Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłałem i po "konsultacji" z technikami uznali że jest ok. Od razu po włączeniu, po prostu tak jest ta matryca podświetlona. Jestem załamany :(

Ogólnie widać to strasznie podczas normalnego użytkowania czy grania w gry wiec nie tylko na ciemnym tle.

Edytowane przez czapa
Odnośnik do komentarza

Strasznie to wygląda. Nie wiem dlaczego nie chcą Ci tego wymienić. U mnie był pionowy niebieski pasek przez całą wysokość matrycy więc nie dyskutowali ale jak mówisz że na sklepowym egzemplarzu sprawdzałeś i nic nie było to nie kumam. Banding to jedno ale żółte plamy to jakaś lipa.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie widać że robi się taka szachownica i do tego te żółte "kwiatki". Na żywo wygląda to gorzej :) To nie wiem czy reklamować po raz 4? Wątpię jednak żeby zmienili zdanie a w Warszawie jest tylko jeden autoryzowany serwis czyli Pram który ma wyjpipane. Najgorsze jest to że nic nie mogę zrobić, chyba że macie jakieś pomysły albo kontakty :)

Edytowane przez czapa
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Pod koniec września szykuje mi się upgrade sprzętu. Prócz wymarzonego PS4 planuję też zakup tv.

Nie wiem jednak, jak wygląda sprawa z czasami reakcji. Dawniej informacja ta była na etykietce w sklepie, dzisiaj nawet zapytany sprzedawca nie był mi w stanie odpowiedzieć na pytanie w tej kwestii. Latanie z telefonem i sprawdzanie kazdego modelu w sieci byłoby trochę uciążliwe.

 

Dlatego postanowiłem zapytać was, czy macie jakieś konkretne modele godne polecenia?

Celuję w półkę cenową do 2200zł, w kwestii rozmiaru waham się między 37" a 42" (podejrzewam, ze padnie jednak na kompromis w formie 40"). Chciałbym, aby był to smart tv i ani trochę nie potrzebuję 3D.

Przeznaczenie oczywiste- tylko gry.

Odnośnik do komentarza

W takiej cenie mogę polecić od siebie Samsunga F6500 - 40 cali dostaniesz  w takiej cenie. Smart TV bardzo fajnie chodzi, z trybem gry input lag jest bardzo niski i gra się komfortowo. Najlepiej sprawdzić na własnej skórze, czy Ci odpowiada. Kolory i kąty są dobre. Ja posiadam 46 cali i jestem zachwycony;) Stosunek cena/jakość jest bardzo dobra. 

Odnośnik do komentarza

Jest wiele opracowań i testów 50W8xx - same pochlebne, warto ryzykować Philipsa dla jednego gadżetu?

 

Cześć!
Pod koniec września szykuje mi się upgrade sprzętu. Prócz wymarzonego PS4 planuję też zakup tv.
Nie wiem jednak, jak wygląda sprawa z czasami reakcji. Dawniej informacja ta była na etykietce w sklepie, dzisiaj nawet zapytany sprzedawca nie był mi w stanie odpowiedzieć na pytanie w tej kwestii. Latanie z telefonem i sprawdzanie kazdego modelu w sieci byłoby trochę uciążliwe.

Dlatego postanowiłem zapytać was, czy macie jakieś konkretne modele godne polecenia?
Celuję w półkę cenową do 2200zł, w kwestii rozmiaru waham się między 37" a 42" (podejrzewam, ze padnie jednak na kompromis w formie 40"). Chciałbym, aby był to smart tv i ani trochę nie potrzebuję 3D.
Przeznaczenie oczywiste- tylko gry.

Skoro przede wszystkim gry, to naturalnym wyborem stają się produkty ze stajni Sony, jako że mają opinię najlepszych gamingowych tv minionych dwóch sezonów.

 

KDL40W605, KDL42W655, KDL42W656, KDL42W705, KDL42W706

 

 

Ktoś zaraz napisze, że TV SONY ma o 5ms mniejszy lag, ja tego osobiście nie odczuwam.

Raczej 15-30ms mniejszy, a to że czegoś osobiście nie odczuwasz nie oznacza automatycznie, że ktoś inny też nie będzie.

Odnośnik do komentarza

 

Jest wiele opracowań i testów 50W8xx - same pochlebne, warto ryzykować Philipsa dla jednego gadżetu?

 

Cześć!

Pod koniec września szykuje mi się upgrade sprzętu. Prócz wymarzonego PS4 planuję też zakup tv.

Nie wiem jednak, jak wygląda sprawa z czasami reakcji. Dawniej informacja ta była na etykietce w sklepie, dzisiaj nawet zapytany sprzedawca nie był mi w stanie odpowiedzieć na pytanie w tej kwestii. Latanie z telefonem i sprawdzanie kazdego modelu w sieci byłoby trochę uciążliwe.

 

Dlatego postanowiłem zapytać was, czy macie jakieś konkretne modele godne polecenia?

Celuję w półkę cenową do 2200zł, w kwestii rozmiaru waham się między 37" a 42" (podejrzewam, ze padnie jednak na kompromis w formie 40"). Chciałbym, aby był to smart tv i ani trochę nie potrzebuję 3D.

Przeznaczenie oczywiste- tylko gry.

Skoro przede wszystkim gry, to naturalnym wyborem stają się produkty ze stajni Sony, jako że mają opinię najlepszych gamingowych tv minionych dwóch sezonów.

 

KDL40W605, KDL42W655, KDL42W656, KDL42W705, KDL42W706

 

 

Ktoś zaraz napisze, że TV SONY ma o 5ms mniejszy lag, ja tego osobiście nie odczuwam.

