Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku, przecież kalibracja nie polega na ustawieniu na oko! Do tego służą sprzęty za grubą kasę i dzięki  temu masz najbardziej naturalne barwy jakie mogą tylko być w konkretnym tv, a nie jakieś oczo(pipi)ne nienaturalne kolory! Zobacz, każdy z kim można normalnie podyskutować w tym temacie, który przesiadł się na oleda twierdzi, że przepaść względem leda itp. (Weź pod uwagę, że każdy mógł zwrócić swojego oleda kupując znowu leda) Rozumiesz?!!!!! Śplepaku!!!! To by dużo wyjaśniało, że masz te swoje ustawienia takie oczo (pipi)ne.....

Odnośnik do komentarza

Wskoczył mi na chatę Philips 43pus6262/12. Mały, ale ściana, na której wisi jest jaka jest i większy by po prostu przeszkadzał. Brany przede wszystkim dla bajeru w postaci Ambilight i oglądania Netflixa. Z konsol testowałem tylko X360 (kinect) i Wii (jak te gry świetnie teraz wyglądają). One mam podpięty w moim kąciku pod monitor 27'' i więcej mi nie trzeba, chociaż test trzeba będzie kiedyś zrobić. Wrażenia? Diabelnie pozytywne. Na uwagę zasługuje na pewno dźwięk, są wyczuwalne tony niskie jak  i cała ich reszta :)

Materiały w 4k odtwarza ślicznie, ale siedzę i tak za daleko, żeby dojrzeć różnicę. HDR? Niby jest, ale trzeba traktować raczej jako ciekawostkę, a nie pełnoprawny system. Wczoraj wieczorkiem odpaliłem dla dzieciaków Avatara z upłynnianiem obrazu  + Ambilight  - cudownie mi się oglądało. Powiem wam tylko, że telewizora bez Ambilight już bym nie brał.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

no niestety, teraz zasada jest zazwyczaj taka ze im wiekszy TV tym lepsze parametry, takie 65 to juz poziom biedakaTV na Zachodzie.

Sa przeciez high endowe panele IPS co maja kontrast matrycy VA, ale cena z kosmosu niestety.

Wkurza to strasznie jak sie robi research TV bo juz trzeba pilnowac nie tylko linii, ale i pojedynczego rozmiaru.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Ins napisał:

Ponad 1000 stref, szczytowy HDR na poziomie 2800 nitów O_o

 

Dajcie mi coś takiego w mniejszym rozmiarze i ludzkiej cenie (i z lepszym lagiem bo tutaj jest spory). 

 

 

 

5 godzin temu, kubson napisał:

po co ? wystarczy w829 i ustawienia od kiokuszina :lapka:

Dokładnie przecież i tak 95% użytkowników wykorzysta ten tv w 10-20 %

Odnośnik do komentarza

Cześć,

Panowie stoję przed wyborem telewizora, muszę go kupić najkszybiej jak możliwe, bo mój ukochany dotychczas Sony KDL50W805 znalazł niespodziewanie nowego właściciela (złodzieja). Po krótkiej wczorajszej wizycie w elektromarketach widzę, że ceny nie są najgorsze, w dodatku całkiem dobry moment na kupienie TV w tym momencie chyba. Nie chciałbym przekraczać 4500 zł. Przeznaczenie to gry na PS4 i Netflix w 4K. Nie wykluczam, że dojdzie jakieś Apple TV 4K, albo Xbox One X w przyszłości. Sportu i kablówki nie uskuteczniam, ale nie wykluczam. Wydaje mi si, że nie ma zbyt wiele do decydowania w tym segmencie i polecano mi:

- Samsung UE55MU7002T jest za 4199 w MM (nie lubię marki Samsung. Boję się, że jak z pozostałym swoim sprzętem zaraz przestaną wspierać software i nie będzie update’ów a do tego powoli zaczną wycofywać wsparcie dla istniejących aplikacji. Do tego obudowa pomimo, że ładna to jednak plastik (nóżki też plastik) tylko wygląda jak aluminium. Na szczęście ramki bardzo smukłe. Podobno niezły ten ich Tizen i jednocześnie bajeczny Input Lag).

