Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ins napisał:

Nie przyciemnili. 

 

Easye masz jakiegoś linka na temat tego przyciemnienia w szóstej serii ? 

Nie mam wiem tylko ze w poprzedniej aktualizacji nie bylo wylaczone z automatu oszczedzanie energii na min. z 5.40 opcji nie da sie zmienic. 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Mendrek napisał:

Odwieczne pytanie - która matryca najlepsza do grania na konsoli (zwłaszcza online) - TN, IPS, czy VA? Czy te mityczne 1ms w TN (kosztem jakości obrazu) to chwyt marketingowy, czy jednak gra warta świeczki? A może pośrednie VA? ;)

Jeśli mówisz o telewizorze to tylko va, monitor brałbym na ips a jeśli ma słóżyć do konsoli to dodatkowo powinien być 4k.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, wolfiepl napisał:

Mam dylemat, nie wiem czy brać 55 calowego Oleda (LG B8 np) czy lepiej 65 cali z panelem VA (gram z odległości około 2,5 metra) . Telewizor ma być w 80% do grania, a reszta to bluraye i netflix. Iść w jakość czy wielkość? Eh, decyzje decyzje... 

Zdecydowanie bierz 65 cali. Do 4k to z tej odległości minimum. 

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
4 godziny temu, wolfiepl napisał:

 lepiej 65 cali z panelem VA (gram z odległości około 2,5 metra) .

Dokladnie. Wiadomix tej 6piatki postaraj sie jakas ludzka znalezc a nie wynalazkil

W dniu 27.08.2018 o 08:55, easye napisał:

75UJ675V

Nie chce mi sie wyszukiwac teraz dokladnych danych, ale bodajze UJ od 6300 do 8000 to sa oszukane "4k" z kiepska matryca. Lepiej zrob research.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Po kilkunastu miesiącach bezproblemowego działania mój Samsung KS7000 odmówił w końcu dalszej współpracy, zatem przyszło mi wybrać nowy telewizor. W moim przypadku 70% pracy telewizora to Xbox i PS4, 30 % to filmy. Telewizor stoi w jasnym pokoju, nie lubię i nigdy nie oglądam filmów w pełnej ciemności. Może komuś pomogę w wyborze, dzieląc się swoimi doświadczeniami z wyborem nowego tv.

Zaproponowano mi bezpłatną wymianę na jeden z poniższych modeli (wszystkie w 65 calach):

Samsung Q6FN

OLED LG B7

Sony XF90

Miałem to szczęście, że mogłem każdy z tych telewizorów przetestować w sklepie (wielki szacunek dla firmy Richer Sound). Oczywiście, nie mówię tu o jakimś bardzo dokładnym teście, pomiarach itp. Spędziłem po prostu 2 godziny mając do dyspozycji Xboxa One X i kilka filmów(także z HDR).

Bezapelacyjnie i bez żadnej dyskusji najbardziej spodobał mi się Sony XF90, i od kilku dni stoi u mnie w domu. W zasadzie jedynym zastrzeżeniem jaki mam do tego modelu jest wolny i mało intuicyjny system Android. Jeżeli wcześniej używało się Tizena na Samsungu, to taka przesiadka jest bolesna. Nie mam natomiast uwag co do jakości obrazu, kolory, płynność, czerń, kontrast - są jak najbardziej akceptowalne i dla mnie absolutnie wystarczające. W porównaniu do Samsunga XF90 ma ogromne możliwości dopasowania obrazu pod własne oczekiwania. Ważne dla mnie było to, że Sony obsługuje Dolby Vision, więc jestem zabezpieczony na przyszłość.

W przypadku Samsunga Q6FN w zasadzie nie widziałem żadnej różnicy między tym modelem a KS7000, a dodatkowo tegoroczne Samsungi nie obsługują DTS, więc jak dla mnie Samsung odpadł od razu.

Teraz zapewne narażę się posiadaczom OLEDów, ale B7 w niczym nie rzucił mnie na kolana, a jeżeli chodzi o jasność w trybie SDR i HDR , to Samsung i Sony zostawiają go daleko z tyłu. Płynność ruchu również bardziej odpowiadała mi na Sony i Samsungu. Owszem, doceniam czerń , owszem doceniam kontrast, ale po prostu nie spodobał mi się ogólnie obraz, i tyle. Nie mówię oczywiście, że to złe telewizory, bo tak nie jest. W moim bardzo, ale to bardzo subiektywnym odczuciu obraz na Sony spodobał mi się o wiele bardziej, a telewizor kupujemy przecież pod swoje potrzeby i oczekiwania. Pewnie dla koneserów, oglądających filmy w trybie Kino Pro, w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu i rozkoszujących się czernią pasów;) to co piszę jest herezją, ale jak już mówiłem, kupuję tv dla siebie i dla swoich oczekiwań.

Podsumowując, jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem Sony XF90, to mogę jak najbardziej polecić ten model.

 

Edytowane przez Atos
  • Plusik 7
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Absolem napisał:

@Atos a z ciekawości co ci padło w KS7000? Mój odpukać chodzi jak złoto.

Padł panel, choć dokładniej to ci nie powiem co się stało. Wszystko działało bez najmniejszego problemu, aż pewnego dnia po włączeniu tv na ekranie pokazał się zielony pas szerokości około 4 cm, biegnący wzdłuż całego ekranu, i został już na stałe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Atos napisał:

Teraz zapewne narażę się posiadaczom OLEDów, ale B7 w niczym nie rzucił mnie na kolana, a jeżeli chodzi o jasność w trybie SDR i HDR , to Samsung i Sony zostawiają go daleko z tyłu.

 

Nie no, jakbyś napisał coś takiego o TV Sony to znalazłoby się paru, którym byś się "naraził", ale LG raczej nie dosypuje tego samego do pudełka i posiadacze LG nie zmieniają się w drony firmy-matki. Czemu mam się obrażać za to, że nie wziąłeś takiego TV jaki ja mam? Swoje już o nim powiedziałem, czy ktoś zrobi z tego użytek czy nie to jego sprawa. Nie żeby mi w jakikolwiek sposób zależało na reklamowaniu jakiegoś sprzętu bo ja go mam. Najważniejsze, że Tobie się podoba, porównałeś sobie i jakość oferowana przez TV od Sony jest dla Ciebie najlepsza. Jesteś zadowolony z zakupu i o to chodzi.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
Skoro poprzedni Samsung przepracował AŻ kilkanaście miesięcy to proponuję brać kolejny, widać, że solidna marka z terminem używalności krótszym niż jogurt danone.
W sypialni mam Panasonic 42pv80 11 lat bez jakiejkolwiek awarii. A ludzie teraz przyjmują za normę że tv pada po kilkudziesięciu miesiącach i kupują kolejny...trochę to smutne.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...