Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ambilight

 

Nie znalazłem dedykowanego tematu, to może spytam o to tutaj. Zastanawiam się nad upgrade mojego TV poprzez dokupienie taśmy LED, która miałaby działać jak TV z Ambilight. Czy warto bawić się w coś takiego jak TV nie posiadał tej funkcji fabrycznie? Na coś warto zwrócić uwagę? Czegoś unikać? W jakiś gorszych wersjach światło może nie nadążyć za tym co na ekranie etc? Nie wiem, nie znam się więc wolę dopytać.

Odnośnik do komentarza

Nie pomoge Ci bo sam nie miałem nigdy ambilighta, ale po tym temacie to widze że dla ludzi to gamechanger albo mają w niego wywalone.

 

Pamiętam że ktoś wspominał w tym temacie o sync boxie(z listwą ledów) od philiphsa i narzekał o obsługiwanym tylko hdmi 2.0

Do tego cena moim zdaniem oporowa oraz absurd kupna listwy tylko pod jeden rozmiar tv. W sensie, kupie listwe pod 55 cali, zmienie tv na 65 i panie wyrzuć pan taśme do śmietnika i kup pan nową:)

 

Chyba tylko govee wchodzi w gre, albo tv philiphsa 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
ech...
no dlatego zawsze z lekkim usmiechem czytam "powrót do LCD nie jest już możliwy" 
Od c"xx" poprawili, zabezpieczenia top, problem wypaleń to mit.
Musiałbyś 24/7 jedną planszę puszczać.

Jeszcze dodam że 400h w skali roku to tyle co nic.
Sam robiłem 1k+ w rl rocznie za najlepszych czasów.

Edit mój C1 też brany na BF21, teraz się boję planszę odpalić.
Przez 2 lata z 1k w RL jak nic .
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

No tak ale na oledach się świat nie kończy.
Raz że już są mini ledy i micro ledy a dwa że nieraz ludzie ida w 75+ i tu też nie koniecznie 1 wyborem jest oled.
Ja osobiście nic nie mam do oledow mam tą c1 2 lata i jest ok.
Ale następny to już bym chciał micro led.
Planszę odpaliłem i na szczęście jest ok.
Ale w zasadzie 2+ przy oledzie to już nie znasz dnia ani godziny .



Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Schranz1985 napisał:

No tak ale na oledach się świat nie kończy.
Raz że już są mini ledy i micro ledy a dwa że nieraz ludzie ida w 75+ i tu też nie koniecznie 1 wyborem jest oled.
Ja osobiście nic nie mam do oledow mam tą c1 2 lata i jest ok.
Ale następny to już bym chciał micro led.
Planszę odpaliłem i na szczęście jest ok.
Ale w zasadzie 2+ przy oledzie to już nie znasz dnia ani godziny .


 

No ale micro LED to nowsza technologia, póki co znacznie droższa od OLED.

Odnośnik do komentarza

Są w ogóle jakieś popularne TV z "matowym" ekranem? Albo chociaż nie odbijającym wszystkiego jak lustro? W OLEDach, obok standardowych problemów tej technologii, to dla mnie chyba największy minus. I mówię to jako osoba, która używa TV raczej wieczorami, po ciemku, z zasuniętymi roletami (jak na gracza przystało), nawet nie wyobrażam sobie efektu w typowym polskim "salonie" za dnia.

Zawsze staram się minimalizować wszelkie rozpraszacze. Światełka, ledy i inne gówna drażnią mnie niesamowicie kiedy gram/oglądam film, więc zastanawiam się poważnie nad tym problemem przed wywaleniem kilku tysi. Jakieś sugestie w temacie?

 

Ogólnie rozwala mnie to, że rzekomo najlepsza technologia ma tyle wad, aż zaczynam się zastanawiać, czy jej kult nie jest mocno przesadzony xD. Z drugiej strony, jak nie OLED, to co? Nie chcę iść w pełną budżetowość i kupować jakiegoś strucla za 1,5-2k, TV ma być na lata, do nowych konsol i filmów/seriali (nie będzie to niedzielne oglądanie netflixa) więc jak mam dać 3k za LCD, to już wolę dołożyć i mieć tego mitycznego OLEDa. Ale nie chcę się potem wkurwiać, że mam gadżet, do którego używania muszę czekać na listopadowe wieczory albo przemeblować pomieszczenie xD.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...