Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie to nie wiem kto wpadl na pomysl Androida w tv. Mialem budzetowego Philipsa to w sumie teraz dopiero to sprawnie chodzi. Tutaj tez na Sony bo po x latkach dopiero jako tako można nie narzekać ale jak sie raz sprobowalo od LG czy Samsunga no to nie ma huya, człowiek zaczyna seplenic :ragus:

Edytowane przez II KoBik II
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, easye napisał:

No akurat Android to z Web OSem przegrywa mocno, ale zaloze sie ze poza znakomitym dzwiekiem upłynniacz obrazu Sony bedzie działał 100 razy lepiej niż na oledach LG.

Tak jest. Podobno najlepiej ze wszystkich producentów. Poza tym upscaling też naj. Ma też najlepszy procesor robiący hdr jak do tej pory.

 

Polecam filmik

 

Śmieszny gość. Ma kilka fajnych momentów + dobrze i rzeczowo gada. Wyjaśnia co takiego jest lepszego niż u konkurencji i co AF9 robi gorzej. (no i ten gag z Elonem Muskiem xd)

 

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Nie nie to Interfejs YouTube, chodzi mi tylko o ten odcień w dolnym rogu, ale skoro na całej szarej planszy jest ok wiec to widocznie urok YouTube , jednak będę wdzięczny jak ktoś sprawdzi to u siebie :)

 

Własnie  kupiłem prosiaka, czy muszę jakos  ustawiać w ps4 i oledzie ustawienia pod 4 k i hdr czy to wszystko samo się wykryje ?:) 

na jakim trybie obrazu gracie ?:)

Edytowane przez Belusia3d
Odnośnik do komentarza

Serio się zastanawiam, czy nie dać mojego oleda na lichwę... 55 cali.

 

Sprzedam za 800 elżbiet drugich, bo po tyle latają na ebayu. Za 1200 mam NU8070 w 65 calach.

 

Większy ekran, większa jasność, free sync, w trybie gry upłynniacz, który z 30fps robi 60fps.

 

Wiadomo, że gorsza jakość obrazu, ale chyba powyższe ficzery raz na zawsze niszczą hegemonię oleda. Zastanawiam się. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Belusia3d napisał:

Panowie to jakieś wypalenie czy co jest ? Tez tak macie na YouTube ?

Uspokoję cie, też tak mam :-)

 

10 godzin temu, Belusia3d napisał:

na jakim trybie obrazu gracie ?:)

Zdecydowanie tryb gra, wiadomo najmniejszy il.

10 godzin temu, Belusia3d napisał:

ustawienia pod 4 k i hdr czy to wszystko samo się wykryje ?:)

Ja w konsoli w ustawieniach (rozdzielczość, hdr) mam ustawione na automatyczne i wszystko ok. Jeśli jakiś materiał obsługuje hdr, to pojawi ci się ikona w prawym górnym rogu.

Edytowane przez milupl
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Royal napisał:

Serio się zastanawiam, czy nie dać mojego oleda na lichwę... 55 cali.

 

Sprzedam za 800 elżbiet drugich, bo po tyle latają na ebayu. Za 1200 mam NU8070 w 65 calach.

 

Większy ekran, większa jasność, free sync, w trybie gry upłynniacz, który z 30fps robi 60fps.

 

Wiadomo, że gorsza jakość obrazu, ale chyba powyższe ficzery raz na zawsze niszczą hegemonię oleda. Zastanawiam się. Nie wiem.

 

Z jakiej odległości grasz ?

Odnośnik do komentarza

Mogę już coś napisać wstępnie w sprawie swojego tv Sony AF9. :usmiech: Przebrnąłem przez wszystkie niemal opcje. Pokorygowałem co nieco i efekty są jeszcze bardziej na plus. Poprawiła się kolorystyka, bo coś z gammą było wcześniej nie tak.

 

Odpaliłem wczoraj GTSport. Czapki z głów jak to momentami wygląda. Momentami bo zależy od pogody na trasie.

 

Poza tym Mortal Kombat XL dzisiaj trochę rundek. Po raz pierwszy od dziecięcych lat poczułem się jakbym grał na automacie. Ekran jest na tyle duży że czuję się jakbym siedział koło tych postaci. Pamiętam za dzieciaka że właśnie co podobnego miałem z odczuciami. Byłem zafascynowany Street Figterem 2 na automacie. Wrażenia wizualne podobne jak kiedyś (chodzi właśnie o te proporcje w ekranie chyba). Cudnie na te gierki się patrzy na oledzie. Zupełnie nowa jakość w doznaniach. Podejrzewam że każda inna gra będzie robiła podobne wrażenie. Coś pięknego.

 

Jutro (albo pojutrze), jak już zamontuje tv na ścianie to obejrzę sobie Blade Runnera w 4k :obama::banderas:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...