Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Moldar napisał:

Yep, w tym przypadku samsunga nie polecam. Choć  mnie problem nie dotyczy, nie oglądam tak filmów, to z tego co czytam, jest to spory problem.

Ludzie ale co wy pierdo.licie? Od lat oglądam filmy z dysku usb na samsungu, jeszcze nigdy nie było tak że był problem z dźwiękiem czy zacinającym się obrazem. Duże pliki chodzą bez zadnego problemu, może zamiast z pendriveów kupcie sobie pożądany dysk do filmów bo to raczej wygląda na problem z odczytem z jakichś biedronkowych wynalazków. Ja rozumiem że większość tutaj to fanboje sony ale itości najpierw dwóch magików opowiada o hdr na tv który tego nie posiada a teraz jakieś problemy które występują chyba tylko u Was. 

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, mushabelly napisał:

Z góry przepraszam za laickie pytanie. Czy  przez Xboxa one x możemy puścić film na takim wykastrowanym Samsungu?

 

Jak to jest jeśli podłączymy np Apple TV. Wtedy taki zewnętrzny sprzęt zapewni nam dźwięk?

Jest  aplikacja która nieźle sobie radzi z filmami z dysku. Ale jak działa to nie wiem. Mam LG. 

Swoją drogą Samsung ma wykastrowane multimedia? Mój stary F6400 to wszystko odtwarzał i pytał o więcej xD

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.12.2018 o 10:12, mushabelly napisał:

Z góry przepraszam za laickie pytanie. Czy  przez Xboxa one x możemy puścić film na takim wykastrowanym Samsungu?

Jak to jest jeśli podłączymy np Apple TV. Wtedy taki zewnętrzny sprzęt zapewni nam dźwięk?

Tak, z zewnętrznych urządzeń będzie działać, np z podłączonego PC.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Panowie, jaki polecacie telewizor do 2,5-3 tys. Rozmiar 50-55 cali, tylko do oglądania telewizji i filmów wiec input lag może mieć biliard :)

grunt by kolory były żywe, ostrość przyzwoita, sport oglądany sporadycznie to tez nie mam wymagań co do matryc 120hz, wsytrcxy zwykła 50-60. Telewizor musi byś solidny z przyzwoitym pakietem smart.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Soniacz napisał:

Panowie dziś odbieram Oleda C8. Jakie polecacie ustawienia ? Chodzi mi głównie o zminimalizowanie ewentualnego wypalenia...

Masz trzy funkcje w ustawieniach, aby zminimalizować ryzyko wypalenia 

- odświeżanie pikseli 

- przesunięcie ekranu 

- regulacja luminancji logo

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Słupek napisał:

beka z tego wypalania ale ostatnio 2 razy zasnąłem pijany z włączonym telewizorem. i pierwsze co to patrzyłem po wstaniu to czy nic się nie wypaliło :P

Ustaw żeby Ci się automatycznie wyłączał po paru godzinach i problem z głowy :potter:

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, milupl napisał:

Masz trzy funkcje w ustawieniach, aby zminimalizować ryzyko wypalenia 

- odświeżanie pikseli 

- przesunięcie ekranu 

- regulacja luminancji logo

 

Ok, dzięki :) Przy tym odświeżaniu nic nie mogę ustawić, tylko wystartować godzinne odświeżanie, tak ma być ?

Ponadto ta kompensacja po 4h pracy działa z automatu ? Nic nie trzeba dodatkowo ustawiać, żeby się załączała ?

 

Poza tym jakiego trybu używacie do oglądania TV ? Jadę na ECO, ale coś te kolory mi nie pasują...

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim to wyluzuj. Choćbyś zasnął na tydzień, to byś sobie nic nie wypalił przez taki czas. Dopóki nie będziesz grać w jedno i to samo przez setki godzin miesięcznie, to nie masz się co spinać.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, raven_raven napisał:

Przede wszystkim to wyluzuj. Choćbyś zasnął na tydzień, to byś sobie nic nie wypalił przez taki czas. Dopóki nie będziesz grać w jedno i to samo przez setki godzin miesięcznie, to nie masz się co spinać.

 

Nie no wiadomo, nie ma co się stresować ;) W sumie mało gram, max.2h dziennie, reszta to nc+ i netflix.

 

Ponawiam pytanko -  w jaki sposób podbić nasycenie kolorów ? Poprzez "kolor" efekt jest mało zadowalający...

Ponadto jak macie ustawiony "truemotion" ? Chodzi mi głownie o piłkę nożną i nc+.

 

Przesiadłem się z szajsunga, a tam kolory były bardzo nasycone, aż za bardzo...

 

BTW jak wygląda sprawa z tą kompensacją/odświeżaniem pikseli po 4h pracy ? Muszę coś ustawiać, żeby działała z automatu ?

W menu jest ta opcja, ale tam mogę tylko wystartować godzinne odświeżanie...

Edytowane przez Soniacz
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Soniacz napisał:

BTW jak wygląda sprawa z tą kompensacją/odświeżaniem pikseli po 4h pracy ? Muszę coś ustawiać, żeby działała z automatu ?

Samo się włączy - działa z automatu. Czytałem różne opinie że te godzinne co miesiąc albo dwa a nawet trzy się odpala.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.11.2018 o 22:01, MaZZeo napisał:

Słuchajcie, mam "problem" z moim OLEDem, parę dni temu zauważyłem tzw stuck pixel. Dosłownie jeden pixel w kącie telewizora świeci permanentnie na czerwono. W zasadzie widać to tylko na czarnym ekranie i kiedy mam ryj w telewizorze, ale troche mnie to mierzi. Próbowałem tych dwóch rodzajów odświeżania pikseli i nie pomogło, jscreenfix również i nie wiem co robić. Na stronie LG jest omawiany ten problem i zalecają nawet użyć suszarki do włosów xD https://www.lg.com/us/support/product-help/CT10000018-20150765474191-pixel-outage-or-colored-dots-on-screen

 

miał ktoś podobny problem z jakimkolwiek telewizorem/ekranem?

 

przyjechał magik z LG i w pół godziny wymienił matrycę :notbad:  piksela czerwonego brak i obym już nie miał z tym problemu

 

Co do wypaleń i odświeżania ekranu - serwisant z LG mi powiedział żeby robić to za każdym razem jak ekran miał statyczny obraz dłużej niż 2-3 godziny xD chyba przesada

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...