- Sony KD 55XE8596 za 4499 zł w ME. (Lubię Sony, wzorowy design i jakośc wykonania. Uwielbiałem swoją poprzednią Bravię. Niestety funkcje smart były beznadziejne, to samo software Sony. Tutaj chyba jeszcze gorzej, bo Android który nie ma chyba żadnych fanów na telewizorach. Mimo, że sprzedawcy starali się przekonać, że Android na Sony działa lepiej niż np. Na Philipsach. Na plus na pewno zaufanie do marki, jakość wykonania i HDR?)

- Panasonic TX-65EX600E za 4500 zł w Euro. Przekonywano mnie, że Panasoniki mają niski input lag do gierek i system o wiele lepszy niż Android u Sony. Na plus na pewno rozmiar, o 10 cali więcej niż w poprzednich TV za tę samą cenę. Na minus na pewno brzydkie, plastikowe i grube ramki dookoła ekranu. 

 

Pomożecie coś? Może podsuniecie jakieś propozycje i myśli? Jestem teraz po włamaniu, w trakcie przeprowadzki i odkupowania straconych rzeczy, najmniej na co mam ochotę to czasochłonny research w sprawie telewizorów. Dzięki Panowie.

Odnośnik do komentarza

Kurczę, tylko dużo trochę te 4200 za Samsunga. Mam wrażenie, że dało się go dostać za 3600 zł w Polsce jakiś czas temu, a na pewno widziałem go za 910 euro w Niemczech. Niemniej nawet bez promocji dostajesz bardzo fajny obraz w tej cenie, sam Tizen i funkcje smart też fajnie śmigają. Twoje obawy o wspieranie są raczej słuszne, ale to chyba się tyczy wszystkich sprzętów. Androidy na TV też nie będą co roku podbijane o jeden numerek i jeśli ktoś chce mieć TV na 5-10 lat, to prawie na pewno w pewnym momencie zostanie na starym sofcie i na łasce producentów aplikacji by go wspierali jak nadłużej. Ba, w moim LG też nie liczę na to, że chociażby głupi YT będzie jeszcze dajmy na to w 2027 działać, jeśli na Androidach od samego Google co jeszcze 10 lat nie mają te aplikacje już nie działają. Takie czasy raczej, za dużo leży po stronie kosztownych w utrzymaniu serwerów i usług, które non-stop ewoluują i sprzęty bez ciągłych kosztownych aktualizacji nie będą nadążać.

 

Moją opinię o Androidzie na telewizorach znasz :P. Nie znam się jakoś świetnie na tym wszytkim (nie umiem nastawić TV SDR by był HDR i 8K, sam rozumiesz), ale jak decydowałem w tej półce cenowej to praktycznie już kupowałem MU7000. Potem zdarzył się black friday i promocja na LG B7, którego dostałem za 1500 euro. Na tamten moment mogłem sobie pozwolić na dołożenie tych paru stów i w mojej opinii było to warte, bo wchodziłem wtedy już w OLED-y (które swoje wady też mają, żeby nie było).

@Q-Jot stawiałbym na to, że Sonka ma najgorszy input lag ze wszystkich, a Panas ma kiepski HDR ze względu na nieposzerzoną paletę barw jeśli się nie mylę i jest bardziej wyświetlaczem 4K niż 4K HDR. Samsung ma zarówno niski input lag jak i już coś, co można nazwać HDR (chociaż peak brightness nie jest jakieś niesamowite).

Wczytaj się dobrze w recki na hdtvpolska i rtings, one chyba najlepiej przybliżą Ci niuanse pomiędzy wybranymi wyświetlaczami.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza



Skąd u was taka jednomyślność? Czemu eliminujecie Sony i Panasa? A może warto dołożyć do czegoś innego bo zbliżamy się w rejony jakiegoś OLEDa od LG albo Sony EX900? Ten HDR w tym Samsungu to jakiś dobry do gierek, czy niższego sortu? 


Panasonic odpada na dzień dobry. Matryca IPS oraz 60Hz.

Sony i Samsung to porównywalny sprzęt z tym że Samsung ma jaśniejszy HDR.
Dołożyć można zawsze, np. do Sony xe90 lub Phillipsa PUS8102 lub OLEDa LG.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...