Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, malin1976 napisał:

Babka mojej żony ogląda Klan w jedynie słusznej opcji pod tytułem żywy obraz i od ręki zauważa zmiany które czasami dla jaj jej zapodaję . Państwo Lubicz muszą mieć czerwone mordy a ksiądz purpurowy jak ch... . No ale co kto lubi jak piszesz . Zresztą tutaj kłótnia o tiviki a naród i tak kupuje na potęgę 4k , hdr w 65 calach za mniej niż 5 tysi i ma wywalone na jakieś tam czary mary kalibracje . Odpalają tivik w sd i jaaaaaaazda na jakimś standardowym trybie film . Ostatnio oglądałem u znajomych kolegi film z za(pipi)istym efektem teatru - chwalili a mi się rzygać chciało ale może to nie od tego akurat .

Co ma żywy do czerwonych mord?

Gry z upłynniaczem to nie teatr ponieważ całkiem inaczej to działa na 30fps itd.

 

No ale lepiej nie wiedzieć i (pipi)ić.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
1 godzinę temu, balon napisał:

A jak to jest z tym il w 4k ale podbijanym nie natywnym jak ma większość gierek "4k" obecnie? Taki XE9305 traktuje je jako 4k czy 1080p?

Jak masz Pro lub Kokxa to masz 25ms laga z najlepszym  HDR na rynku.

Odnośnik do komentarza

Najlepszy bo? Konkrety i dane, bo takie slogany to już mogły niejedną osobę zwieść na manowce. Czytam te tematy i każdy ma ten swój NAJLEPSZY TV no tylko jak nie masz nic przeciwko (zależenie od modelu) cloudingowi, nierównemu oświetleniu, wysokiemu input lagowi jak zechcesz grać w cokolwiek innego niż jedna z dwóch konsol 4K, jak lubisz ciemniejszy tryb gry, odklejającą się obudowę, zamulony system i tak idzie. Człowiek wyszukuje nazwę telewizora żeby poczytać jakieś opinie na jego temat i połowa to takie nic niewarte opinie.

Odnośnik do komentarza

o tym systemie localnego wygaszania mówisz?

 

cudne te białe plamy w  koło jasnych obiektów, płacisz 6k za tv a czerń gorsza jak w starym w8. Bardzo podobny system jest w xe90, miałem go przez chwilę w domu i się wyleczyłem z tych ledów. Oglądanie czegoś z napisami na netflixie to była porażka, pojawiały się napisy i naglę pół ekranu robiło się jasne. 

 

 

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, mattaman napisał:

Czytasz rtings i nic więcej emoji12.png

 

To prawda, że są serwisy które oferują naprawdę szczegółowe recenzje z wieloma wykresami, tabelami i informacjami. Tylko czasami nie każdy ma czas to czytać i szuka szybkiej porady, a nie jest ciężko opisać jakiś model w paru słowach żeby naświetlić jego wady czy zalety. Chodzi mi tylko o to, że jak ktoś już się zabiera do radzenia jak wydać kwoty rzędu 5 000-10 000 zł to niech to ma jakieś ręce i nogi, a momentami widzę tutaj więcej szarlataństwa niż w najgorszych gierkowych działach.