Raczej 15-30ms mniejszy, a to że czegoś osobiście nie odczuwasz nie oznacza automatycznie, że ktoś inny też nie będzie.

 

 

Serie W6 nie umywają się możliwościami, generowanym obrazem itd. do konkurencji z podobnej półki cenowej. Wyższe W7 są już powyżej założonego budżetu, bo około 2.5k się cena kręci za 42 cala. Jedyny w tym rozmiarze mocny TV Sony W829 podchodzi już pod 3k.

 

IL w Sonym owszem niski, ale jak ma to być wyznacznikiem to Toshiba http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/toshiba-42l7453dg.bhtml ma najniższy obecnie na rynku. Również ponad założony budżet.

 

Warto sprawdzić Samsunga 40h6400, do wyrwania za około 2k, dyskomfort podczas sieciowego szarpania niezauważalny, wygląd ok, Smart genialny.

Jeśli masz znajomego w Euro,ME,MM to poproś o podpięcie po zakupie swojego PS4 to kilku modeli i sam oceń nasze wypociny tutaj :)

 

Pozdrawiam i powodzenia

Edytowane przez L3nka_Sky
Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi! Dziś startuję z czytaniem opinii i recenzji wymienionych przez was modeli. Wizualnie bardzo podeszły mi Bravie wymienione przez Mike'a.W kwestii Samsungów będę ostrożny, skoro mają z lagiem problem.

@L3nka_Sky- niestety nie kojarzę, by któryś z moich znajomych pracował w takim sklepie. Jest to do załatwienia tylko dzięki kontaktom, czy jest też szansa że randomowy sprzedawca zgodzi się na podpięcie sprzętu?

Jednak na własnych oczach najlepiej byłoby sprawdzić, co mnie satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza

Ja się też przymierzam do zakupu nowego tv, w dużej mierze pod PS4 i nie mogę się zdecydować a w grę wchodzą 2 modele Samsung UE48H6700 lub Sony KDL-50W805B (829B chyba się niczym szczególnym nie różni ale też go rozpatruję). Mój dylemat polega na tym czy warto dopłacać 500-700 zł do tego Sony, czy będzie odczuwalna różnica w jakości obrazu. Input lag u Samsunga chyba też jest dosyć ok, teraz posiadam tv Samsunga od 5 lat i w trybie gry nie widzę opóźnień. Do innych rzeczy też bym go chciał używać, filmy DVD/Blu-Ray, trochę Smart, trochę 3D. Ma ktoś jakieś porównanie tych telewizorów i może coś doradzić ?

Odnośnik do komentarza

Ja się też przymierzam do zakupu nowego tv, w dużej mierze pod PS4 i nie mogę się zdecydować a w grę wchodzą 2 modele Samsung UE48H6700 lub Sony KDL-50W805B (829B chyba się niczym szczególnym nie różni ale też go rozpatruję). Mój dylemat polega na tym czy warto dopłacać 500-700 zł do tego Sony, czy będzie odczuwalna różnica w jakości obrazu. Input lag u Samsunga chyba też jest dosyć ok, teraz posiadam tv Samsunga od 5 lat i w trybie gry nie widzę opóźnień. Do innych rzeczy też bym go chciał używać, filmy DVD/Blu-Ray, trochę Smart, trochę 3D. Ma ktoś jakieś porównanie tych telewizorów i może coś doradzić ?

 

Oba generalnie są bardzo dobre w swojej klasie cenowej, Sony używa zupełnie innych matryc w modelach 50' niż w mniejszych odpowiednikach (w 50' są lepsze). Samsung da Ci więcej w ogólnym znaczeniu, a na jakość obrazu nie ma szans żebyś narzekał. W H6700 użytkowanym w trybie Naturalnym dobrze wygląda MD. Proporcje do kalibracji obrazu znajdziesz bez problemu na necie. Prócz tego dwa piloty (Sony drugi dodaje tylko w serii W9), multimedia lepsze, 3D w obu aktywne.

Generalnie 48H6700 > 50W805 z tytułu kilku stów różnicy które dodaje się za nic znaczącego. 

Weź pod uwagę również Philipsa 47 7109 bodajże, również ma wiele do zaoferowania. Tegoroczne modele mają od zera robiony soft, apki etc. i jest bardzo dobrze. Ambilight robi swoje, design rewelacyjny, pilot z klawiaturą i wiele więcej. Obadaj test tego TV na hdtv.com.pl 

 

W razie pytań śmiało :) / Pzdr

Edytowane przez L3nka_Sky
Odnośnik do komentarza

 

Serie W6 nie umywają się możliwościami, generowanym obrazem itd. do konkurencji z podobnej półki cenowej. 

 

Wręcz przeciwnie.

 

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl40w605b-201404233740.htm

 

 

Wyższe W7 są już powyżej założonego budżetu, bo około 2.5k się cena kręci za 42 cala. Jedyny w tym rozmiarze mocny TV Sony W829 podchodzi już pod 3k.

 

Ceny W7 zaczynają się od 2.3k, 100pln ponad budżet robi taką dramatyczną różnice? W829 w tym rozmiarze to kiepska propozycja, ze względu na to że jest zbudowany w oparciu o panel IPS.

 

 

IL w Sonym owszem niski, ale jak ma to być wyznacznikiem to Toshiba http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/toshiba-42l7453dg.bhtml ma najniższy obecnie na rynku. Również ponad założony budżet.

 

Najniższy to znaczy jaki? Jakiś portal dokonał pomiarów, czy sugerujesz się wynikami modeli z inną przekątną? Poza tym z ceną 2,9k nie jest to konkurent W6/W7, a budżet autora zapytania przekracza znacznie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...