Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Typowy kopig xD ch,uja wie ale będzie wyzywał ludzi 

 

The chart also shows that a 4k upgrade is not worth it if you are sitting more than 6' away and have a 50" TV. Your eyes won't be able to tell the difference. Ultra HD only makes sense if you want a really big screen and plan on sitting closer to it. Learn more about 4k UHD.
Screen Size Optimal Distance
(1080p)
Optimal Distance
(4k)
25" 3.2' (0.98 m) 1.5' (0.46 m)
30" 3.8' (1.16 m) 1.7' (0.52 m)
35" 4.4' (1.35 m) 2' (0.61 m)
40" 5.1' (1.56 m) 2.3' (0.71 m)
45" 5.7' (1.74 m) 2.6' (0.8 m)
50" 6.3' (1.93 m) 2.9' (0.89 m)
55" 7' (2.14 m) 3.2' (0.98 m)
60" 7.6' (2.32 m) 3.8' (1.16 m)
65" 8.2' (2.5 m) 4.1' (1.25 m)
70" 8.9' (2.72 m) 4.4' (1.35 m)
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, II KoBik II napisał:

Jak jestes ślepy to tak jest. Nie ma różnicy. 

 Dokładnie..natywne 4k to przynajmniej dla mnie o wiele większy big deal niż hdr.

A te wykresiki wyżej to niestety, ale biorą pod uwagę ustawień ekranu (ostrość, rozdzielczość), ostrości wzroku, rodzaju matrycy itd. Także można sobie je wsadzić wiadomo gdzie.

Edytowane przez ukanio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

There are a few ways to read the chart. For example, let's say that you have a 50" television. Start at the bottom of the chart at 50". Up to 3', you are below the blue line. This means you can see the pixels of an Ultra HD resolution. If you go back a bit (up in the chart), between 3' and 7', an Ultra HD resolution does not matter anymore because you cannot see the extra pixels anyway.

 

Mialo połączyć ale kukuryku się wtrynił, big deal bo nie umiesz ustawiać hdr koleś

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, easye napisał:

Bluber ale weź pod uwagę, że póki co żaden kanał nawet w Full HD nie trasmituje piłki nożnej, więc jak odpalisz nagle C+ w 4K i porównasz z rozmazancem z TVP to różnica może być kolosalna! 

Nie o tym mowie 

 

1 godzinę temu, Wojtas1986 napisał:

Nie moze być a jest :) wczoraj sobie skakałem z jednego kanału na drugi i jest przepaść jakościowa . Zreszta nawet skalowane TVP z dekoderem 4K wyglada zauważalnie lepiej .

No wow skakałeś z 720p albo niżej na 4k i masz lepsza jakość? Niebywale

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
Ty tak na serio dajesz w zestawieniu oleda Lg i samsunga z średniej pułki? 

No ale samsung, a jaka piękna nóżka xD.

Samsung to jest prestiż u somsiadow xD.

Zreszta do naziemnej tv gdzie masz nadal wiele kanałów w 576i to i tak full wypas.

Pieknie musi sie taki kanal na 65calach prezentować.

 

Jezeli ten tv jest ze sklepu stacjonarnego, mozesz go sprawdzic to mozesz sie zastanowic.

Z drugiej strony co chwile ktos tu pisze ze w okolicach 5k juz mozna kupic, wiec nie wiem czy warto.

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.05.2018 o 00:38, Ins napisał:

Tak swoją drogą ściągnąłem sobie remuxa pierwszego Matrixa 4K/HDR i wygląda to świetnie, szczególnie kolorki zdecydowanie poprawione. Zamówię sobie z zavvi zapewne na dniach jakoś :) 

 

No i Matrix dzisiaj leżał w skrzynce :) Kupię sobie chyba jeszcze Mad Max Fury Road bo remux wygląda obłędnie na oledzie.

 

GuhAZoi.jpg

 

Angielskie pudełeczka nie dość, że tańsze to jeszcze lepiej wykonane. 

 

W dniu 12.06.2018 o 15:56, mattaman napisał:

Nie. Tylko 55" i 65" w tym momencie.

 

O ile mnie pamięć nie myli to LG ma zamiar wprowadzić modele 49" cali tylko nie jestem pewny czy w tym, czy może dopiero w przyszłym roku.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...