Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co zastanawiam się nad :

 

1. Sony KDL - 42W655A

2. Sony KDL - 42W805

3. Samsung UE40F6800

4. Panasonic TX-L42ET50/60

5. Philips 42PFL5008

 

Jakieś rady/porady? Im więcej czytam, tym większy zamęt w głowie;)

Ja wybralem Sony W8,Panas jest ciekawa opcja ciut lepszy obraz od Sony ale gorszy input lag, ciekawe Philipsy zaczynaja sie od modelu 6008, Sony W6 wydaje sie byc najgorszym w tym zestawieniu.
Odnośnik do komentarza

W655 i F6800 to jedyne w zestawieniu które pokażą coś zbliżonego do czerni. W8 to w przeciwieństwie do W6 i W9 najbardziej kontrowersyjna zeszłoroczna linia tv od Sony.

 

Nie chcę się wymądrzać ale jeśli chodzi o czerń to w W8 to podobno wystarczy pokombinować z ustawieniami i mamy problem z głowy

Odnośnik do komentarza

Też jestem nobem w TV, ale mam zamiar kupić 50 cali na oku mam:

 

Samsung UE50F5000

LG 50LN575S

Samsung UE50F6100

Samsung UE50F5500

 

Proszę niech forumek coś doradzi który jest lepszy, ma dobry obraz, bo 3d i bajery to nie jest sprawa priorytetowa, może tego nie być

Może doradzicie inne modele, tak do 3500 zł

 

A nie lepiej kupić nieco mniejszy, ale definitywnie z wyższej półki? W odniesieniu do tych modeli które podałeś to zdecydowanie polecam Samsung 46F6770 (opis znajdziesz m.in. na stronie Rtv Euro Agd). Płynność / kolory rewelacyjne, 4 HDMI/3 USB, design urywa łeb (praktycznie bez obramowania). Aktualna cena to 3390 PLN-ów za w/w model. Alternatywny w sumie odpowiedniej w tym przedziale cenowym nie ma, bo Sonka W8 4 tyś, Philips 6008 również 4 tyś. Sharp/Toshiba daj sobie spokój :) LG modele z 6 serii ma słabe. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A co powie forumek o tym modelu Sharp LC-50LE752V ?

Jakoś nie jestem przekonany do tej marki ale byłem w sklepie i widziałem TV i zrobił bardzo dobre wrażenie na mnie.

Czekam na opinie

 

Ja w dalszym ciągu nie jestem przekonany do marki Skarp/Toshiba. Parę lat wstecz robili zacne TV, teraz natomiast słabo to wygląda. 

Wiem że cena fajna, bo coś koło 3.5 tyś o ile pamiętam, 50 cali i nawet Smarta ma :P Podobna sytuacja co z Sony 50W68X.

Odnośnik do komentarza

Co sądzicie o tym: http://www.ceneo.pl/25128523 nada się do PS4? Nie szukam 3d, ani jakiś wypasów, po prosty jakiś tv który nie będzie zaniżał jakości obrazu swoimi tanimi komponentami.

Spokojnie da radę. Obadaj za modelem F5000, może być nieco tańszy a jest to dokładnie to samo co F5300. Z pakietem Smart jest dopiero model F5500, czyli w tym przypadku już nieco dopłacisz z tego tytułu. 

Edytowane przez L3nka_Sky
Odnośnik do komentarza

A czy warto dopłacać do takiego tv Sony KDL-42W656A? 

 

Podobno input lag jest znikomy (nawet 6ms, zależy od rodzaju testu), dobry kontrast itd. Nie wiem czy dopłacić (jak by nie było około 1000 zł) czy iść w ten tańszy tv z przed 2 postów. 

Edytowane przez NewNickPL
Odnośnik do komentarza

Trochę dziwny dylemat :) Sony W6XX to już definitywnie inna półka niż F5XXX Samsunga. Idąc tym tropem to jak rozmyślasz nad tym modelem Sony (którego cena się kręci ~ 2.3k) to warto doinwestować 300 PLN-ów i kupić F6770 "ze stajni" Samsunga. Z tym że Sony ma cali 42, konkurent natomiast 40. Ale matryca genialna, Micro Dimming robi swoją robotę jeśli chodzi o czerń (mowa o tym F6770). 

 

Natomiast jeśli pytasz czy warto dołożyć 1000 względem tej "piątki" Samsunga to moim zdaniem definitywnie nie. MF jakoś szału nie robi :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem jeden tekst i koleś z czystym sumieniem polecał ten TV (sony). Mówił, o niskim czasie reakcji, dobrym kontraście, małą ilością szumów/rozmyć przy szybkim przemieszczaniu się obrazu. Czy takie same zalety ma ten samsung? Poza tym w Tym co podałeś jest 3d które swoje kosztuje, a gier 3d na ps4 nie będzie.

 

Obawiam się po prostu, że jak kupię tego tańszego to dostanę smużenie przy szybkich scenach czy inną wadę jakiej bym nie dostał w tym soniaczu. Do czasu kupna jeszcze z miesiąc (góra) więc jeszcze sobie poszukam.

Edytowane przez NewNickPL
Odnośnik do komentarza

 

Micro Dimming robi swoją robotę jeśli chodzi o czerń (mowa o tym F6770). 

 

A jaką robotę robi w kwestii opóźnień? Czy to jedna z tych funkcji które są bezużyteczne dla graczy.

 

Wspomniałem cokolwiek odnośnie tego że MD ma coś wspólnego z czasem odpowiedzi matrycy ?

Przeczytaj, przemyśl, następnie się wypowiedz :)

Każdy TV ma jakąś wadę a im dłużej będziesz czytał i sobie śmiecił głowę tym gorzej. Kupisz ten albo ten i tak będziesz zadowolony, połowy z tych opisywanych na forach wad i tak pewnie nie zauważysz. Sam przez to przechodziłem, kupiłem w końcu tego Samsunga F6770 i jestem bardzo zadowolony. Tyle.

 

Tak można podsumować tą dyskusję. 

Edytowane przez L3nka_Sky
Odnośnik do komentarza

 

Wspomniałem cokolwiek odnośnie tego że MD ma coś wspólnego z czasem odpowiedzi matrycy ?

 

Nie, a może powinienneś. W serii F8000 Micro Dimming Ultimate przy wygaszaniu stref korzysta z procesora video co niechybnie zwiększa wartości input-laga.

 

 

Moje szczęście że nie stać mnie na F8000, zapewne wątpliwa Twoim zdaniem przyjemność z użytkowania (TV & konsola) by mi rozj@#ała umysł. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...