Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to juz w ogole nie rozumiem. W jaki sposob sklep jest odpowiedzialny za to, ze u mnie wypalilo sie logo stacji ?

Szczególnie 2 miesiące od daty zakupu. Co innego jakby po otwarciu i podłączeniu takie coś go przywitało. Ja wiem, że ochrona konsumentów itp. ale nie dajmy się zwariować...

Odnośnik do komentarza

Może, ale dosyć dobrze się przyglądałem. Teraz w TV ustawiłem sobie wyłączanie po 2 godzinach bezczynności. W sensie jak po 2 godzinach nie naciśnie się ok to się wyłącza w ciągu 10 min. Dobra opcja. Też ją masz

 

Greg, ale to nie ma znaczenia. Jak zaczynam grać o 22 i kończę o 4 rano to po sześciu godzinach grania non stop z chłopakami w BFa mam zarys minimapki jak nic. I żadne uber systemy nie pomagają, większość z nich i tak wyłącza tryb GRA aby zminimalizować InputLag. 

Odnośnik do komentarza

gdybyś zadał sobie jednak te 3 minuty trudu cofnięcia się o max 3 strony to raz - nasączyłbyś nas wiarą w to, że nasza pomoc tutaj ma sens, dwa - poczuł się lepiej, że sam znalazłeś odpowiedź na pytanie.

 

polecają ostatnio mocno:

 

http://www.neo24.pl/?p=sony_kdl_50w655

Odnośnik do komentarza

gdybyś zadał sobie jednak te 3 minuty trudu cofnięcia się o max 3 strony to raz - nasączyłbyś nas wiarą w to, że nasza pomoc tutaj ma sens, dwa - poczuł się lepiej, że sam znalazłeś odpowiedź na pytanie.

 

polecają ostatnio mocno:

 

http://www.neo24.pl/?p=sony_kdl_50w655

Przeczytalem caly temat ale nic sensownego, seria W6 jest kiepska i ma 50hz a seria w8 nie ma czerni bo to ekran IPS, plazmy maja wyski input lag a w samsungu placi sie za smart a jedyny sesnowny model zaczyna sie od f7000
Odnośnik do komentarza

plazmy mają wysoki input lag? 

 

jeżeli szukasz pomocy to proszę dookreśl swoje wymagania, bo widzę, że łatwo nie będzie. jaki input lag wg Ciebie jest niski? no może się okazać, że tylko W6 Ci zostanie bo na 100Hz i 3d nie zrobisz niskiego input laga. 

 

edit: a to nie ty zachwalałeś projektor? I nie przeszkadza Ci input lag w projektorze, ale przeszkadza Ci 50ms w plazmie? 

Edytowane przez waldusthecyc
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeczytalem caly temat ale nic sensownego, seria W6 jest kiepska i ma 50hz a seria w8 nie ma czerni bo to ekran IPS, plazmy maja wyski input lag a w samsungu placi sie za smart a jedyny sesnowny model zaczyna sie od f7000

 

1. Nie 50 tylko 60Hz

2. I tak byś nie wykorzystał w grach tych 120Hz i dopałek z tym związanych ponieważ  są one wyłączane w trybie GRA aby zminimalizować Input Lag.

3. Aby wykorzystać w grach matrycę 120Hz (przynajmniej w teorii) sygnał wejściowy by też musiał mieć 120Hz - PS4/XO wypluwa z tego co wiem 60Hz (a np. w X360 można ustawić 50/60Hz)

4. Matryce 120/240Hz są wykorzystywane z tego co mi wiadomo na chwilę obecną tylko w materiałach 3D oraz w filmach i TV do dodawania międzyklatek czy jak to tam się fachowo nazywa (zwiększa to tzw. indeks płynności - to są te 200-1000Hz które producenci chwalą przy swoich TV).

Oczywiście można to wykorzystywać w grach ale jak wspomniałem zwiększa to input lag.

