Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x930e/settings

 

Proponowałbym te ustawienia lekko zmodyfikować ustawiając tryb kino pro,   motionflow gładkość maks, tryb kliszy maks, a w zakładce czystość zmienić  tworzenie realizmu na ręczne i  rozdzielczość ustawić na 50. Podana jasność ustawiona na 1 to zdecydowanie za mało, nawet w ciemnym pomieszczeniu. Proponuję zacząć od jasności 10 i zwiększać aż do uzyskania odpowiedniej. Lokalne przyciemnianie jak dla mnie najlepiej ustawić na średnie, jak ustawi się na maksa widać zbyt duże przygasanie  i gubienie detali w bielach. Tak przynajmniej wygląda to w SDR. W HDR jest ciężej. Nie wiem od czego to zależy, ale bardzo często w grach z HDR jest jakby coś nie tak z gammą, trzeba sporo się bawić w ustawieniach by było ok :(

Odnośnik do komentarza

Hdrem poza tym z tv to nie ma sobie co głowy zawracać..najlepiej to wyłączyć w konsoli. Obraz w każdej grze jest taki sam...gamma na full a kolor na zero.

 

Hdr ma wyglądać jak zdjęcia poniżej ..mieć kontrast czyli tam gdzie jest ciemno ma być ciemno a tam gdzie ma być jasno to ma być jasno..to wszystko w barwach a nie bez nich..świat nie jest szaro bury.

 

153tq8k.jpg

 

316sr35.jpg

 

2l9gpjl.jpg

Edytowane przez ukanio
Odnośnik do komentarza

prośba o konsultację , kilka dni temu kupiłem dzięki waszym opiniom na tym forum LG 55b7 i ekran super , do grania jak najbardziej polecam ale mam jeden mały problem jak w tym video . Jak oglądam piłkę nożną to robi się to samo co z piłką w filmiku , że zanika tak jak i szybsze ruchy jakichś elementów na ekranie. Niby jak wyłączę całkiem tru montion to nie występuje to zjawisko ale wtedy nie jest to tak płynne . Nie wiem czy to jest normalne czy jakiś wadliwy sprzęt mi się trafił ....

 

Odnośnik do komentarza

To niestety jest problem nie do obejscia. Uplynniacz na maksa tak samo wyglada i na innych tv. Widac to wlasnie w piłce nożnej lub przy szybkim obracaniu kamery wokol postaci. 

 

Ja to ustawilem u siebie na takim poziomie ze jest i plynnosc i brak tych artefaktow. Efekt teatru jest fajny ale tylko gdy obraz jest.. W teatrze.. Hehe. Gdy nie ma szybkiej akcji i obraz nie musi tego wymuszac. 

Odnośnik do komentarza

Yep, są tam różne opcje, polecam pogrzebać. Na moje to algorytm nie ogarnia zbyt nagłych ruchów i się gubi. Dla mnie ta technologia jest ciekawa w praktyce w teorii, ale nie mogę 5 minut oglądać by nie zacząć zauważać dziwnych artefaktów tu i tam. Jak jeszcze dzieje się coś naprawdę szybkiego i TV się poddaje z upłynnianiem to na zasadzie kontrastu powrót do 24/30 klatek strasznie kłuje w oczy. Lepiej nie oglądać z tym w ogóle.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, pankracyyy napisał:

prośba o konsultację , kilka dni temu kupiłem dzięki waszym opiniom na tym forum LG 55b7 i ekran super , do grania jak najbardziej polecam ale mam jeden mały problem jak w tym video . Jak oglądam piłkę nożną to robi się to samo co z piłką w filmiku , że zanika tak jak i szybsze ruchy jakichś elementów na ekranie. Niby jak wyłączę całkiem tru montion to nie występuje to zjawisko ale wtedy nie jest to tak płynne . Nie wiem czy to jest normalne czy jakiś wadliwy sprzęt mi się trafił ....

