Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zabrałem żonę do Euro (kolejne podejście) na plus zaliczę że stwierdziła że 42 cale to jakieś małe ale nie ma co się dziwić skoro w plazmie mam ramkę 5 cm po bokach a od dołu 11 cm :). Niestety rozglądanie się po sklepie skończyło się że ona chce zmywarkę :(.

Obczaiałem Sony i szczerze mam coś ze wzrokiem bo dla mnie czerń jakoś nie wyróżniała się w którymś modelu :), inne pytanie mam stary wieszak w systemie Vesa, to znaczy że dalej każdy tv mogę do niego powiesić ?

Odnośnik do komentarza

Pojechałem i zaproponowali mi 50W805 za 3399 zł. Model 2014. Kupiłem. Pryxfus masz takiego chyba? Jesteś zadowolony? Trzeba go jakoś konfigurować, by wycisnąć więcej? Dobry zakup zrobiłem pod PS4?

 

Spróbuj takie ustawienia :

Tryb Obrazu - Kino 2 

 

Podświetlenie - 7 

 

Kontrast - 93 

 

Jasność - 50 

 

Nasycenie - 57 

 

Odcień - 0 

 

Temperatura barw - Ciepłe 2 

 

Ostrość - 55 

 

Red. zakłóceń - wył (można włączyć przy sygnale z wbudowanych tunerów i przy słabej jakości materiałach, np. starych filmach itp. Ogólnie wyłączone jest OK). 

 

Red. zakłóceń MPEG - wył (podobnie jak wyżej) 

 

Red. zakłóceń punkt - wył (podobnie jak wyżej) 

 

 

Tryb filmu - Auto2 

 

 

ZAAWANSOWANE USTAWIENIA 

 

Korekcja czerni - wył 

 

Zaaw. zwiększ. kontrastu - wył 

 

Gamma -      - 1  

Automat. ograniczanie Światła - małe 

 

Czystość bieli - wył 

 

Żywy kolor - min/średni 

 

Uwydatnianie szczegółów - małe 

 

Uwydatnianie krawędzi - wył 

 

BALANS BIELI

 

wzmocnienie R : - 3

wzmocnienie G -  0 

wzmocnienie B : - 10 

przesuniecie R : -5

przesunięcie G :  -3 

przesuniecie B :  -2 

 

Wiem , że nie ma sensu podawanie gotowych ustawień (takie same modele , a różnica podobno ogromna ) , ale może akurat komuś podpasuje , a choć będzie bazą wypadową . podajcie jak to u Was wygląda w tv sony.... 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obczaiałem Sony i szczerze mam coś ze wzrokiem bo dla mnie czerń jakoś nie wyróżniała się w którymś modelu :), inne pytanie mam stary wieszak w systemie Vesa, to znaczy że dalej każdy tv mogę do niego powiesić ?

W mocno oświetlonym sklepie nie zobaczysz, dopiero jak postawisz w domu i przygasisz światło. Każdy telewizor ma w opisie typ mocowania ściennego. Część modeli Sony nie posiada VESA, tylko uniwersalną podstawkę, która może służyć jako wieszak.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jaki byście polecili sensowny model tv już pod ps4 i jeszcze zeby ps3 dobrze ogarnal? Mam 5 letnie bravie i z ps3 sobie dobrze radzi ale celuje juz pod 55 cali minimum teraz. Ile bym musial przeznaczyc na jakis sensowny sprzet

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...