Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Pogrzebałem w sieci nieco więcej i znalazłem świetną plazmę - Panasonic TX-P50ST60E. Zbiera ten telewizor świetne opinie i w sumie bardzo mi się spodobał. Nawet jestem skłonny odżałować, że ma te nieszczęsne 3d i inne bzdety. Niemniej najważniejsza dla mnie jest jakość obrazu, a ponoć ta plazma przebija lcdeki jak i ledy.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o filmy to tak, jeżeli chodzi o gry to już niekoniecznie.

 

Czemu ludzie piszą osobno LCD i LED? Już dawno nie widziałem LCDka, który nie byłby LEDem.

 

PS. Widziałem na zywo 55" OLEDa (LG) .... łojapjerdole jaki to ma obraz. Czerń i kolory w plazmach panasa nawet nie stały przy tym. Cudo.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o filmy to tak, jeżeli chodzi o gry to już niekoniecznie.

Czemu ludzie piszą osobno LCD i LED? Już dawno nie widziałem LCDka, który nie byłby LEDem.

PS. Widziałem na zywo 55" OLEDa (LG) .... łojapjerdole jaki to ma obraz. Czerń i kolory w plazmach panasa nawet nie stały przy tym. Cudo.

A dlaczego luddzie mówią na okna PCV jak to są PVC ? Dlateo też zapewno mówią tak samo LED/LCD bo się na tym nieznają / nie interesują:)

 

Edit a wracając do tematu jako obecny posiadacz plazmy Panasa i LCD/LED ;) Sonego to tak jak pisze Ins, że do gier LCD, a do filmów plazma. U mnie, że mniej oglądam filmy niż gram i bardziej jestem wymagający co do obrazu w grach niż filach to wziąłbym LEDa.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ok przeczytałem cały temat i widzę często poruszaliście temat interesujących mnie obecnie dwóch tv. Chodzi o wcześniej wymienioną plazmę 50 cali i lcd led od Sony z serii W6 też 50 cali. Powiem wprost, chcę mieć jak najlepszy obraz w grach na PS3, a później na Wii U i PS4. Skłaniam się ku plazmowym tv, ale przeraża mnie myśl o wypaleniach. Oba te TV są przez Was świetnie oceniane, który wybrać do gier? Input lag mi nie straszny więc mogę grać na plazmie i lcd ze swoimi ustawieniami, tak aby w plazmie było ustawione przesuwanie obrazu a w lcd gry dobrze wyglądały.

Odnośnik do komentarza

nie wiem od czego te wypalanie zależą, ja mam plasmę panasa st60 dwa miesiace wiec wiadomo ze jeszcze nic sie nie utrwalilo ale np kumpel co malo gra i malo oglada tv ma plasme na ktorej mega hiper wyraznie widac caly czas wypalone logo tvn24, a siostra ma jakas tania plasme lg, kupila 4 lata temu, dala wtedy za nia 1800zł, ma dwojke malych dzieci, na okraglo leca dzien w dzien jedne i te same programy z bajkami w tv i ZERO czegokolwiek utrwalonego na ekranie. 

Odnośnik do komentarza

Panowie, szukam telewizorni w 1080p, tyle że 32 cale, bo nic większego nie zmieszczę do pokoju. Miałem brać jakiś 27 calowy monitor ASUSa czy LG, ale dopłacając 2 czy tam 3 stówki widzę że już jakiegoś tivika można wyrwać. Np. to

 

http://allegro.pl/telewizor-led-samsung-ue32f5300-full-hd-hdmi-usb-i3793661893.html

 

Tylko teraz pytanie - czy takie coś sobą cokolwiek reprezentuje? Da radę do grania w gierki? Może coś innego w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza

Wypalenia powstaja od kijowych ustawien obrazu np zbyt duzy contrast albo jasnosc. Plazma nie sluzy do robienia festynu oczo(pipi)nych kolorow, do jakich przyzwyczajona jest wiekszosc ludzi. Tutaj obraz ma byc naturalny. Plazmy najlepiej sie sprawdzaja w ciemnych pomieszczeniach. Bylo o tym pisane juz miliony razy.

 

No ale co ty chcesz udowodnic ? Myslisz, ze obraz mialem na dynamicznym z kontrastem powyzej 50 ? Czytaj uwaznie, a nie tocz piany jak ktos cos zlego o plazmie napisze.

