Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

Sony ZD9 dostał 8.2 to już jest szajs, a jest to najsłabsza ocena jaką widziałem.

To jest forum o grach (PSX Extreme), zaś telewizor służy do oglądania TV - to dwa różne cele.

 

Recenzenci muszą oceniać kompromisowo, skupiając się na najważniejszym czyli oglądaniu TV. Ja się skupiam na grach i nie muszę go widzieć, czasy reakcji liczne od 49.7 do 90.7 ms mi wystarczą, nie ma mowy o graniu. Już jedno przejście (zwykle dla wielu TV 0-20%) na poziomie 50 ms wali po oczach, tu zaś wali połowa przejść.

 

 

 

Poczytaj to forum: http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/2545769-official-sony-xbr-65z9d-owner-s-thread-no-price-talk-please-233.html#post51845753

 

280 stron tematu o ZD9 i wszyscy podjarani. Ten link pokazuje ustawienia (jednego z użytkowników forum) tego TV pod gry.

Odnośnik do komentarza

 

 

Sony ZD9 dostał 8.2 to już jest szajs, a jest to najsłabsza ocena jaką widziałem.

To jest forum o grach (PSX Extreme), zaś telewizor służy do oglądania TV - to dwa różne cele.

 

Recenzenci muszą oceniać kompromisowo, skupiając się na najważniejszym czyli oglądaniu TV. Ja się skupiam na grach i nie muszę go widzieć, czasy reakcji liczne od 49.7 do 90.7 ms mi wystarczą, nie ma mowy o graniu. Już jedno przejście (zwykle dla wielu TV 0-20%) na poziomie 50 ms wali po oczach, tu zaś wali połowa przejść.

 

 

 

Poczytaj to forum: http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/2545769-official-sony-xbr-65z9d-owner-s-thread-no-price-talk-please-233.html#post51845753

 

280 stron tematu o ZD9 i wszyscy podjarani. Ten link pokazuje ustawienia (jednego z użytkowników forum) tego TV pod gry.

 

ale przeciez w trybie gry 4k ten tv ma 27ms, 41ms w 1080, a to ze w trybie filmowym z jakimis wspomagaczami obrazu skacze do 90 to tak prawie w kazdym telewziorze jest...

Odnośnik do komentarza

mowicie ze nie warto kupowac tv do 3k?, bieda hdry i pseudo forkej?

No właśnie polecicie tu coś konkretnego. Od paru stron gadka o niczym na zasadzie - praktycznie wszystko jest do bani, a przecież na czymś gracie:)

 

Ja szukam porządnych 55 cali, UHD? - sam nie wiem, dla mnie bajer, przy 2,5m od TV chyba nawet tego nie dostrzegę, HDR - fajnie by było:)

Odnośnik do komentarza

Moze po prostu ciezko komus polecac cos do 3 kola, zwlaszcza ze ceny w miare dobry LCD z 4k i HDR zaczyna sie od 4.200 - 4.500 zl i nawet w temacie wiele osob, ktore kupowaly te 55-60 cali to glownie w znacznie wyższych cenach.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Moze po prostu ciezko komus polecac cos do 3 kola, zwlaszcza ze ceny w miare dobry LCD z 4k i HDR zaczyna sie od 4.200 - 4.500 zl i nawet w temacie wiele osob, ktore kupowaly te 55-60 cali to glownie w znacznie wyższych cenach.

Ja bym reflektował 55 cali za około 4 tys., pytanie, czy 4K rzeczywiście jest niezbędne na ten moment.

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak wy, ale u mnie 90% spedzanego czasu z telewizorem to z reguly pozne poludnie, noc, dlatego jasnosc ekranu na mnie wiekszego wrazenia nie robi - ba na 500nitowym Panasonicu i tak podswietlenie mam ustawione na 50 i to w dzien w trybie kinowym, a przy telewizorze mam duze drzwi balkonowe... 

No jak easy udało się odzyskać kasę za tv?