Odnośnik do komentarza

Nie jest to takie oczywiste, bo są tutaj osoby, które mają z wieloma modelami styczność i wiedzą o czym piszą. Na dodatek szukanie TV do grania jest specyficzne, bo testy raczej skupiają się na tym jak odbiornik sobie radzi z wyświetlaniem obrazu i tyle, pod kątem gier podadzą input lag i cześć. Więc radząc się na forum dla graczy spodziewałbym się właśnie, że ludzie tutaj skupiają się na najważniejszych dla graczy aspektach a więc np. znają znaczenie input laga i będą polecać modele radzące sobie z tą kwestią jak najlepiej a nie że będą to olewać na rzecz świecidełek albo że grają w trybach dedykowanych do grania a nie w standard/vivid z włączonym upłynniaczem xd.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem ten b7 55' i jestem zachwycony. w HDR game nie jest wcale ciemno przy średnim kontraście dynamicznym - wciążć dużo lepiej niż bez HDR :) Muszę się przyzwyczaić po przeszedłem z HU6900 Samsunga i tam miałem wyprane kolory, a tutaj czasem mi wypala oczy :D Kombinuję z ustawieniami cały czas, ale nie oddalam się w kolorze dalej niż do 55. W ogóle czuję jakbym na kolejną generację się przesiadł, taka różnica w obrazie w grach, chociażby w takiej Fifie HDR robi za(pipi)istą robotę, nie mówiąc już o BF2 czy Horizonie. Mam ten sam firmware wgrany co Raven, z tego co się orientuje, to jest już po tym patchu "ściemniającym" więc pewnie zupdateuje do najnowszego sobie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Takie pytanie na szybko - telewizor w przedziale cenowym 2500 - 3000 do oglądania telewizji, seriali, z dobrą jakością obrazu, dla całkowitych januszy, ma mieć co najmniej 49 cali. Co kupić? Jadą po niego jutro, coś muszą wybrać.

 

Nada się to?

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-50ex703e.bhtml

  Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.12.2017 o 22:43, raven_raven napisał:

 ludzie tutaj naprawdę polecali XE9305 do grania xD. Input lag powyżej 40ms w 1080p, a więc w połowie gier obecnej generacji i we wszystkich z poprzedniej.

No, 40 ms to rzeczywiście wieeelki problem. DWIE SETNE SEKUNDY więcej niż w w paćkowatych trybach "gra". Ja na xe93 mam włączony upłynniacz i wiele innych dopalaczy dzięki czemu mam świetnej jakości obraz z 80 ms lagiem i jest ok. Lepsze takie granie z nieco większym input lagiem niż z rwącym, ciemnym i  rozmazanym obrazem co wręcz psuje wzrok. Ten input lag w wielu grach praktycznie się nie odczuwa.

 

Cytat

Na dobrą sprawę jak ktoś gra w tych trybach standard czy z takim kosmicznym lagiem to się zastanawiam po co się w ogóle bawić w jakieś wyszukiwanie najlepszego modelu.

 

Może po to żeby mieć lepszą jakość obrazu? Czy dla ciebie jedynym wyznacznikiem jakości obrazu jest input lag?

 

W dniu 22.12.2017 o 12:01, hennepin napisał:

 

To nie jest FALD, system wygaszania kuleje w tym TV. Chcesz zobaczyć HDR robiący naprawdę wrażenie sprawdź jak to wygląda na ZD9, dx900 i KS9500.

 

System wygaszania działa dobrze, ma 48 stref. A HDR jest zdecydowanie lepszy niż w ks9500 i wg testów, w realnych scenach lepszy nawet od zd9.

 

 

 

Cytat

cudne te białe plamy w  koło jasnych obiektów, płacisz 6k za tv a czerń gorsza jak w starym w8.

Filmik nagrywany był pod kątem. Wycieki światła na wprost są znacznie mniej widoczne. Czerń i kontrast natywny w tym TV jest bardzo dobry, ponad 4000:1 a więc czołówka LCD i znacznie lepiej niż w sony w8.

 

Cytat

Najlepszy bo? Konkrety i dane, bo takie slogany to już mogły niejedną osobę zwieść na manowce.

Patrz testy na hdtv polsa i rtings. W obu testach w realnych scenach xe9305 osiągnął najwyższe jasności ze wszystkich testowanych TV.

  • Smutny 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, wulfen napisał:

No, 40 ms to rzeczywiście wieeelki problem. DWIE SETNE SEKUNDY więcej niż w w paćkowatych trybach "gra". Ja na xe93 mam włączony upłynniacz i wiele innych dopalaczy dzięki czemu mam świetnej jakości obraz z 80 ms lagiem i jest ok. Lepsze takie granie z nieco większym input lagiem niż z rwącym, ciemnym i  rozmazanym obrazem co wręcz psuje wzrok. Ten input lag w wielu grach praktycznie się nie odczuwa.