Odnośnik do komentarza

tytułem sprawozdania:

Soniak 50W656 po 2 miechach użytkowania- Bambino. Oglądanie TV git, HD git (tylko żadnego filmu na blue-Rayu nie testowałem), przed premierą skok jakości obrazu stosunkowo niewielki (w porównianiu do poprzedniej plazmy phillipsa 6 lat). Jednak po zakupie ps4 już jest moc, generalnie nie widzę jakiegoś spadku obrazu w trybie gry- co więcej- na tyle uważam, że ustawienie fabrycznie obrazu było dobre, że dałem sobie spokój z kalibracja i zabawa ustawieniami, jedynie co zmiejszyłem o 2 pkt podświetlenie matrycy. Hmmmm z wad szczerze: jedynie można się przyczepić na nierówny backlightinig tzn widać, że matryca jest minimalnie mocniej podświetlona w rogach szczególnie na dolych jednak jest to tylko i wyłącznie widoczne przy całkowicie czarnym tle na jak np. coś się ładuje w grze. W normlanym użytkowaniu niezauważalne. Zero dead czy hot pikseli. Załowałem trochę, że nie ma protokołu NFC, żeby sparować tv z telefonem. Można jednak sparować poszczególne aplikacje np. YT i włączając jakiś filmik na komie (u mnie iphone) jednym guzikem przałaczasz i leci to na tv a ty możesz na komie grać/przeglądac www czy pisać emaila. Wciskasz iphone w aplikacji YT na telefonie i TV wraca do ost wyśiwtlanej stacji a telefon dalej wyswietlna filmik/klip. Niby głupota ale całkiem fajnie podnosi funkcjonalność. Generalnie jakby ktoś miał ten TV i jakieś sprawdzone ustawienia do poszczególnych trybów bo ja szczerze, jakoś ciężko mi to obiektywnie zweryfikować jak coś tam mieszam czy jest lepiej czy gorzej.

 

Edit: Co do tych powidoków czy wypalaniem to pomimo np. zostawieni tv na noc przy tvn 24(z 12h chodził) zero nieporządanych efektów. W Plazmie Phillipsa którą miąłme analogiczna sytuacja kończyła się konkretnym powidokiem z logami czy paskiem...

Edytowane przez BoBJaX_PL
Odnośnik do komentarza

 

Wypalenia powstaja od kijowych ustawien obrazu np zbyt duzy contrast albo jasnosc. Plazma nie sluzy do robienia festynu oczo(pipi)nych kolorow, do jakich przyzwyczajona jest wiekszosc ludzi. Tutaj obraz ma byc naturalny. Plazmy najlepiej sie sprawdzaja w ciemnych pomieszczeniach. Bylo o tym pisane juz miliony razy.

 

No ale co ty chcesz udowodnic ? Myslisz, ze obraz mialem na dynamicznym z kontrastem powyzej 50 ? Czytaj uwaznie, a nie tocz piany jak ktos cos zlego o plazmie napisze.

 

 

nie dyskutuj, to Twoja i moja wina, że są powidoki. 

 

Przecież od lat wiadomo, że banalnie łatwo jest uniknąć powidoków, wystarczy nie włączać tv. Było o tym pisane już miliony razy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Wypalenia powstaja od kijowych ustawien obrazu np zbyt duzy contrast albo jasnosc. Plazma nie sluzy do robienia festynu oczo(pipi)nych kolorow, do jakich przyzwyczajona jest wiekszosc ludzi. Tutaj obraz ma byc naturalny. Plazmy najlepiej sie sprawdzaja w ciemnych pomieszczeniach. Bylo o tym pisane juz miliony razy.

 

No ale co ty chcesz udowodnic ? Myslisz, ze obraz mialem na dynamicznym z kontrastem powyzej 50 ? Czytaj uwaznie, a nie tocz piany jak ktos cos zlego o plazmie napisze.

 

 

Lol ktos tu sie bulwersuje, ale nie jestem to ja. Co ma tryb dynamiczny do powidokow? I co z tego ze masz kontrast <50? Ja mam 32 i zgadnij co - czern czarna jak smola, biel biala jak snieg, zero trwalych powidokow, widocznych w normalnym uzytkowaniu.

 

Napisalem fakt i tyle. No dobrze - tak na prawde to w waszych tv siedza krasnale i przypalaja papierosem ekrany od srodka - stad te powidoki.

