Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.05.2018 o 16:28, D.B. Cooper napisał:

(pipi)a community oleda to jakaś sekta. Byle coś źle napisać o telewizorku i są wszyscy w temacie. Kilka wyzwisk, wyśmianie i pranie mózgu zrobione. Kobik też już się ugiął i zaczyna im przytakiwać i nawet wytyka swój telewizor :/

 

pie.rdole, siedzę na swoich 26 calach hdready

Posiadacze oledów trochę przypominają pctowców. Dokładnie ta sama mentalność, ten sam fanatyzm. Wywyższanie się, uważanie się za lepszych ludzi(pc master race/oled master race) i obrażanie każdego kto nie jest pctowcem/oledowcem.

Odnośnik do komentarza

Pogodze was, kumpel który robi w Media expert wypowiadał się o tym oledzie mesjaszu lg. Obraz jego zdaniem numer jeden, a co do wypalania, stal u nich kilka miesięcy, leciała ciągle ta sama pokazówka od LG. Efekt był taki, że na ekranie wypalił się jakieś elementy. Wiec raczej odradza oglądania tvn24 przez 24, ale jakość obrazu mesjasz. 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

A wypiedalać już z tymi wypaleniami, co piąty posty o wypaleniach, jakby to było mocnym argumentem do yebania telewizora. Każdy tv ma swoje wady niezależnie czy to lcd czy oled, także można się ze wszystkim licytować, nie ma, nie było i nigdy nie będzie idealnego telewizora, każdy wybiera jaki mu podpasuje i czy to leży w jego guście.

Edytowane przez Faka
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Najlepsze jest to, że chyba nie ma jednego właściciela, który by napisał, że o k,urwa wypalił mi się TV. Zawsze to jest ktoś, kto słyszał, że ktoś napisał, że ktoś widział, że w wystawowym TV wypaliło się logo. A pewnie to wypalenie to jeszcze jest zwykły powidok. Nie neguję, że znajomy YETIego faktycznie widzi wypalony TV, ale sztuka z wystawy to jest kiepski miernik ogólnej wytrzymałości sprzętu przy normalnym użytkowaniu. 

 

Dlatego yebać, większym problemem w OLED może być jasność ekranu czy tryb HDR gry w samych LG, jesli komuś konkretnie te rzeczy przeszkadzają, ale temat wypaleń na ten moment jest komiczny po prostu. 

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mi sie tez za bardzo nie chce wierzy w wypalanie. Royal meczy swojego OLEda juz ponad chyba rok i to gierkami z PC i zero wypalenia. Jak cos bedzie to pewnie mi sie poskarzy :turned:

 

Ja uzywam TV srednio jakies 4h dziennie tylko do grania i podejrzewam ze nie powinno mi sie nic stac. Jakos obrazy zyleta, jak zobaczysz ta czern to nie mozesz juz jej odzobaczyc. Pokazalem obraz kilku znajomym ktorzy maja 4k TV samsunga czy soniaka i kopare mieli na ziemi. Taka noc w SoD wyglada oblednie, prawie nic nie widac. Za(pipi)iscie jest tez w FH3 czy Gearsach gdzie jak nie poswiecisz swiatlami samochodu/latarki w nocy to chuya zobaczysz. Jakbym mial teraz grac na innym TV to bym chyba plakal.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, wulfen napisał:

Każdy normalny człowiek ogląda TV na wprost. Nie wiem co trzeba robić żeby tv oglądać pod kątem. Zaraz pod sufitem sobie wieszać TV ? :D

 

Wystarczy że chociażby na kanapie siedzą dwie osoby (jak już kiedyś będziesz miał kobiete to zrozumiesz) i już wtedy żadna z nich nie patrzy idealnie na wprost ekranu. Albo ktoś leży na kanapie, albo druga osoba siedzi na jakimś fotelu ustawionym obok kanapy, itd, itp. Ty to serio jakiś nieżyciowy człowiek jesteś, skoro uważasz że albo każdy ogląda siedząc idealnie na wprost telewizora albo ma zawieszony tv pod sufitem.