Szkoda gadac - ogolnie MediaMarkt nie obowiazuja zadne terminy, wy(pipi)ane maja na regulamin, czy prawo, nawet z tytulu rekojmi spoznili sie z odpowiedzia o pare dni (choc zgodnie z ustawa brak odpowiedzi terminie to podstawa, ze żądanie zostało uznane za uzasadnione). Cale doswiadczenie z serwisem, marketem przynajmniej spowodowalo, ze stalem sie specjalista od reklamacji - autentycznie ^^

Nie potrzebnie na poczatku zglosilem go na reklamacji, no ale wtedy w zyciu nie przyszloby mi do glowy by ten telewizor oddawac, bo naprawde bylem z niego zadowolony (jak na LCD 60 cali za 4999 zl) - w sumie caly zakup zepsuł serwis.

 

Sprawa skonczyla sie tak, ze Panasonic na zlecenie MM wymienil po raz kolejny matryce - az dziwne, ze wymieniali, skoro w sumie moj pixel do tego sie nie kwalifikowal, no ale widac MM chcial zrobic wszystko by nie zwrocic pieniedzy (w sumie trzeba brac pod uwage tez ze wszystko zalezy od tego na jaki market trafisz i gdzie reklamacje skladasz - ja trafilem na wyjatkowych zle - poziom obslugi MM na Okeciu jest chyba najgorszy w calej Warszawie!).

 

Mieli do tego prawo (art. 560 § 1 k.c., który stanowi, że jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie)

 

Dopiero przy 2 rękojmi moga Cie cmoknac w dupe, bo nawet w sadzie z nimi wygrasz. (oczywiscie oni o tym wiedza, wiec wtedy juz po prostu oddaja pieniadze).

 

W kaźdym razie życzę powodzenia bo to nic fajnego wydawać ciężką flotę na tv a potem się z tym jeszcze szarpać.

LOL - chyba wywalczylem, ale batalia byla baaardzo dluga i nie odbyło sie bez robienia (pipi)burzy gdzie sie da - na infolini, w mailach, facebooku!

Dzisiaj zadzwonil do mnie serwis, ze mimo oddania telewizora dostali polecenie od MM, by odebrac telewizor i wydac voucher na zwrot pieniedzy!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

O zeszłorocznych modelach to wystarczy ze temat przewertujesz - ogólnie chyba najgorszy rok ever - do wyboru LCD do 5 kola cale 2 modele, Samsung z masakrycznym wykonaniem, niskim IL, Panasonic 58 cali z równie (pipi)owym serwisem, lepsza czernią i wyższym IL - w obydwu przypadkach możesz być zadowolony do 1 awarii, która oby Tobie akurat się nie przytrafiła!

 

Na takie ceny nowych modeli mozna liczyc gdzies od pazdziernika/listopada.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

O zeszłorocznych modelach to wystarczy ze temat przewertujesz - ogólnie chyba najgorszy rok ever - do wyboru LCD do 5 kola cale 2 modele, Samsung z masakrycznym wykonaniem, niskim IL, Panasonic 58 cali z równie (pipi)owym serwisem, lepsza czernią i wyższym IL - w obydwu przypadkach możesz być zadowolony do 1 awarii, która oby Tobie akurat się nie przytrafiła!

 

Na takie ceny nowych modeli mozna liczyc gdzies od pazdziernika/listopada.

 

Dzięki za odpowiedź, w takim razie może lepiej poczekać aż trochę stanieją nowe Soniacze:)

Odnośnik do komentarza

 

O zeszłorocznych modelach to wystarczy ze temat przewertujesz - ogólnie chyba najgorszy rok ever - do wyboru LCD do 5 kola cale 2 modele, Samsung z masakrycznym wykonaniem, niskim IL, Panasonic 58 cali z równie (pipi)owym serwisem, lepsza czernią i wyższym IL - w obydwu przypadkach możesz być zadowolony do 1 awarii, która oby Tobie akurat się nie przytrafiła!

 

Na takie ceny nowych modeli mozna liczyc gdzies od pazdziernika/listopada.

Dzięki za odpowiedź, w takim razie może lepiej poczekać aż trochę stanieją nowe Soniacze:)

Ja bym na twoim miejscu poczekał no chyba że cię korci i masz nadmiar gotówki to kupuj teraz.

Odnośnik do komentarza

 

 

O zeszłorocznych modelach to wystarczy ze temat przewertujesz - ogólnie chyba najgorszy rok ever - do wyboru LCD do 5 kola cale 2 modele, Samsung z masakrycznym wykonaniem, niskim IL, Panasonic 58 cali z równie (pipi)owym serwisem, lepsza czernią i wyższym IL - w obydwu przypadkach możesz być zadowolony do 1 awarii, która oby Tobie akurat się nie przytrafiła!

