Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieram się do zakupu nowego TV i nie chcę zyebać. Docelowo nowe konsole ale chciałbym też czasem podpiąć retro (co prawda przez skaler) - chłopaki z My Life in Gaming pod te cele polecali LG C1/C2, ja na oku mam Samsunga QE65S90C lub LG65C21LA.

Warunek to 65 cali, OLED, budżet do 10k ale wiadomo fajnie by było 7-8 zapłacić.

 

Co teraz jest na topie? Warto Samsunga rozważać (wysokie oceny na rtings) czy może nie kombinować i od razu LG? Na plus LG-ka jest obsługa Dolby Vision.

Odnośnik do komentarza

O LG C2 pewnie co stronę jest jakiś wpis, a kilkanaście stron wcześniej gdzieś tam moja relacja bezpośrednio z paru miesięcy używania, jeśli Cię interesi. O OLED Samsunga pisał Mazzeo, ale chyba s95b czy jak się tam nazywał ten pierwszy model.

 

Po prawie roku C2 nie znalazłem żadnych wad zarówno w kwestii gier jak i video streamingu. 65" LG C2 w ostatni Black friday był po 6999 zl, także poniżej Twojego budżetu nawet.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Cześć! Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Xbox Series X. Poszukuję do niego monitora 28-32 cale z dobrymi głośnikami. Bardzo zależy mi właśnie na przyzwoitych głośnikach, chciałbym zaoszczędzić trochę miejsca na biurku ;) Planuję zakupić również dedykowane słuchawki, jednak w sytuacjach, kiedy będę grać z żoną czy kumplami chciałbym, żeby dźwięk wydobywający się z wbudowanych głośników był przynajmniej przyzwoity. Jesteście w stanie polecić jakiś model? Byłoby super, gdyby udało się zamknąć w budżecie 2 - 2.5 tys. Czekam z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, reagwyr napisał:

Cześć! Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Xbox Series X. Poszukuję do niego monitora 28-32 cale z dobrymi głośnikami. Bardzo zależy mi właśnie na przyzwoitych głośnikach, chciałbym zaoszczędzić trochę miejsca na biurku  Planuję zakupić również dedykowane słuchawki, jednak w sytuacjach, kiedy będę grać z żoną czy kumplami chciałbym, żeby dźwięk wydobywający się z wbudowanych głośników był przynajmniej przyzwoity. Jesteście w stanie polecić jakiś model? Byłoby super, gdyby udało się zamknąć w budżecie 2 - 2.5 tys. Czekam z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi :)

lepiej wyjdzie jak kupisz dobry monitor i dokupisz do niego jakąś choćby listwę, ciężko o dobre głośniki w monitorze czy nawet TV

Odnośnik do komentarza

LG C2 informuje mnie o updejcie firmware do 03.33.80. Ostatnio jak pamiętam to były jaja, że jeden update rozwalał poziom czerni, kolejny naprawiał, a następny wprowadził długo oczekiwane fixy do agresywnego auto-dimmingu.
Na razie nie znalazłem opinii o *80 (poza lakonicznymi gównopostami na Reddicie typu "it's bad", "it's fine"), ale prewencyjnie poczekam na pierwszych c h ę t n y c h.

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.10.2023 o 15:11, ping napisał:

Co teraz jest na topie? Warto Samsunga rozważać (wysokie oceny na rtings) czy może nie kombinować i od razu LG? Na plus LG-ka jest obsługa Dolby Vision.

Jeżeli skusisz się na Samsunga, to wczoraj ruszyła promocja z cashbackiem na duże TV, zwrot do 4000 zł.

Odnośnik do komentarza

A co sądzicie o Philips 66PUS8808/12. Jest spoko cena teraz 4.999 zł. Ambilight robi robotę. Do netflixa, hbo z dobrym soundbarem chyba spoko wybór. Raz na jakis czas granie na ps4. Chyba lepszy wybór niż tcl65c845. Tam podobno wieczne problemy z rozjaśnianiem scen na netflixie w dolby vision i wieczne softy wgrywane z pendriva i masa ustawień tzw kalibracja żeby obraz wyglądał dobrze. A Phillils w tej cenie to chyba rozsądny wybór. Co myślicie? 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, kamil88pl napisał:

A co sądzicie o Philips 66PUS8808/12. Jest spoko cena teraz 4.999 zł. Ambilight robi robotę. Do netflixa, hbo z dobrym soundbarem chyba spoko wybór. Raz na jakis czas granie na ps4. Chyba lepszy wybór niż tcl65c845. Tam podobno wieczne problemy z rozjaśnianiem scen na netflixie w dolby vision i wieczne softy wgrywane z pendriva i masa ustawień tzw kalibracja żeby obraz wyglądał dobrze. A Phillils w tej cenie to chyba rozsądny wybór. Co myślicie? 

