Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Michał102 napisał:

Dzisiaj niektórym rodzicom, to już się konkretnie we łbach popierdoliło. 

Oled za gruby hajs, albo 65 calowa krowa dla 5-latka?

85cali dla 3 latka do pokoju 10m2

 

28 minut temu, _Red_ napisał:

Oczywiście, że nie. W ogóle TV dla pięciolatka i roczniaka, o czym my tu, on pół godziny dziennie może w salonie z nami oglądać i tyle na najbliższe lata:notlikethis:

 

Wróćmy do tematu czyli TV dla g r a c z a.

Roczniak to niby w ogóle nic nie powinien, ale wiadomo że tak się prawie nie da, tym bardziej jak ma się drugie starsze. No ale i tak plusik za świadome podejście z ograniczaniem TV i jego brakiem w sypialni.

 

Wracając do kupna TV, to teraz mamy ciekawe zjawisko. Jest okres przecen, ale też mundial. Ogólnie po mundialu tv często taniały, ale było to w lipcu, a nie grudniu.

 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze kilka słów o Neo G7.

Niestety, jednak nie jest tak wesoło jak myślałem. Jak na swoją cenę to chyba jest jednak za dużo kompromisów. Myślę, że jak by tych stref było jeszcze z 3 razy tyle, to już śmiało mógłby w pełni konkurować z oled.

W HDR widać rozświetlenie delikatne na małych elementach typu właśnie numer wersji w Warzone na dole. Przez 99% czasu jest ekstra, ale no chyba za często idzie coś zobaczyć.

Do tego w SDR, on po prostu ściemnia ekran strefami jak są duże czarne fragmenty co widać po ściemnieniu się wskaźnika myszki.

Zakrzywienie w grach to jest deal breaker, immersja jest straszna. Ale już w samym Windows póki co ciężko się przestawić.

Jasność HDR bardzo duża, w testach pod 1000 nit i to widać.

Samo wykonanie monitora klasa, matryca żadnych martwych pikseli, żadnych przebarwień. Za to stojak to porażka, wystarczy ruszyć biurkiem i lata jak głupi cały monitor.

Ciekawostka dotyczącą patologii Samsunga. Ekran ma możliwość update firmware. Ale Samsung go nie udostępnia. Jak kupiłeś monitor w pierwszych 3 miesiącach sprzedaży masz stary soft, jak kupujesz teraz to masz nowszy.

Odnośnik do komentarza

W związku z dzisiejszymi meczykami zrobiliśmy u kumpla oglądanie połączone z graniem w Fifę. 
 

Kumpel w tygodniu kupił Samsunga S95B. Faktycznie jest jaśniejszy, ale albo kumpel źle go ustawił w trybie gry albo kolory bardziej leżą mi na zwykłych Oledach.

 

No ale nie to było najważniejsze. Ma tv kilka dni i niestety już widać lekkie wygięcie ekranu u góry :/

Odnośnik do komentarza
W związku z dzisiejszymi meczykami zrobiliśmy u kumpla oglądanie połączone z graniem w Fifę. 
 
Kumpel w tygodniu kupił Samsunga S95B. Faktycznie jest jaśniejszy, ale albo kumpel źle go ustawił w trybie gry albo kolory bardziej leżą mi na zwykłych Oledach.
 
No ale nie to było najważniejsze. Ma tv kilka dni i niestety już widać lekkie wygięcie ekranu u góry
Co to znaczy widać wygięcie?
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, _Red_ napisał:



Jak takiego OLEDa się wyciąga z pudła skoro to takie cienkie? xD

Wysuwasz go z kartonu na cyce, albo plecki(nie pamiętam już) jak leży np na łóżku. Do góry podnosi sie go opartego(spód tv) na dłoni, to samo bok tv, nie ściskać matrycy ani nie łapać za nią. Wszystko jest opisane w instrukcji i lepiej robić według niej.

 

Rodzinka kupowała tv w markecie i była świadkiem jak koleś po kupieniu tv podniósł go, źle go łapiąc i jebła mu matryca, stał ze łzami w oczach. Reklamacji mu nie uwzględnili bo to była jego wina.

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Wiem, że dyskusje o tym były, chyba jeszcze z czasów C9 kojarzę wątki, ale myślałem że coś już poszło do przodu. LG zapewne tego nie wymienia na gwarancji, wiec trzeba mieć szczęście (lub czekac aż efekt się zmniejszy wraz z używaniem, jak zrozumiałem posty wyżej).
Bez problemu można dalej trafić (pipi) sztukę której czas nie pomoże. To się nigdy nie zmieni bo taka jest budowa. Ale już QD OLED nie maja z tym problemu.

Z tym pogarszaniem to jakiś mit. Fakt, z 5 lat temu po długiej kompensacji mi się pogorszyło, ale po kilku dniach było okej. Przez 7 lat używania OLED na 4 różnych tv, nigdy mi się nie zwiększył banding.
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Ukukuki napisał:

Ja w sumie nigdy nie miałem okazji korzystać z serwisu czegokolwiek i mam nadzieje ,że się to nie zmieni :notbad:

Bez kitu, ja to samo. Tyle co mam/miałem konsol, tv, audio itp. nigdy nie korzystałem z serwisu.

Obecnie mam pierwszy raz jakiegoś zonka. W TV Sony siadł mi jeden port hdmi… No ale tv po gwarancji, więc nawet tego nie naprawiam. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Też miałem lekki banding w postaci paska z prawej strony ekranu, ale po kilkunastu godzinach używania TV zniknęło calkowicie i teraz nie ma nic. 

 

Swoją drogą - jak i kiedy korzystacie z tego ręcznie uruchamianego trybu czyszczenia matrycy? To się niby powinno zrobić samo co ileś tam godzin, ale ja mam telewizor od marca i jeszcze ani razu się nie czyściło. Raczej tego nie przegapiłem, bo proces trwa koło godziny i jest poprzedzony komunikatem. 

Odnośnik do komentarza
Też miałem lekki banding w postaci paska z prawej strony ekranu, ale po kilkunastu godzinach używania TV zniknęło calkowicie i teraz nie ma nic. 
 
Swoją drogą - jak i kiedy korzystacie z tego ręcznie uruchamianego trybu czyszczenia matrycy? To się niby powinno zrobić samo co ileś tam godzin, ale ja mam telewizor od marca i jeszcze ani razu się nie czyściło. Raczej tego nie przegapiłem, bo proces trwa koło godziny i jest poprzedzony komunikatem. 
Absolutnie nigdy samemu. Jak robisz sam celowo i bez powodu, jest to powód do utraty gwarancji jak wpadnie serwis. Sprawdzają na miejscu liczbę czyszczeń. Jedynie jak przez infolinię karzą zrobić to możesz. Sam z automatu gdzieś po roku Ci zrobi.
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...