 

 

Ustawiaj stopniowo płynność..gdy zaczyna przenikać to daj oczko mniej w ten sposób uzyskasz odpowiedni efekt.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.05.2018 o 14:30, Faka napisał:

A wypiedalać już z tymi wypaleniami, co piąty posty o wypaleniach, jakby to było mocnym argumentem do yebania telewizora.

Telewizor kupuje się na wiele lat! Szczególnie tak drogi. Mało kto kupuje na 1-2 lata. Poważne uszkodzenia to mocny argument.

 

W dniu 27.05.2018 o 15:13, raven_raven napisał:

Najlepsze jest to, że chyba nie ma jednego właściciela, który by napisał

Przecież masz ze dwu niedawno, to dużo jak na te kilka osób co to mają. Ponadto znajomy nie zauważył ogromnego wypalenia na plazmie, a ja od razu. Większość nawet nie wie co to wypalenia.

 

Ja nie kupię OLEDa dopóki:

-wypalenia nie zostaną znacznie zmniejszone (a nadal jest słabo - FIFA na rtings, Live CNN fatalnie)

-rozmiary TV nie spadną do normalnych, krowa 55 cali to jest dobra w oborze (mam gdzieś 4K i wymagane odległości, interesuje mnie tylko SD, a do gier 720p lub 1080p).

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Arek_ napisał:

rozmiary TV nie spadną do normalnych, krowa 55 cali to jest dobra w oborze (mam gdzieś 4K i wymagane odległości, interesuje mnie tylko SD, a do gier 720p lub 1080p)

No to na cholere ci nowy telewizor? 

Odnośnik do komentarza

 

25 minut temu, Arek_ napisał:

-rozmiary TV nie spadną do normalnych, krowa 55 cali to jest dobra w oborze

 

a no spoko, to mam nadzieję, że lubisz swój obecny TV, bo nie licz na to, że będą powstawać TV z wyższej półki w rozmiarach 32-40 cali, 49 to już i tak miniaturka na dzisiejsze czasy

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Arek_ napisał:

Telewizor kupuje się na wiele lat! Szczególnie tak drogi. Mało kto kupuje na 1-2 lata. Poważne uszkodzenia to mocny argument.

 

Przecież masz ze dwu niedawno, to dużo jak na te kilka osób co to mają. Ponadto znajomy nie zauważył ogromnego wypalenia na plazmie, a ja od razu. Większość nawet nie wie co to wypalenia.

 

Ja nie kupię OLEDa dopóki:

-wypalenia nie zostaną znacznie zmniejszone (a nadal jest słabo - FIFA na rtings, Live CNN fatalnie)

-rozmiary TV nie spadną do normalnych, krowa 55 cali to jest dobra w oborze (mam gdzieś 4K i wymagane odległości, interesuje mnie tylko SD, a do gier 720p lub 1080p).

Co ty (pipi)isz 55 Cali to dużo? :)

Mam teraz 65 i pewnie kolejna wymiana to będzie 75..

To że ty zmieniasz co 20 to twoja sprawa ale żadną wyznacznią rynkową nie jesteś.

Statystyki mówią o tym że cykl życia TV w Polsce się skraca a ludzie coraz częsciej wymieniają tv na nowy.

Odnośnik do komentarza

Wymieniają, bo są tanie jak barszcz, sam tv 4k dla przeciętnego kowalskiego jesteś w stanie kupić poniżej 2k za 55 cali czy tam 65. Kowalski nie patrzy na inne ficzery szmery i bajery, gdzie dla Nas dla graczy ma to bardzo ważne znaczenie gdzie my notabene bulimy najwięcej za takie tv, dla nich liczy się wielkość telewizora.

Edytowane przez Faka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tez tak kiedys mialem - pierwszy TV 32 cale o koorwa jaka krowa ledwo co sie miesci na szafce, potem 40 cali o koorwa jaka krowa ledwo miesci sie na szafce, teraz 55 cali OLED i to samo o koorwa trzeba kupic wieksza szafke.

 

Nastepny TV zapewne 65 cali, a juz z tylu glowy zaczynaja sie pojawiac mysli o rzutnikach xd

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...