarza

 

 

No i wcale nie taki za(pipi)isty jak go wszyscy chwalą.

Popatrzyłeś na ocenę końcową i już sobie wyrabiasz zdanie? Przeczytaj dokładnie recenzje.

 

Spodziewałem się o wiele lepszej oceny.

X930E wcale dużo mu nie ustępuje.

Odnośnik do komentarza

Ins - GT Sport ma obsługiwać HDR do 10.000 nitów, wiem kosmiczna liczba, daleka przyszłość, ale pewnie beda to rozwijać.

 

On standard TV sets, the range of luminosity the screen could put out went up to about 100 “nits,” Yamauchi explained — a nit is a unit to measure light intensity. Blu-Ray video and HDR movie theaters, by contrast, are going for a range of about 1,000 nits. The TV used in his presentation was capable of a range of about 1,500 nits.

 

Gran Turismo Sport, Yamauchi said, will support a range of up to 10,000 nits, far beyond what even the upcoming crop of TVs’ capability to handle — Polyphony has to wait for TV tech to catch up.

 
Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Ale ja nie kwestionuje ich opinii. Po prostu stwierdzam, że HDR jest sporo lepszy na oledzie. Zwykle ludzie myślą że HDR działa tak, że obraz jest nagle przepiękny dzięki jasności i kolorkom. Nie do końca o to chodzi. HDR daje hmm tzw. uwypuklenie jasności, nie wiem jak to nazwać inaczej. Patrząc na obraz w HDR powinno się widzieć super odwzorowanie jak w SDR i przykładowo światełka dające po oczach, ze szczególami w czernaich i bielach.

 

KS7000 nie potrafi zrobić ani jednego, ani drugiego dobrze. Jasność idzie w górę kosztem otoczenia (szare strefy zamiast czarnych) i nie ma na tyle "mocy" by szczegóły były uwidocznione. Patrząc na tabelke nie można brać pod uwagę peak brightness bo to nie ma żadnego przełożenia na oglądany obraz (mowa o "peak", "sustained" jest adekwatne).

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Ins 55"B6, ale nie udało mi dziś, bo tylko 1000e gotówka można zapłacić w kasie a resztę kartą no chyba że miałbym paszport (nie wiem po (pipi) im paszport)

Orientuje się ktoś czy te telewizory VIZIO dostępne są w europie? Według rtings dobra opcja w niskim budżecie a telewizor w sam raz by przeczekać te 2-3 lata aż OLED stanie się bardziej popularny i tańszy.

VIZO jest dostępne tylko w USA

Edytowane przez Malibu
Odnośnik do komentarza

Nie miałem ostatnio czasu aby przetestować XE93 i ZD9, ale może w przyszłym tygodniu w końcu to zrobię.

 

 


 

0:32

 

Jakaś nadzieje jest na płynność.

Oby to działało jak tryb auto 1 w W5500 to wówczas nie będę potrzebował 60fps w grach a wystarczy 30fps.

Jak na motion flow gładkość 5 i tryb klisz duża zobaczę jakieś smużenie, migotanie to niestety trzeba będzie zmienić markę tv.

 

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

 

 

No i wcale nie taki za(pipi)isty jak go wszyscy chwalą.

 

Ten model mnie zainteresował, bo to wyjątkowy SZAJS. To szok, że za tak ogromne pieniądze można dostać coś tak tragicznego, czas reakcji masakryczny: http://i.rtings.com/images/reviews/z9d/z9d-response-time-large.jpg

 

 

Chodzi o rozmycie obrazu podczas ruchu czy o co bo nie rozumiem? Do sporty włączasz motionflow, a w grach widziałem go w trybie gra i było normalnie. Właśnie nie rozumiem o co im chodzi w tej recenzji w tym segmencie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...