Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak czytam o tv i widzę że jeśli ktoś nie potrzebuję gówna w postaci 3D Smart tv i innych pierdół to można kupić fajny tv fullhd to 2 tyś :) na razie widzę SAMSUNG UE42F5000 tylko nie mogę się doczytać bo niby piszę że 100 Hz ale chyba tak naprawdę jest to 50 Hz podbite do 100 Hz

Odnośnik do komentarza

Panowie tak czytam o tv i widzę że jeśli ktoś nie potrzebuję gówna w postaci 3D Smart tv i innych pierdół to można kupić fajny tv fullhd to 2 tyś :) na razie widzę SAMSUNG UE42F5000 tylko nie mogę się doczytać bo niby piszę że 100 Hz ale chyba tak naprawdę jest to 50 Hz podbite do 100 Hz

jest to TV 100hz :) też mam w swoim Clear Motion Rate :D 

Odnośnik do komentarza

Chyba nie wiesz co piszesz- poczytaj troche na ten temat Owszem mozesz miec sztucznie upscalowanie do 100,200,400 a nawet jak producenta tv poniesie to i 800hz. Co nie zmienia faktu, ze konsola daje 50,a wszystko powyzej to sciema, ktora jezeli owszem wylaczyl tryb gry i dasz np. film cos ci daje (pytanie co) ale input lag dosc drastycznie rosnie, a to jest chyba naistotniejszy parametr. Wiem co pisze bo wczesniej mialem dosc wysoki model plazmy Phillipsa, a w pokoju obok jest Samsunga z 100hz matryca 2 letni. Zreszta Sony samo na wszelkich eventach podpina serie w6 pod ps4, a im chyba najbardziej zalezy zeby obraz sie prezentowal najkorzystniej...

Edytowane przez BoBJaX_PL
Odnośnik do komentarza

Chyba nie wiesz co piszesz- poczytaj troche na ten temat Owszem mozesz miec sztucznie upscalowanie do 100,200,400 a nawet jak producenta tv poniesie to i 800hz. Co nie zmienia faktu, ze konsola daje 50,a wszystko powyzej to sciema, ktora jezeli owszem wylaczyl tryb gry i dasz np. film cos ci daje (pytanie co) ale input lag dosc drastycznie rosnie, a to jest chyba naistotniejszy parametr. Wiem co pisze bo wczesniej mialem dosc wysoki model plazmy Phillipsa, a w pokoju obok jest Samsunga z 100hz matryca 2 letni. Zreszta Sony samo na wszelkich eventach podpina serie w6 pod ps4, a im chyba najbardziej zalezy zeby obraz sie prezentowal najkorzystniej...

Ja tam widziałem pokazy na W8 i W9. Nie muszę nic czytać jestem po przesiadce , po prostu widzę róznice po przesiadce z 46w4000 na 55w805A jest dużo mniejsze smużenie w grach.

Szczególnie można to zauważyć w grach sportowych.

Odnośnik do komentarza

Co prawda nie jest to moj 1szy tv pod konsole, ani taki znowu noob ze mnie, ale chyba stosownie jest to napisać tutaj.

 

Bije się z myślą o wzięciu hurtem ps4 i nowego tv.

 

Konretnie tego:

LG 42LN570S

http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-42LN570S/technical-specifications

 

olewam zupełnie 3D, chodzi mi o 42", 100Mhz, podświetlanie led i funkcje smart. No i cena poniżej 1800 :]

 

Pytanie do Was, czy macie może jakiegoś LG z matryca IPS? Jako grafik używam tych matryc (co prawda nie LG) w pracy i wiem że ten typ matryc wiąże się z gorszym czasem reakcji. Jak to wygląda w tym wypadku? Chyba nie zrobiliby tv który by smuzył w dynamicznych momentach, hm?

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Tak z ciekawosci spytam. Czy sa jeszcze jakies inne telewizorki oprocz plazm Panasa, ktore w trybie gry maja tak samo swietny obraz jak w normalnym ?

Wg mnie jeżeli kupisz, któryś z modeli Sony W6,W8,W9 będziesz zadowolony mają obecnie najlepszy response a seria 6 to typowo jakby przez Sony pod PS4 zrobiona. Jak w konkurencyjnych markach nie wiem, sam kierowałem w selekcji jak najmniejszym input lagiem więc w zasadzie zostały tylko ledy Sony wszystkie <20 ms rakcji i Plazmy Panasa troszkę więcej ale i tak b. dobry wynik.

Odnośnik do komentarza

Co prawda nie jest to moj 1szy tv pod konsole, ani taki znowu noob ze mnie, ale chyba stosownie jest to napisać tutaj.

 

Bije się z myślą o wzięciu hurtem ps4 i nowego tv.

 

Konretnie tego:

LG 42LN570S

http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-42LN570S/technical-specifications

 

olewam zupełnie 3D, chodzi mi o 42", 100Mhz, podświetlanie led i funkcje smart. No i cena poniżej 1800 :]

 

Pytanie do Was, czy macie może jakiegoś LG z matryca IPS? Jako grafik używam tych matryc (co prawda nie LG) w pracy i wiem że ten typ matryc wiąże się z gorszym czasem reakcji. Jak to wygląda w tym wypadku? Chyba nie zrobiliby tv który by smuzył w dynamicznych momentach, hm?

Trudno mi si wypowiadać o tym tv nie znam modelu. Mogę ci jednak doradzić, że z tego co wiem to matryce IPS mają najsłabszą czerń tutaj wyraxnie przegrywają z matrycami VA. Natomiast poczytaj DOKŁADNIE specyfikacje i jakieś testy tego modelu bo powszechnie jest praktyka, że producenci podają kosmiczne wartości hz w tv. Przeważnie jest to jednak ściema marketingowa (sztuczne upscalowanie przez procek w tv), a naprawdę matryca ma 50/60hz i myśle, że w tym tv jest tak samo. Jedyny tv który znam i ma prawdziwą matryce 120hz to Sony serii W9.

Odnośnik do komentarza

 

Tak z ciekawosci spytam. Czy sa jeszcze jakies inne telewizorki oprocz plazm Panasa, ktore w trybie gry maja tak samo swietny obraz jak w normalnym ?

Wg mnie jeżeli kupisz, któryś z modeli Sony W6,W8,W9 będziesz zadowolony mają obecnie najlepszy response a seria 6 to typowo jakby przez Sony pod PS4 zrobiona. Jak w konkurencyjnych markach nie wiem, sam kierowałem w selekcji jak najmniejszym input lagiem więc w zasadzie zostały tylko ledy Sony wszystkie <20 ms rakcji i Plazmy Panasa troszkę więcej ale i tak b. dobry wynik.

 

Przed zakupem GT60 sprawdzalem W905 Sonego i w trybie gry obraz byl gorszy niz na normalnych ustawieniach. Nie byla to tragedia ale roznica byla zdecydowanie widoczna, dlatego tez postawilem na panasa bo tam nie widze, zadnej roznicy po zmianie trybu.

Odnośnik do komentarza

Też przyłączę się do zapytania. Ktoś tutaj dał świetny artykuł do wybory telewizora dla gracza, z Jawnych Snów. Dzięki stary. Najbardziej polecili tam model Sony KDL-42W656A . Jak z nim chłopaki? 42 cale, niski input lag, ładny wygląd, wieszak na ścianę wbudowany, 2500 złotych. Będzie dobrze pod PS4? Podobno ma słabe głośniki, a ja słucham muzyki z telewizora, to są tragiczne i muszę się rozglądać za stereo, czy da się przeżyć?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...