 

Dla mnie koniec tematu, kupujcie sobie co chcecie, ustawiajcie jak chcecie. Ja wiem swoje i wy wiecie swoje, wiec szkoda jalowej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Jest też kwestia wymagań. Ins widzi obraz inaczej, ja widzę inaczej i Ty widzisz inaczej. Wkleił screena z powidokiem, więc to nie jest kwestia gadania tylko faktu. A czy sam fakt przeszkadza? To już każdy sam musi sobie odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza

 

 

Wypalenia powstaja od kijowych ustawien obrazu np zbyt duzy contrast albo jasnosc. Plazma nie sluzy do robienia festynu oczo(pipi)nych kolorow, do jakich przyzwyczajona jest wiekszosc ludzi. Tutaj obraz ma byc naturalny. Plazmy najlepiej sie sprawdzaja w ciemnych pomieszczeniach. Bylo o tym pisane juz miliony razy.

 

No ale co ty chcesz udowodnic ? Myslisz, ze obraz mialem na dynamicznym z kontrastem powyzej 50 ? Czytaj uwaznie, a nie tocz piany jak ktos cos zlego o plazmie napisze.

 

 

Lol ktos tu sie bulwersuje, ale nie jestem to ja. Co ma tryb dynamiczny do powidokow? I co z tego ze masz kontrast <50? Ja mam 32 i zgadnij co - czern czarna jak smola, biel biala jak snieg, zero trwalych powidokow, widocznych w normalnym uzytkowaniu.

 

Napisalem fakt i tyle. No dobrze - tak na prawde to w waszych tv siedza krasnale i przypalaja papierosem ekrany od srodka - stad te powidoki.

 

Dla mnie koniec tematu, kupujcie sobie co chcecie, ustawiajcie jak chcecie. Ja wiem swoje i wy wiecie swoje, wiec szkoda jalowej dyskusji.

 

 

Czyli co trzeba mieć kontrast poniżej 40, żeby TV (chyba dobrze ze ponad 5 tyś), nie miał defektu ? :)  Gadanie i tyle.

Odnośnik do komentarza
czern czarna jak smola

 

 

Swietna czern, ale do idealu brakuje troche, no ale zalezy kto ma jakie wymagania.

 

biala jak snieg

 

 

Teraz juz wiem, ze po prostu trollujesz.

 

zero trwalych powidokow, widocznych w normalnym uzytkowaniu

 

 

No to jak, sa te powidoki czy nie ?

 

Ja tez swoje wiem. Wiem, ze wypalenia i powidoki to nie zaden mit, tylko jest to nadal bolaczka plazm (nie jedyna). To czy komus to przeszkadza czy nie to juz inna kwestia.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
PS. Widziałem na zywo 55" OLEDa (LG) .... łojapjerdole jaki to ma obraz. Czerń i kolory w plazmach panasa nawet nie stały przy tym. Cudo. 

 

 

Ja w den haag widziałem OLED'a samsunga 55"  za 8k euro obraz wypalił mi gałki oczne, jeszcze obok po patrzyłem na 4k...... wygląda to niesamowicie !

 

Co do wypalania to myślę, że po jakiś 2 miechach wszystko zniknęło, przy czym starałem się nie grać za długo w jedną grę i zacząłem oglądać więcej filmów :P

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Moja plazma 42PV80 wiadomo hdready oraz upscaling do 1080 więc by się przekonać czy warto zmieniać tv dla BF wziąłem konsole do mamy i włączyłem ją pod LG fullhd (raczej średnia półka ale fullhd)

 

Jeśli ktoś tak jak ja gra tylko w BF to kupno tv kompletnie nie ma sensu, ja różnicy za uja nie widziałem, do tego ten  LG ma takie ujowe kolory że nie nie umywają do mojej starej plazmy. Także jeden wydatek na razie mam z głowy.

Odnośnik do komentarza

Polećcie jakiś dobry TV 42" LED FullHD. Najbardziej zależy mi na obrazie (TV głównie będzie wykorzystywany pod konsolę i filmy z lapka), nie potrzebuje żadnych 3D, smart'ów i innych zbędnych ficzerów. Cena tak do około 2900zł. Z góry dziękuję za pomoc :*

 

Edit: Co myślicie o tym: SONY KDL-42W655A?

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

btw - czy jak mam kontrast na 67 w chwili obecnej w moim st60 to oznacza to ze za kilka miesiecy na pewno bede miec wypalenia?bo to troche zahacza o schizofremie by przez caly okres uzytkowania plasm miec jej parametry na max 50. To po co sa w necie te idealne ustawienia po kalibracjach? od samobojcow swoich tv?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...