 

Podaj przede wszystkim budżet jaki na to chcesz przeznaczyć bo tak to można sobie strzelać bez końca.

 

Edit: walduś - W8 ma 3D i niski Input Lag (no ale nie ma 50 cali tylko jest z 47 przeskok na 55 i ponoć nie ma czerni).

 

Edit 2: A co do tych matryc 100Hz to niby jest płynniej (czytaj - wyraźniej i obraz tak nie smuży) na tych matrycach nawet w grach ale tutaj ma bardzo duże znaczenie czas reakcji matrycy a te 100Hz muszą mieć go bardzo wysokiego (tylko nie mylcie czasu reakcji matrycy z input lagiem)

Odnośnik do komentarza

plazmy mają wysoki input lag?

 

jeżeli szukasz pomocy to proszę dookreśl swoje wymagania, bo widzę, że łatwo nie będzie. jaki input lag wg Ciebie jest niski? no może się okazać, że tylko W6 Ci zostanie bo na 100Hz i 3d nie zrobisz niskiego input laga.

 

edit: a to nie ty zachwalałeś projektor? I nie przeszkadza Ci input lag w projektorze, ale przeszkadza Ci 50ms w plazmie?

Fajne plazmy takie jak Panasonic P50ST60E maja input lag na poziomie 60ms, to duzo.

Mysle ze 30ms to max jakie szukam, co do projektora to w sumie nawet nie wiem jaki mial input lag bo go kupilem jak mialem okazje i gralo sie na nim calkiem ok, noobilem troche ale bardziej z uwagi na nie ogarnianie wzrokiem ekranu niz z powodu wysokiego input laga, jednak nadeszla nowa generacja i traci sie baaaaaardzo duzo majac projektor hdready, po podlaczeniu ps4 pod tv fullhd nawet nie chce sie wracac do projektora, wiec go sprzedaje.

Ale w sumie jesli ktos znalazlby jaki wystepuje inputlag na Optoma HD600x-lv, ulatwi mi duzo poszukiwania tv :).

Moje wymagania nie sa duze bo nie jestem jakims kinomanem, tv bedzie sluzyl do ogladania tv (nc+) grania, a od czasu do czasu odpalenia filmuz dysku lub pendrivea.

Odleglosc od tv to okolo 3-4 metrow.

Co jest wiec dla mnie wazne?

Wbudowane wifi, funkcje smart napewno beda fajnym dodatkiem tylko ze mam obawy ze nie beda dzialaly Polskie playery w Irlandii z uwagi na IP(Polskie materialy dostepne sa tylko w Polsce)

Wazne jest dla mnie mozliwie naturalne oddanie kolorow, posiadam Iphona,ipada,imaca wiec wazne jest dla mnie by kolor nie byl przesycony czy zbyt cukierkowy jak w amoledach itd, tryb dynamiczny tez nie podoba mi sie w Samsungach bo dla mnie wydaje sie on przepalony, domyslam sie ze to kwestia kalibracji wiec nie wykluczam bo w internecie pelno ustawien do kalibracji kazdego tv.

Obecnie siedze na Sony KDL-40EX403 ktory ma input lag okolo 40 i tez uwazam ze jest ok, ale sam tv nie jest z wysokiej polki.

 

Na TV chce wydac nie wiecej niz jakies 5000zl

 

W mocno zblizonej cenie moge kupic

Panasonica 55ET60B 1300€

Samsung UE55F6500 - 1200€

Lub cos mniejszego Sony 47 W8

Ewentualnie Samsung UE46F6800

 

Z plazm to tylko Panasonica ST bralbym pewnie pod uwage

 

Forum hdtv ciezko sie sugerowac bo tak to co drugi post sponsorowany, zachwalany na forum hdtv ET Panasonica nie ma az tak dobrych opinii na swiecie, albo ja cos zle widzialem.

