Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wiem, ale co z tego skoro byla wtedy wylaczona (bawilem sie kilka dni wczesniej i zapomnialem wlaczyc to spowrotem). Wypalenie jest i jest to nadal problem. Zreszta moje wypalenie jest takie, ktorego pewnie wiekszosc by nawet nie wychwycila:

 

avoqo1.jpg

po prawie roku uzytkowania st60 tez pojawil sie powidok i tez ten sam co u Insa - logo Comedy Central (moja kobieta gdy ma wolne kocha ogladac ten kanal i dwóch i pół i teorie wielkiego podrywu). W necie znaczek tej stacji nazywaja Plasma Killer - jest jaskrawy i leci nawet w czasie reklam na tej stacji wiec o wypalenie nie trudno

 

bede probowac go usunac roznymi metodami, o raportach bede pisac. mimo to telewizora nie zamienilbym nigdy - obraz miazdzy

 

 

Minęło już ponad pół roku od momentu kiedy wypaliło mi się to logo i żadnych zmian - stałe wypalenie =/ Przestałem się już tym przejmować i ogólnie mam już wyje.bane czy coś się jeszcze wypali. Użytkuje telewizor tak jak LCD'ka i nic nowego się nie pojawiło ;P

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

ok udało mi sie uzyskać tryb Standard z Twoimi ustawieniami Wojtas i musze przyznać, że różnica jest duża !!

miałem ustawione tryb Gra i troche pozmieniane wdg tego co na necie znalazłem

dałem jeszcze tworzenie realizmu na 75 ręcznie tak jak mozi napisał

i Motionflow na Płynny czyli jeden wyżej i z tym obroty kamery są dużo bardziej płynne, elektronika Sony robi robote!! :D

 

potestowałem na Infamous, teraz widze jakby 1.5x więcej detali niż wcześniej :)

i te obroty kamery, czasami ma sie wrażenie przy wyskoku i uderzeniu w ziemie, że jest 60fps

jest mega za(pipi)iście! :woot:

 

i na razie już na pewno nie bede zmieniał ustawień, te są jak najbardziej optymalne, długo przy nich siedziałeś?

Wojtas sprawdz ten Motionflow jeszcze, zobacz jaka różnica będzie u Ciebie

 

jeszcze co do input laga w trybie Standard, porównałem z trybem Gra, kilka razy przełączałem i musze przyznać, że nie widze różnicy

dodatkowo w trybie Standard można ustawić wyraźniejszy Motionflow co poprawia płynność, żadnych opoznień przy szybkich ruchach kamerą nie stwierdziłem, co cieszy :)

ciekawe jakby wyszło w teście syntetycznym, kiedy może przeprowadze takowy, przy większej ilości wolnego czasu

 

na tych ustawieniach ma sie wrażenie, że seria Sony w8 została specjalnie stworzona pod PS4  :thanks:  Sony :thumbsup:

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

faktycznie pograłem teraz 1h w Infamous i przy walce obroty kamery do okoła postaci jakby zwalniają, wróciłem na Standard

 

Mozi a Ty jaki masz model?

 

jeśli coś wam jeszcze przyjdzie do głowy odnośnie ustawień piszcie koniecznie :P

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Zdarza się że przy płynny powstają artefakty - gdzieś wyczytałem że najlepszy efekt daje albo wyraźny plus albo standard. Mój tv to 55W905. Do zmiany jest też domyślnie ustawiona opcja automatycznego trybu 3D. Zdarza się że przy scenach o większej głębi TV wykrywa to jako 3D i przełącza się w ten tryb.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Wojtas te twoje ustawienia faktycznie świetne z tym, że mam jedne zastrzeżenie. Nie wydaje wam się, że jest ciut za jasno np względem sceny gra ?  Może dlatego tak mi się wydaje, że testowałem to na Thiefie na PS4 i nagle obraz zrobił się jaśniejszy na grze był taki bardziej stonowany, przytłumiony.

Odnośnik do komentarza

dobre piwko dla Wojtasa za te ustawienia, jest dobrze :thumbsup:

na pewno troche osób skorzysta, to generalnie i można by było gdzieś przypiąć ;)

 

imo lepszą opcją byłby tylko tryb Gry z tymi ustawieniami (tylko brak Motionflow), swoją drogą ciekawe czy tryb Gra to nie jest po prostu tryb jak każdy inny, tylko ma powyłaczane/ obniżone sporo opcji dzięki czemu zmniejszony zostaje input lag, jak myślicie jak to jest?

 

Mozi podaj jeszcze swoje przy wolnej chwili jak możesz ;)

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

dobre piwko dla Wojtasa za te ustawienia, jest dobrze :thumbsup:

na pewno troche osób skorzysta, to generalnie i można by było gdzieś przypiąć ;)

 

imo lepszą opcją byłby tylko tryb Gry z tymi ustawieniami (tylko brak Motionflow), swoją drogą ciekawe czy tryb Gra to nie jest po prostu tryb jak każdy inny, tylko ma powyłaczane/ obniżone sporo opcji dzięki czemu zmniejszony zostaje input lag, jak myślicie jak to jest?

 

Mozi podaj jeszcze swoje przy wolnej chwili jak możesz ;)

No m się wydaje, że tak właśnie jest te tryby to poprostu inne ustawienia, żadna magia i specjalne opcje. No ja zrobiłem te ustawienia Wojtasa na secenie ogólnej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...