Bierz i sie nie zastanawiaj nawet :) ja za tyle rok temu kupiłem 55'', póki co zero problemów z tv, a używam go naprawdę często i w długich sesjach. Jak nie miałeś wcześniej tv z ambi, to efekt na początku urywa dupe

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, number_nine napisał:

Bierz i sie nie zastanawiaj nawet :) ja za tyle rok temu kupiłem 55'', póki co zero problemów z tv, a używam go naprawdę często i w długich sesjach. Jak nie miałeś wcześniej tv z ambi, to efekt na początku urywa dupe

A powiedz jak kolory czerń i tak dalej? Przy filmach netflixa, apple z dolby vision czuć efekt? Głośniki dobre? Czy od raz dokupić jakiś soundbar? I najważniejsze oglądam dużo sportu, czy tv nie smuży przy piłce nożnej. Ustawiałes sam czy od raz obraz żyleta? Może masz jakieś dobre ustawienia żeby wyciągnąć maxa z tv. Podziel się opinią. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kamil88pl napisał:

A powiedz jak kolory czerń i tak dalej? Przy filmach netflixa, apple z dolby vision czuć efekt? Głośniki dobre? Czy od raz dokupić jakiś soundbar? I najważniejsze oglądam dużo sportu, czy tv nie smuży przy piłce nożnej. Ustawiałes sam czy od raz obraz żyleta? Może masz jakieś dobre ustawienia żeby wyciągnąć maxa z tv. Podziel się opinią. 

Czerń jest czarna, tak jak powinno być :) Kiedyś wspominałem tu kilka scen, które zrobiły na mnie spore wrażenie jak chociażby scena w GoT, gdzie typ wchodził z pochodnią do jaskini i widać było tylko płomień i jego odbicie na postaci, po chwili w tej ciemnej jamie smok puścił ogień z ryja i scena pięknie się rozjaśniła, do tego ambi momentalnie podświetlił cały pokój, no podbija to immersje fest. Co do jakości, to dużo zależy już od streamingów i tego jak dany film był nagrany. Największą żyletę widziałem chyba w serialu LoTR na Amazonie. W weekend wrzuciłem kilka odcinków Naszej Ziemi (chyba tak to  się nazywało) na netflixie i też z ziomkiem przezywaliśmy jak to srogo wygląda. Ogólnie o jakość obrazu się nie martw, bo jak nie miałeś wczesniej oleda, to i tak będziesz pod wrażeniem niezależnie od ustawień itd. A co do tych, to ja nie szukałem niczego w necie, zmieniam tylko kolor/kontrast/poziom czerni jeśli coś mi mocno nie pasuje w danym filmie czy grze. Ogólnie musisz sam poklikać pod swoje preferencje, ja nie wierzę w uniwersalne i najlepsze ustawienia dla każdego. Co do smużenia podczas oglądania sportu, to nie podpowiem, bo nie oglądam go praktycznie wcale, ale domyślam się, że nie ma z tym problemu, ew. @Bartg coś podpowie bo wiem, że piłeczke ogląda :) 
W moim modelu głośniki są wyjątkowo dobre jak na dzisiejsze standardy w tv, bo ma nawet wbudowany malutki subwoofer. Ja zazwyczaj i tak używam słuchawek, ale jak już oglądam/gram bez nich, to zazwyczaj nie chce mi się nawet włączać zewnętrzych głosników, bo te z tv w zupełności mi wystarczają. Niestety nie mogę znaleźć foty tyłu tego modelu, o który pytasz, więc nie wiem czy tam też jest to podobnie zrobione.