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie mam TX-P50GT60 i w trybie gry lag jest naprawde niski, bankowo ponizej 30ms. No i warto pamietac, ze w plazmie Panasa obraz w Game Mode jest tak samo swietny jak w innych trybach. Zwykle w Samsungach lub Soniaszach odpalajac tryb gry obraz sporo traci na uroku.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

A właśnie Ins - co do wypalenia - masz w opcjach funkcję przesunięcia pikseli? Albo przewijanie pasów w opcjach zabezpieczeń? To ponoć pomaga na wypalenia (lub zapobiega). Czytałem jeszcze kiedyś że włączenie "śniegu" na jakiś czas pomaga na już wypalone elementy menu. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Tak mam. Przesuw pixela byl wlaczony, a pas odpalalem codziennie. Nie pomoglo. 

 

Teraz robilem 8godzinny maraton wyswietlania roznych kolorow i poki co nic nie pomoglo. Sprobuje ze sniegiem, ale poczytam jeszcze czy moze nie lepiej zostawic nonstop te migajace kolorki np. na 48H. No ale podejrzewam, ze to stale wypalenie =/

 

Ten kto pisze, ze wypalenia plazm to obecnie mit jest po prostu j.ebniety.

Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie mam TX-P50GT60 i w trybie gry lag jest naprawde niski, bankowo ponizej 30ms. No i warto pamietac, ze w plazmie Panasa obraz w Game Mode jest tak samo swietny jak w innych trybach. Zwykle w Samsungach lub Soniaszach odpalajac tryb gry obraz sporo traci na uroku.

 

No ja w mojej Bravi HX 750 z 200 hz matrycą w trybie gry faktycznie poleciała jakość obrazu ale ręcznie sobie doprawiłem i jest kosa. Zrobił mi się "rodzaj sceny: gra niestandardowy"

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie mam TX-P50GT60 i w trybie gry lag jest naprawde niski, bankowo ponizej 30ms. 

 

 

Tak mam. Przesuw pixela byl wlaczony, a pas odpalalem codziennie. Nie pomoglo. 

 

Teraz robilem 8godzinny maraton wyswietlania roznych kolorow i poki co nic nie pomoglo. Sprobuje ze sniegiem, ale poczytam jeszcze czy moze nie lepiej zostawic nonstop te migajace kolorki np. na 48H. No ale podejrzewam, ze to stale wypalenie =/

 

Ten kto pisze, ze wypalenia plazm to obecnie mit jest po prostu j.ebniety.

 

 również mam ten model i te same wrażenia.  Robiłem już wszystko, ale niestety tvn24 oraz hud BFa jest już na stałe. 

Odnośnik do komentarza
Ten kto pisze, ze wypalenia plazm to obecnie mit jest po prostu j.ebniety.

 

 

Dokładnie, wypala się i tyle mi od SCV  wypaliły się lifebary xD 

Ale Uwaga zniknęły całkowicie, mimo, że trwało to bardzo długo i też robiłem to samo Ins co Ty, także czas i starej się nie grać za długo w jedną grę :P

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Wiecie, jest wiele osob, ktore kupily pierwszy model 360tki i nigdy nie mialy RRODa (np. ja), ale to o niczym nie swiadczy ;]

 

No ale tak na powaznie albo macie farta jezeli chodzi o konkretna sztuke, a wiem ze to mozliwe (np. w Saturnie wystawowy ZT60 ma wypalenia, a ST60 ani jednego), albo po prostu niewidzieliscie tych powidokow i poznikaly zanim sie zorientowaliscie.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Rozglądam się za nowym TV i chcę teraz postawić na plazmę. Doradzicie mi jakiś model? A i wiecie coś o LG 50PN6500? Telewizor ma 50 cali i można go wyrwać za 2 tysiące. Nie ma też 3d i zbędnego dla mnie smart TV.  Ogólnie nie potrzebne mi są te "bajery" chcę mieć jak najlepszy 50 calowy obraz do gier i filmów na BD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...