Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Tanieją te telewizory jakoś ostatnio? Znalazłbym jakiś niezły TV koło 1300 zł z 37-40 cali? Zależy mi na Full HD, dobrej jakości obrazu i dobrym input lagu. Bez bajerów jakichkolwiek, żadnego smart tv czy wifi, tego nie musi być. Nie jestem jakimś ekspertem co to wyłapuje niuanse w obrazie, ale nie lubię jak obraz smuży.

Odnośnik do komentarza

Mam Philips 40PFL3208h i jestem Bardzo zadowolony. Telewizor dobrze spełnia swoją rolę, a input laga nie odczuwam grając po sieci w Killzone'a. Jakość obrazu wg mnie w tej cenie jest bardzo dobra. Obraz ostry i dobra czerń. Ciekaw jestem jak wygląda w TV za 5kPLN skoro w TV za 1499 obraz z gier na PS3 prezentuje się za(pipi)iście. Mi nic nie smuży, a TV ma Smarta z którego szczerze mówiac nie korzystałem jeszcze :P

Odnośnik do komentarza

Tanieją te telewizory jakoś ostatnio? Znalazłbym jakiś niezły TV koło 1300 zł z 37-40 cali? Zależy mi na Full HD, dobrej jakości obrazu i dobrym input lagu. Bez bajerów jakichkolwiek, żadnego smart tv czy wifi, tego nie musi być. Nie jestem jakimś ekspertem co to wyłapuje niuanse w obrazie, ale nie lubię jak obraz smuży.

Czyżby Figaro przymierzał się do przesiadki z CRC oj pachnie jednak tym next genem w 2016 :)

 

Za 1300 zł nie sądzę, że znajdziesz coś przyzwoitego do grania w tym rozmiarze, jak już to celuj 32 lub powiększ budżet do min. 2 tys.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Figaro dozbieraj dwie stówki poczytaj przez ten czas o tym philipsie a nóż potanieje, albo trafisz na jakieś promo. Odnośnie tego philipsa pytałem dawno na hdtv i elektrodzie i pisali, że w swojej klasie jest dobry. A czego chcieć więcej? Input Lagi niskie mają właśnie Philipsy i w te bym celował, może jakiś tani LG, ale LG to ja tym razem nie ufam ;)

Odnośnik do komentarza

 

Tanieją te telewizory jakoś ostatnio? Znalazłbym jakiś niezły TV koło 1300 zł z 37-40 cali? Zależy mi na Full HD, dobrej jakości obrazu i dobrym input lagu. Bez bajerów jakichkolwiek, żadnego smart tv czy wifi, tego nie musi być. Nie jestem jakimś ekspertem co to wyłapuje niuanse w obrazie, ale nie lubię jak obraz smuży.

Czyżby Figaro przymierzał się do przesiadki z CRC oj pachnie jednak tym next genem w 2016 :)

 

Za 1300 zł nie sądzę, że znajdziesz coś przyzwoitego do grania w tym rozmiarze, jak już to celuj 32 lub powiększ budżet do min. 2 tys.

 

 

Hehe, wiadomo, kiedyś trzeba. Oczy bolą od 21 cali ;)

 

Figaro dozbieraj dwie stówki poczytaj przez ten czas o tym philipsie a nóż potanieje, albo trafisz na jakieś promo. Odnośnie tego philipsa pytałem dawno na hdtv i elektrodzie i pisali, że w swojej klasie jest dobry. A czego chcieć więcej? Input Lagi niskie mają właśnie Philipsy i w te bym celował, może jakiś tani LG, ale LG to ja tym razem nie ufam ;)

 

 

No chyba prawda, nie jestem zbytnio wymagający to pewnie by mi starczył.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

 

Figaro wydaje mi się, że nie kupisz za 1300 zł 37 cali z małym input lagiem ;( 

 

:confused:... Co do input lagu, nie jestem na to mega czuły, ważne, żeby nie był jakiś duży i zauważalny.

 

 

Ja też nie jestem wyczulony, ale grałem kiedyś na telewizorze który miał duży lag i jest to bardzo niekomfortowe.

Odnośnik do komentarza

Tanieją te telewizory jakoś ostatnio? Znalazłbym jakiś niezły TV koło 1300 zł z 37-40 cali? Zależy mi na Full HD, dobrej jakości obrazu i dobrym input lagu. Bez bajerów jakichkolwiek, żadnego smart tv czy wifi, tego nie musi być. Nie jestem jakimś ekspertem co to wyłapuje niuanse w obrazie, ale nie lubię jak obraz smuży.

 

Możesz kupić używkę, a jak ci zależy na gwarancji to kup taki który ma jeszcze gwarancję - tego też jest sporo;

np. ja ostatnio kupiłem używkę na TABLICA/OLX.pl, TV bez gwarancji, i jestem super zadowolony pod każdym względem - to pięcioletni

SAMSUNG, a obraz/input lag/brak smużenia ma rewelacyjne (pomijając wady obrazu wynikające z technologi LCD);

nie ma się co obawiać używek, tyle że trzeba dość sporo czasu zużyć (szukając konkretnego, pod konsolę, typu TV)

przeglądając oferty na Allegro/olx

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza

Err... Chyba jednak podziękuję takiej opcji.