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PIOTR8642 napisał:

 

Wystarczy że chociażby na kanapie siedzą dwie osoby (jak już kiedyś będziesz miał kobiete to zrozumiesz) i już wtedy żadna z nich nie patrzy idealnie na wprost ekranu. Albo ktoś leży na kanapie, albo druga osoba siedzi na jakimś fotelu ustawionym obok kanapy, itd, itp. Ty to serio jakiś nieżyciowy człowiek jesteś, skoro uważasz że albo każdy ogląda siedząc idealnie na wprost telewizora albo ma zawieszony tv pod sufitem.

 

Ale brednie xD lezymy i ogladamy na 3 metrowej rogowce. Z różnych kątów. O czym ty dupisz czlowieku to ja nie wiem. Przyjedz do mnie i zobacz jak sie traci jakosc obrazu bo widze ze oledy to ci wypalil ale zwoje mozgowe. 

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, II KoBik II napisał:

 

Ale brednie xD lezymy i ogladamy na 3 metrowej rogowce. Z różnych kątów. O czym ty dupisz czlowieku to ja nie wiem. Przyjedz do mnie i zobacz jak sie traci jakosc obrazu bo widze ze oledy to ci wypalil ale zwoje mozgowe. 

On nie ma oleda, on ma szajsunga ks7000 a do oledów wzdycha  od 2 lat oglądając je jedynie  w sklepie.

Edytowane przez wulfen
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, II KoBik II napisał:

Przyjedz do mnie i zobacz jak sie traci jakosc obrazu bo widze ze oledy to ci wypalil ale zwoje mozgowe.

 

Nie musze przyjeżdżać do ciebie bo sam mam tv z matrycą VA więc widze jaki to jest kupsztal jeśli chodzi o kąty widzenia w porównaniu z OLEDem. 

3 godziny temu, wulfen napisał:

Wtedy ja siedzę prosto a druga osoba obok :]

 

Jak oglądacie film to pewnie też macie ponumerowane siedliska (numerek 1 na wprost), żeby nie było że ty usiądziesz pod zbyt dużym kątem :D

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

U mnie ten OLED lata od jakiś 6 miesiecy codzień najmniej 12 godzin, ogólnie wszystko oglądane, info, przyroda, bajki, filmy, Netflix , sport i gierki. Zero spuszczania się nad nim, ma działać! Do tej pory zero wypaleń itp. Od samego początku jestem pod wrażeniem tego tv. W grach, to jakby prawie następna generacja, a i nawet w tym momencie „Armageddon” na TVN daje jakby nowe odczucia... Dodam, że Ostatnio miałem samsunga h6400 i Sony w821. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, PIOTR8642 napisał:

 

Nie musze przyjeżdżać do ciebie bo sam mam tv z matrycą VA więc widze jaki to jest kupsztal jeśli chodzi o kąty widzenia w porównaniu z OLEDem. 

 

Jak oglądacie film to pewnie też macie ponumerowane siedliska (numerek 1 na wprost), żeby nie było że ty usiądziesz pod zbyt dużym kątem :D

 

Ale ty glupu jestes.. Jaki to masz tv z tym VA? 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, seb.maz napisał:

U mnie ten OLED lata od jakiś 6 miesiecy codzień najmniej 12 godzin, ogólnie wszystko oglądane, info, przyroda, bajki, filmy, Netflix , sport i gierki. Zero spuszczania się nad nim, ma działać! Do tej pory zero wypaleń itp. Od samego początku jestem pod wrażeniem tego tv. W grach, to jakby prawie następna generacja, a i nawet w tym momencie „Armageddon” na TVN daje jakby nowe odczucia... Dodam, że Ostatnio miałem samsunga h6400 i Sony w821. 

