Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o telewizorze Samsung UE40F6500 ? Ogólnie rzecz biorąc telewizor sprawia wrażenie bardzo dobrego, ale interesuje mnie tylko jedna rzecz którą ciężko gdziekolwiek znaleźć: jaki jest input lag ? Telewizora będę używał przez 80% czasu do grania na ps4 (ewentualnie ps3, x360) głównie w multiplayer, dlatego input lag jest dla mnie bardzo istotny. Proszę o szybką odpowiedź :)

 
Odnośnik do komentarza

Ja jestem z niego od 4 miesiecy BDB zadowolony, sklaibruj go pod siebie i bedzie git.

Jesli mowisz o W8 to tu pare ustawien ktore polecam.

http://forums.cnet.com/7723-19410_102-593017/sony-kdl-55w802a-picture-settings/

 

Tyle że balans bieli zmienilem na

R- -6

G- -9

B- 0

 

R- -2

G- -2

B- -2

Odnośnik do komentarza

Ja najprawdopodobniej jutro zakupię plazmę od panasa, tą o której była mowa. Więc jak troszkę przetestuję to zdam swoją relację. Tylko jeszcze jedna prośba. Co wrzucić na pendrive'a aby jutro ocenić jakość tego tv już w sklepie? Skoro mam zamiar grać to raczej najlepiej będzie zapodać materiały z gier.

Edytowane przez Mantis
Odnośnik do komentarza

nie dziwie sie, tegoroczne plasmy panasa serii 60 to najlepszy przelicznik cena/jakosc tego roku. I potwierdzam - nie ma co go ogladac w sklepie bo w sklepowych warunkach jakakolwiek plasma ze swoim specyficznym realnym odzwierciedleniem kolorow wyglada dziwnie na tle lcdów bombardujacych przejaskrawionymi kolorami w trybie dynamicznym.

 

btw, widzialem na zywo w sklepie oleda - o ku.rwa tyle moge powiedziec, klekajcie narody przed tymi kolorami

Odnośnik do komentarza

Co sądzicie o telewizorze Samsung UE40F6500 ? Ogólnie rzecz biorąc telewizor sprawia wrażenie bardzo dobrego, ale interesuje mnie tylko jedna rzecz którą ciężko gdziekolwiek znaleźć: jaki jest input lag ? Telewizora będę używał przez 80% czasu do grania na ps4 (ewentualnie ps3, x360) głównie w multiplayer, dlatego input lag jest dla mnie bardzo istotny. Proszę o szybką odpowiedź :)

 

 

 

Samsungow z serii f6xxx ponoć maja laga na poziomie 40ms czyli nie tak źle, sprawdź sobie samsung 42f5500 input lag na poziomie 16ms

 

@up

 

Na internecie można wyczytać że ten z sony w6 nie ma opcji włączenia/wyłączenia montionflow, czyli ze sony cos ściemnia bo wszędzie sie chwała montionflow

 

Rownież ten tv zbiera bdb opinie Panasonic TX-L42ET50 mały input lag i ponoć czerń jak w plazmach

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Pytanko na szybko, czy Sony 42W805 różni się tylko tym od 42W655A  że posiada 3D? Czy jeszcze jakas znaczaca roznica wystepuje?

Też zastanawiam się nad tymi dwoma telewizorami i z tego co widzę to 42W655A nie ma 3D, ma Motionflow XR 200 Hz (W805 ma 400Hz), cichsze głosniki 2 x 5W (2 x 10W), nie ma NFC, 2 HDMI (4 HDMI), jedno USB (3 USB ), brak dodatkowego pilota. Edytowane przez Pryxfus
Odnośnik do komentarza

 

Pytanko na szybko, czy Sony 42W805 różni się tylko tym od 42W655A  że posiada 3D? Czy jeszcze jakas znaczaca roznica wystepuje?

 

 

Tak występuje znacząca różnica. W655 jest zbudowany w oparciu o matrycę AMVA, a W805 w IPS. Ta pierwsza zapewnia zauważalnie wyższy kontrast i lepszą czerń, druga szersze kąty widzenia. Plus różnice o których pisał PRyxfus.

Odnośnik do komentarza

 

 

Pytanko na szybko, czy Sony 42W805 różni się tylko tym od 42W655A  że posiada 3D? Czy jeszcze jakas znaczaca roznica wystepuje?

 

 

Tak występuje znacząca różnica. W655 jest zbudowany w oparciu o matrycę AMVA, a W805 w IPS. Ta pierwsza zapewnia zauważalnie wyższy kontrast i lepszą czerń, druga szersze kąty widzenia. Plus różnice o których pisał PRyxfus.

 

 

 

Dzięki za odpowiedź. Bolą troszkę te 2 HDMI, różnica jednak jest większa niż przypuszczałem.. a co do HDMI mój wiekowy Samsung ma 3. Muszę się w takim razie poważnie zastanowić, bo nie zmieniam często TV (Samsunga mam od prawie 7 lat i śmiga elegancko, ale już pora na zmiany:) a docelowo będzie pod PS4 i stream filmów z laptopa -> TV. 3D w ogóle nie jestem zainteresowany, W8 jest o kilka stówek droższy, a nie ukrywam, że cena też gra tutaj rolę;)

Odnośnik do komentarza

Ktoś tutaj ostatnio pytał o Samsunga 40UE6400. Kupiłem sobie go ostatnio pod moje konsole Xbox One/PS4/PS3/Xboxa 360. TV ma opóźnienia według ludzi w necie na poziomi 40-45ms. Jak to wygląda w rzeczywistości ? Mam monitor z lagiem 5 ms i TV 45 ms. Powiem szczerze, że dużych różnic nie ma. Ja tego nie odczuwam. Grałem w BF4 na PS4 i też grało się odbrze. Może lekki lag jest, ale bez przesady. Gdybym o tym nie widział, że TV ma laga na poziomie 45 ms pewnie nawet bym tego nie odczuł dlatego dla normalnego człowieka jest to niedoczuwalne przy tym modelu. Grałem też na modelu UE5500, który laga ma zdecydowanie mniejszego, a grało mi się tak samo dobrze. Dodatkowo przy dobrych ustawieniach pod gry obraz jest naprawdę bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza

Stałem się posiadaczem plazmy panasonic 50 cali st60. Telewizor robi ogromne wrażenie, a gry i filmy wyglądają na nim bajecznie. Jestem zakochany w tym TV. Mój pokój przeszedł małe zmiany i niestety jedyne miejsce na tak duży tv znalazło się na przeciwko okna i o dziwo ogląda się bez problemów, nie jest to ta jakość jak w nocy, ale daje radę i w dzień. Niemniej za dwa tygodnie odbieram zamówione rolety na okno, więc problem kompletnie zniknie. Ogólnie świetny TV.

 

Wielkie dzięki w pomocy. Wasze opinie w dużym stopniu pomogły mi dokonać tego wyboru.

Edytowane przez Mantis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...