 

Na takie ceny nowych modeli mozna liczyc gdzies od pazdziernika/listopada.

Dzięki za odpowiedź, w takim razie może lepiej poczekać aż trochę stanieją nowe Soniacze:)

Ja bym na twoim miejscu poczekał no chyba że cię korci i masz nadmiar gotówki to kupuj teraz.

 

 

Korci bo chciałbym kupić w końcu coś naprawdę sporego ale wytrzymam bo moja Bravia 43W809C też daje radę:)

Odnośnik do komentarza

Ja mam DX 750 jest gitara :)

Bo telewizor swieci ladnie, tylko serwis ma (pipi)owy. Po dluzszym uzytkowaniu widze tez pare wad, na ktore nie zwracalem uwagi przy zakupie, jak: 

-brak wsparcia dla dzwieku DTS (polowa filmow z internetu ma taki dzwiek wgrany)

- tylko 2 porty HDMI 2.0, wiec jak ktos ma podlaczony jakis amplituner jako dzwiek zwrotny zostaje mu 1 wyjscie pod 4K HDR, a gdzie Scorpio/PC (tu mozna sie ratowac kablem optycznym, ale jak ktos chce wszytsko obslugiwac z 1 pilota, to juz lipa)

-slaby odtwarzacz filmow 4K z HDR z dysku - niektore wieksze pliki z codekami po prostu sie tna

-FireFox OS to cmentarzysko jezeli chodzi o aplikacje, ale to bym przebolal - poza netflixem, TVN Playerem dla panny i paroma (pipi)ami nic innego w sumie nie jest mi potrzebne.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź, w takim razie może lepiej poczekać aż trochę stanieją nowe Soniacze:)

Ale te nowe soniacze tez maja jeden szczegol, ktory psuje caly ich efekt - niby czern jak na LCD dobra, ale co z tego, jak przez sposob ulozenia ledow jasniejsze efekty roswietlaja cos co w scenie powinno  byc nadal ciemne, albo efekty HDR nagle na panorame wychodza - no jak dla mnie to wogole dyskfalifikuje telewizory o wartosci 7-8tys zł. HDTV w jakiejs recenzji pisalo,ze zaleca tryb wygaszania ustawiac min. na srednia - ogolnie patrzac na nowe LCD Sony za 7 kola i zeszloroczne Oledy za 7600 to na dzien dzisiejszy w zyciu bym sie na ich LCD nie zdecydowal.

 

Ogolnie rok nie zapowiada sie dobrze, Samsungi gorsze niz  w zeszlym roku, a wykonanie nadal takie samo, Panasonic chyba bez wiekszych zmian, jasnosc taka sama, wsparcie multimediow porazka, Sony z LCD za 8tys, gdzie obraz wychodzi za panorame, z efektami halo - kiedys sie z Insa smialem, ze za malo technologii dla chlopa wymyslili, a teraz juz wiem o co mu chodzilo ^^

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tez ma:

Okazuje się, że telewizor posiada funkcję wygaszającą czerń w wybranych rejonach obrazu. Występuje ona pod nazwą automatyczne lokalne wygaszanie, w głównym menu ustawień obrazu. Przeprowadziłem autorski test, by zliczyć ilość obszarów, w których telewizor może niezależnie regulować jasność. Niestety nie uzyskałem jednoznacznego wyniku. Ekran jakby nie posiada wyraźnie zdefiniowanych stref. Wygląda jakby mógł podświetlić każdy brzeg i krawędź niezależnie, jednak powoduje to rozświetlenie się dużego obszaru dookoła. Jest to w zasadzie tożsame zjawisko, jakie podziwiałem podczas testu ubiegłorocznego modelu XD9305!

Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/

Sony_XE900_2-1024x582.jpg

"w tego typu trudnyc scenach czern pozostaje dobra, jednak widac jej rozjasnienie w sasiedztwie jaskrawego obrazu (lewo gorny rog)"

HDTV

 

Moze nie wychodzi za panorame, ale ciemne sceny rozjasnia czesto tam gdzie nie powinno - jak dla mnie ogromny minus.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...