No rejczel. Sam byłem w szoku mój OLED ślicznie wyświetla zwykle programy w tv. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, II KoBik II napisał:

Aha. Bo juz myslalem ze masz XE90 i stąd te wnioski. A tu jednak wyssane z dupy.

 

 

I wszystko w temacie odnośnie badziewnych kątów w matrycach VA. No ale napewno u ciebie jest jak na oledzie :yao:

Weź mi jeszcze opowiedz o swojej oledowej czerni, to sie dalej pośmiejemy.

Edytowane przez PIOTR8642
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Niesamowita chuyowizna. Tak wlasnie ogladam tv. Jak w 10 sekundzie tego filmiku xD

 

Owszem czerń jest znakomita ale tylko po chwili ustawień których multum zapodaje Apotheosis. No ale ja rozumiem ze ty odpalasz tv w deafult tak jak stal w kartonie. To ok, to wtedy kazdy tv jest (pipi) wart. 

 

A Oleda sobie kiedyś sprawię i tez bede sie jarał tak jak w chwili obecnej juz prawie roczek przy XE90. 

 

Tyle w temacie. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, II KoBik II napisał:

Niesamowita chuyowizna. Tak wlasnie ogladam tv. Jak w 10 sekundzie tego filmiku xD

 

Owszem czerń jest znakomita ale tylko po chwili ustawień których multum zapodaje Apotheosis. No ale ja rozumiem ze ty odpalasz tv w deafult tak jak stal w kartonie. To ok, to wtedy kazdy tv jest (pipi) wart. 

 

A Oleda sobie kiedyś sprawię i tez bede sie jarał tak jak w chwili obecnej juz prawie roczek przy XE90. 

 

Tyle w temacie. 

Akurat B7 ma bardzo dobre ustawienia fabryczne, nawet piszą o tym przy okazji recenzji na hdtvpolska.com. 

Generalnie ja nie wiele przy tym grzebałem, kilka ustawień podesłał mi INS, coś tam zmieniłem według siebie i jest perfekcyjne. Podkreślam perfekcyjnie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, chris85 napisał:

Akurat B7 ma bardzo dobre ustawienia fabryczne, nawet piszą o tym przy okazji recenzji na hdtvpolska.com. 

Generalnie ja nie wiele przy tym grzebałem, kilka ustawień podesłał mi INS, coś tam zmieniłem według siebie i jest perfekcyjne. Podkreślam perfekcyjnie. 

 

Jak możesz to podeślij te ustawienia na priv. Chętnie obadam, bo sam mało co zmieniałem z tego co było na początku

Odnośnik do komentarza

Sony nie ma opowiednika XE93 w tym roku, ZD9 ma dwa lata. Ja tam myślę, że ZF9 pojawi się w 2018 i nieźle namiesza :)

 

Tak swoją drogą ściągnąłem sobie remuxa pierwszego Matrixa 4K/HDR i wygląda to świetnie, szczególnie kolorki zdecydowanie poprawione. Zamówię sobie z zavvi zapewne na dniach jakoś :) 



7wGOWO0.png

fFTa1aO.png

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Ins napisał:

Ja tam myślę, że ZF9 pojawi się w 2018 i nieźle namiesza

 

Nie mówie że nie. Ale znając polityke cenową Sony, to pewnie znowu dowalą taką zaporową cene , że będzie to sztuka dla sztuki i zapychacz magazynów w sieciach rtv agd. Kilku recenzentów zobaczy go na żywo, zrobi test i na tym sie skończy. No, może jeszcze kukuryku za dwa lata będzie świrował że ma w planach jego zakup :D

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
W dniu 12.05.2018 o 21:03, chris85 napisał:

Oczywiście, że tak. Ale jeśli ktoś stoi przed wyborem 65" LCD vs 55" OLED i kupi ten pierwszy, to głupio zrobi moimi zdaniem. 

Wiadomix tutaj model i cena graja role ale generalnie nie sadze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...