Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu monitora(iiyama G-Master G2530HSU Black Hawk), który będzie mi służył do gier. Monitor będzie wykorzystywany do gry na Nintendo Switch jak i Xbox one S. Chciałbym się dowiedzieć czy ten dany monitor sprawdzi się przy tych konsolach? Zainteresował mnie gdyż ma 24,5", wyjście słuchawkowe, HDMI jak i mi ma rozsądną cenę.

 

https://www.x-kom.pl/p/354436-monitor-led-24-269-iiyama-g-master-g2530hsu-black-hawk.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

Jeśli w tej cenie jest coś lepszego prosiłbym o przesłanie. Za opinie z góry serdecznie dziękuje.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Edytowane przez Hodas85
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.02.2019 o 20:56, keyzee napisał:

Teraz myślę którą konsolę wybrać :D Bo XoX kusi a zawsze konsola Sony u mnie była.Może czas czegoś innego spróbować.

Czas na testy wieczorne.

 

Bierz XoX, bez gadania. Z konsolą dostaniesz dostęp do XGP i day one możesz pobrać Gears of War 4, FH 3/4, Halo 5, FM7 i z miejsca dostaniesz z buta w mordę jeżeli chodzi o jakość grafiki (Halo 5, czy FM7 w 4K i 60fps? Jeszcze (pipi)a jak :banderas:). Do tego multiplatformy zdecydowanie na korzyść XoX'a. Bierz graj.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, izon napisał:

Kochani gdzie teraz najlepiej wyrwać oleda? Nie widzę jakiś dużych róznić miedzy np, mediaexpertem, media- marktem czy ofertami na allegro. Eh wciąż się waham czy z budżetem 5K uderzać w 55 cali OLEDA, czy 65 cali "coś innego"..

Jeżeli sie nastawiasz na filmy to OLED a jeżeli na giery to idź do sklepu i zobacz jeszcze QLEDy albo X900F SONY, nic innego mi nie przychodzi do głowy chociaż przy 5K to zostałbym przy 55 calach. W innym wypadku ciułaj dalej ;)

Odnośnik do komentarza

Jest zaje,biście o ile oglądasz porządny material 4K HDR a takowych jest bardzo mało a przynajmniej ja mało oglądam. Większość materiałów na Netflix czy Hbo nie spełnai tych kryteriów, tak samo youtube. Filmów z płyt bluray nie oglądam. Także w moim przypadku nie wykorzystuję w pełni potencjału tego TV. Może to się zmieni za rok-dwa-trzy, ale na chwilę obecną dużo bardziej korzystałbym z większej przekątnej niż wielkiego kontrastu :) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Można dostać dobre 65" cali w cenie do 5K, bo o ile wiem takie NU8002 to w żaden sposób nie jest nawet blisko jakości OLED-ów LG.

No właśnie zastanawiam się nad tym modelem Samsunga, opinie bdb, wydaje mi się, że przesiadka z Sony W809C ( model sprzed 3 lat), nie mającym HDR-u, czy 4K i tak będzie dla mnie przełomem, nie mówiąc o zmianie z 43 na 65 cali :) Jedynie czego się obawiam to właśnie jakości czerni.. Sony naprawdę daje w tym obszarze radę, a nienawidzę szarości tam gdzie ma być czerń.

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

https://hdtvpolska.com/samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/

 

W sumie recka mówi o bardzo dobrym telewizorze, takie 65" zamiast OLEDa 55" to może być niegłupi pomysł. :notbad:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, izon napisał:

czyli co jednak nie jest aż tak za(pipi)iście?:)

Nie słuchaj tego człowieka. Niedawno pisal tutaj, że nie chce mu się ustawiać obrazu w LG i jakieś inne bzdurki. 

Pincetny raz napiszę, że jest AZ TAK ZA(pipi)ISCIE. Przecież większość nowych produkcji Netflixa jest  w UHD albo Dolby Vision. Za chwilę ta technologia będzie standardem, więc jeśli chcesz kupić nowy telewizor i masz  5 koła, to bierz (pipi)a OLEDa. 

 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, chris85 napisał:

Nie słuchaj tego człowieka. Niedawno pisal tutaj, że nie chce mu się ustawiać obrazu w LG i jakieś inne bzdurki. 

Pincetny raz napiszę, że jest AZ TAK ZA(pipi)ISCIE. Przecież większość nowych produkcji Netflixa jest  w UHD albo Dolby Vision. Za chwilę ta technologia będzie standardem, więc jeśli chcesz kupić nowy telewizor i masz  5 koła, to bierz (pipi)a OLEDa. 

 

I bądź tu człowieku mądry:)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, izon napisał:

No właśnie zastanawiam się nad tym modelem Samsunga, opinie bdb, wydaje mi się, że przesiadka z Sony W809C ( model sprzed 3 lat), nie mającym HDR-u, czy 4K i tak będzie dla mnie przełomem, nie mówiąc o zmianie z 43 na 65 cali :) Jedynie czego się obawiam to właśnie jakości czerni.. Sony naprawdę daje w tym obszarze radę, a nienawidzę szarości tam gdzie ma być czerń.

Ja z 50W805 przesiadłem się na 55NU8072 i odjechałem.Jestem bardzo zadowolony-nawet mojej żonie obraz się podoba.Nie sądziłem że będzie taka różnica.Przesiadałem się wcześniej z Philipsa 42 na Sony 50 i nie było takiego efektu.Tak więc śmiało bierz 65 a OLEDa później-zawsze to pretekst będzie na wymianę ;)

Odnośnik do komentarza

Tym bardziej, że zacząłem dyskusję moim pytaniem i finalnie wygrało serce i w sypialni właśnie zawisnął wspaniały OLED LG :) Na razie bardzo krótko testowałem ale wrażenia są NIESAMOWITE. Niedługo napiszę więcej ale chwała Bogu, że nie wziąłem tego lcd w 65 calach, 55 to jest monstrum jak na moje warunki:)

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
Godzinę temu, izon napisał:

 chwała Bogu, że nie wziąłem tego lcd w 65 calach, 55 to jest monstrum jak na moje warunki:)

Za duzy TV to nawet gorzej niz za maly TV, wiec bardzo dobrze zrobiles :)

Gratuluje zakupu, zycze wielu milych chwil :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, izon napisał:

Tym bardziej, że zacząłem dyskusję moim pytaniem i finalnie wygrało serce i w sypialni właśnie zawisnął wspaniały OLED LG :) Na razie bardzo krótko testowałem ale wrażenia są NIESAMOWITE. Niedługo napiszę więcej ale chwała Bogu, że nie wziąłem tego lcd w 65 calach, 55 to jest monstrum jak na moje warunki:)

Po tygodniu zmienisz zdanie, chyba że siedzisz 1m przed tv.

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...