 

Wiadomo, używka to zawsze jakieś ryzyko - choć jeśli chodzi o obraz, zużycie obrazu, to nie ma się czego obawiać, bo ja na swoim TV

nie widzę niczego takiego; widać jest prawdą to co piszą producenci o żywotności matryc LCD; chyba że potrzebujesz dodatków

"internetowych/multimedialnych" w TV - te starsze, i mój TV, tego nie mają; jeśli zaś obawiasz się zepsutych PIXELI to używany TV można zawsze przetestować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U nas leżą dwa i nikt po nie jeszcze nie przyszedł :P A im dłużej leżą na magazynie tym większe prawdopodobieństwo, że coś z nimi się stanie.

 

Gdybym szukał teraz TV to bym się nad Mantą zastanowił, bo tylko 999zł a 42 cale full hd. Teoretycznie towar można oddać jeśli komuś nie przypasuje, co nie każdy klient Biedronki wie, a pracownicy oczywiście powiedzą, że nie można. Dlatego najlepiej, żeby przed zakupem osoba która prowadzi zmianę zadzwoniła na prośbę do szefa, że w razie czego będzie się chciało oddać tego dnia bądź na następny. Powinni się zgodzić ;)

Odnośnik do komentarza

Pytanko.

 

Mam 32" TV na którym grywam, ale w związku z ograniczonym miejscem w pokoju powiesiłem go na ścianie na wysokości ~150cm. Niestety jest to za wysoko i mnie takie granie męczy. Dlatego też zastanawiam się nad wymianą monitora do komputera, do którego podłączałbym konsole (PS3, PS4). 

Zastanawiam się w związku z tym nad jakością grania na monitorze. W głowie mam 24" BENQ (http://www.agito.pl/monitor-benq-24-led-gw2460hm-flicker-free-kabel-hdmi-2492-887874.html), albo ew. szarpnę się na 27" (http://www.agito.pl/monitor-benq-27-led-gw2760hm-flicker-free-kabel-hdmi-2492-887870.html).

 

Ale nie chodzi mi o rozmiar a o feeling z gry.

 

Warto? Wydaje mi się, że obraz na monitorze jest ostrzejszy (mniejsza plamka), lepsze odwzorowanie kolorów, bliżej oczu :D, mniejszy input lag itp.

 

 

Dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Nadejszła wiekopomna chwila wymiany telwizora na nowy/większy.

Na oku mam dwa modele od LG:

 

55LA740S oraz 55LA860V

 

Ten drugi jest nowszy i przy okazji droższy oraz posiada jedno wejście hdmi więcej. Reszta parametrów jest prawie identyczna (katalogowo).

 

Czy oprócz tych dwóch modeli, które sobie wypatrzyłem moglibyście polecić jakieś inne 55 calowe wyświetlacze?

Edytowane przez bigbird
Odnośnik do komentarza

Ja od 3 miesięcy mam Samsunga 6 serii. Co prawda 40 cali, ale 55 też są. Telewizorem jestem zachwycony. Genialny smart, śliczny obraz, 3D, gram w " trybie gry" może to tylko moja wyobraźnia ale wydaje mi się, że na zwykłym  działają jakoś tak inaczej, nie wiem jak to nazwać. W każdym razie Tv sam przełącza się w tryb gry po uruchomieniu konsoli więc dla mnie to nie problem, a w nim działają idealnie i jest zero laga :P Mam do niego podłączone na stałe dysk USB z którego czyta wszystko co możliwe - od avi po mkv w 1080p. Jest nawet dedykowany port USB który ma więcej prądu.  Jako, że posiadam telefon samsunga dodatkowo cieszy mnie all share, a najbardziej aplikacja YouTube :) 

Odnośnik do komentarza

Witam, mój pierwszy post na forum :)

 

mam projektor z ekranem ramowym 120", ale jednak komfortowo na nim grać to tylko w nocy

szukam jakiegoś TV LED tylko pod PS4, cena 2500-3000zł, 50"  dostane coś rozsądnego?

przeczytałem kilka ostatnich stron, ale podajecie bardziej ponad 3500.

 

jak sprawdzacie imput lag danych modeli? przeważnie nie ma tego podanego w specyfice

Odnośnik do komentarza

 

jak sprawdzacie imput lag danych modeli? przeważnie nie ma tego podanego w specyfice

 

Do sprawdzenia laga można wykorzystać programik z tej strony:

 

http://tft.vanity.dk/

 

Ściągasz "input lag.exe", podłączasz kompa to telewizora, na oby wyświetlaczach (komp,TV) uruchamiasz ten program, na obu równocześnie uruchamiasz timer, robisz zdjęcie aparatem, tak żeby było widać oba wyświetlacze, porównujesz na zdjęciu czasy na obu timerach, obliczasz input laga.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...