Btw, jeśli to Twój pierwszy oled, to polecam na dzień dobry odpalić ten filmik (koniecznie w ciemnym pomieszczeniu). Urwanie dupy gwarantowane 

 

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, number_nine napisał:

Czerń jest czarna, tak jak powinno być :) Kiedyś wspominałem tu kilka scen, które zrobiły na mnie spore wrażenie jak chociażby scena w GoT, gdzie typ wchodził z pochodnią do jaskini i widać było tylko płomień i jego odbicie na postaci, po chwili w tej ciemnej jamie smok puścił ogień z ryja i scena pięknie się rozjaśniła, do tego ambi momentalnie podświetlił cały pokój, no podbija to immersje fest. Co do jakości, to dużo zależy już od streamingów i tego jak dany film był nagrany. Największą żyletę widziałem chyba w serialu LoTR na Amazonie. W weekend wrzuciłem kilka odcinków Naszej Ziemi (chyba tak to  się nazywało) na netflixie i też z ziomkiem przezywaliśmy jak to srogo wygląda. Ogólnie o jakość obrazu się nie martw, bo jak nie miałeś wczesniej oleda, to i tak będziesz pod wrażeniem niezależnie od ustawień itd. A co do tych, to ja nie szukałem niczego w necie, zmieniam tylko kolor/kontrast/poziom czerni jeśli coś mi mocno nie pasuje w danym filmie czy grze. Ogólnie musisz sam poklikać pod swoje preferencje, ja nie wierzę w uniwersalne i najlepsze ustawienia dla każdego. Co do smużenia podczas oglądania sportu, to nie podpowiem, bo nie oglądam go praktycznie wcale, ale domyślam się, że nie ma z tym problemu, ew. @Bartg coś podpowie bo wiem, że piłeczke ogląda :) 
W moim modelu głośniki są wyjątkowo dobre jak na dzisiejsze standardy w tv, bo ma nawet wbudowany malutki subwoofer. Ja zazwyczaj i tak używam słuchawek, ale jak już oglądam/gram bez nich, to zazwyczaj nie chce mi się nawet włączać zewnętrzych głosników, bo te z tv w zupełności mi wystarczają. Niestety nie mogę znaleźć foty tyłu tego modelu, o który pytasz, więc nie wiem czy tam też jest to podobnie zrobione.

Btw, jeśli to Twój pierwszy oled, to polecam na dzień dobry odpalić ten filmik (koniecznie w ciemnym pomieszczeniu). Urwanie dupy gwarantowane 

 

Tylko że philips pus8818/12 to nie oled a lcd. Aktualnie mam 10 letniego samsunga 32 cale, więc przesiadka na tego ambilighta będzie gruba. Jak przesiadka z opla astry rok 98 na jakieś auto z 2020 roku hehe. 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, kamil88pl said:

A powiedz jak kolory czerń i tak dalej? Przy filmach netflixa, apple z dolby vision czuć efekt? Głośniki dobre? Czy od raz dokupić jakiś soundbar? I najważniejsze oglądam dużo sportu, czy tv nie smuży przy piłce nożnej. Ustawiałes sam czy od raz obraz żyleta? Może masz jakieś dobre ustawienia żeby wyciągnąć maxa z tv. Podziel się opinią. 

 

Nie smuży nic, odpowiednie ustawienie upłynniacza + 120hz robi robotę w sporcie.

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, kamil88pl napisał:

Tylko że philips pus8818/12 to nie oled a lcd. Aktualnie mam 10 letniego samsunga 32 cale, więc przesiadka na tego ambilighta będzie gruba. Jak przesiadka z opla astry rok 98 na jakieś auto z 2020 roku hehe. 

A to sorry, wpisałem w google ten model i pierwszy wpis był o tym, że to oled XD no to zdecydowanie lepiej wziąć 55 cali oled niż 65 led. No chyba, że tylko na przekątnej Ci zalezy

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.10.2023 o 15:11, ping napisał:

chłopaki z My Life in Gaming pod te cele polecali LG C1/C2

 

Obecnie już C3 zaczynają tanieć i śmiało można założyć, że na Black Friday też coś się może trafić (a jeśli mają jeszcze na magazynach starsze modele, to tym bardziej), o ile się nie spieszysz.

 

Teraz np. w xkomie 65 cali C31LA jest za 8,5k, więc w budżecie.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bartg napisał:

 

Nie smuży nic, odpowiednie ustawienie upłynniacza + 120hz robi robotę w sporcie.

Mówimy tu o modelu 65pus8818/12 tak? A filmy w dolby vision z netflixa albk hbo nie ma takiej akcji jak czytałem na forach, że rozjaśnia co jakiś czas i strasznie to denerwuje? I jak dźwięk? Daje radę czy od razu trzeba soundbara dokupić? Już sam nie wiem co czy ten philips 65pus8818/12 czy tcl65c845. Jakbyście mieli dziś kupić to który byście wybrali. Tcl o 500 zł droższy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...