 

 

Może po to żeby mieć lepszą jakość obrazu? Czy dla ciebie jedynym wyznacznikiem jakości obrazu jest input lag?

 

Świątek piątek czy niedziela, trzeba koniecznie widzę kogoś przekonać o tym, że nie ma racji :).

Odpowiadając na moje pytania - tak, DWIE SETNE SEKUNDY TO JEST PROBLEM. Tryby gra nie są "paćkowate". Masz włączony upłynniacz? To ja w ogóle wysiadam z dyskusji, to co robisz z opóźnieniem rzędu nawet pięciu klatek gry w 60fps to nie jest granie. Równie dobrze możesz zacząć grać korespondencyjnie w szachy, podobna dynamika rozgrywki i czas reakcji. Jak nie chcesz sobie psuć wzroku to idź na spacer. Nie, lag 80ms nie jest OK. Nie odczuwa się tego może w pasjansie czy football managerze. Przecież nawet przewijanie opcji w menu przy takim lagu jest wk,urwiające.

Tak, dla mnie OGROMNYM (lubisz widzę pisać capsem to próbuję się wpasować) wyznacznikiem jakości TV do GRANIA jest input lag. Daj mi TV z lagiem 20ms i gorszym obrazem albo TV z lagiem 40ms i lepszym obrazem to zawsze wybiorę ten pierwszy.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem o co wam chodzi z tym tv. Ma 25 ms na głupim xbox one s. No ale jakby ktoś chciał pograć na ps4 to 40. A po cholere komu 4k do ps4? A jakbym chciał pograć na amidze to wtedy też się pewnie nie nadaje. Szukacie jakiś wyimaginowanych problemów. Wy to chyba macie rangi mistrzowskie w tych fpsach skoro tam takie ekstremalne wartości musicie mieć. Kupujcie w takim razie monitory.

Odnośnik do komentarza

A są monitory o przekątnej 55 cali?

 

A co mam mieć dwa telewizory do moich konsol? Jeden do PS4 Pro/XOX a drugi do PC, PS3, X360, Wii, Wii U i Switcha? Wszyscy tutaj już są tacy do przodu, że grają tylko na konsolach 4K? Ja dziękuję, wciąż regularnie uruchamiam starsze konsole jak PS3, a dok do Switcha stoi obok PS4/X1 i jest używany regularnie. MS ogarnia wsteczną i super, ale Sony wys,rało się na graczy w tej kwestii i jak ktoś chce sobie klasykę odświeżyć, to zostaje mu PS3. A wybacz, wciąż na PS3 jest pełno gier, które z przyjemnością na tym zaliczę. Switch nigdzie przez najbliższe parę lat się nie wybiera i też nie zapewnia trybu 4K.

Odnośnik do komentarza

No sorry a ty to tak katujesz całymi dniami te stare konsole? Jeśli tak to tylko pozazdrościć czasu który masz na granie. Ja ostatnio próbowałem podejść do kilku gier z xboxa 360 i powiem szczerze że wole je zapamiętać takimi jakie były.

Jeszcze w kwestii laga to gram sporo w halo 5 i problemem nie jest lag tv ale jakość połączenia ludzi z którymi gram bo czasami jest w miarę normalnie a czasem wale po łbach i nic się nie dzieje.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

lol no nie wierzę, że na forum dla graczy są typy, co będą wciskać kit o tym jak super się gra na lagu rzędu 80ms albo utrzymują, że spoko jest TV mający dwa różne lagi w zależności od trybu gry i jeden z nich jest ponad 40ms xd

1 minutę temu, bloody_gipsy napisał:

No sorry a ty to tak katujesz całymi dniami te stare konsole? Jeśli tak to tylko pozazdrościć czasu który masz na granie. Ja ostatnio próbowałem podejść do kilku gier z xboxa 360 i powiem szczerze że wole je zapamiętać takimi jakie były.

 

Ale mam się powtarzać czy co? Już napisałem, że na Switchu gram regularnie, PS3 też cały czas gości pod TV. Nawet jeśli nie spędzam przy nich tyle co przy X1/PS4, to nie ma większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...