Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, King Arthur napisał:

Topowe lcd to akurat wersje 65 calowe. Takie 55 cali to do 4k za mały ekran. Miałem taki i oddałem po 3 tygodniach a tv był z najwyższej półki. Najlepiej to przesiadać się na 55 cali to z 32 max 40 a nie tak jak ja z 50.

 

Trochę bzdura, 55 cali  w odległości 1,8-2,3m jest optymalne do 4k ;) 

Ogólnie na te 1,8 metra z którego gram/oglądam, nie potrafię sobie wyobrazić większego TV, obraz  OLEDA wynagradza wszystko .

Jednak syndrom zbyt małego TV  pozostał haha :D Mimo to posłuchałem was i nie żałuje. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.12.2018 o 21:21, Belusia3d napisał:

No i jak tam wam się sprawują wasze Oledziki ? :)

Dla mnie to  był perfekcyjny zakup, obraz i dzwięk miazda ;)

Jedyne zastrzeżenie którego się nie mogę totalnie pozbyć to jednak ten mały obraz ekranu , no ale cóż tak wybrałem to musze z tym żyć

 

Mój B8 55’ sprawuje się wyśmienicie. Użytkuje go już trzy miesiace i wcale nie mysle o wypaleniach, nie siedzi mi to w glowie, tak jak myslalem ze moze to byc po zakupie. Nie mam w glowie zadnego lęku. Ten lęk byl tylko przed zakupem, gdy ogladalo sie jakies testy i czytalo posty na forum. Zreszta gdy zostawiam obraz statyczny na dluższa chwilę to ekran i tak sam się ściemnia, więc nic mu nie grozi. 

 

Obraz? Na swieta przyjechalem do Polski, gdzie brat ma zwykly LG lcd Full HD (moj poprzedni tv) i specjalnie zapuscilem sobie RDR 2 dla porownania na swiezo, bo w niego ostatnio duzo  gram. Kolory teraz wydaja mi sie takie wyblakle, a noc, ktora na oledzie wyglada nieziemsko, teraz nie robi juz takiego wrazenia. Jak gram to ciagle mam wrazenie, ze cos jest nie tak. Nie ma juz powrotu do LCD i zwyklego PS4. W przypadku RDR 2 roznica miedzy zwyklym PS4 i LCD a Pro i OLEDEM jest gigantyczna. 

 

Zapuscilem takze Spyro i takze mam wrazenie, ze z kolorami jest cos nie tak. Nawet czerwien przy odpalaniu youtuba na konsoli nie jest az tak czerwona. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze porownuje oleda b8 do jakiegos starszego modelu lg full hd, gdzie nowe modele LCD takze pokazuja pazur, ale chce przede wszystkim podkreslic, ze w zadnym wypadku nie zaluje przesiadki na nowy sprzet w polowie generacji. Byla to dobra decyzja i warto bylo nie sluchac tych, co twierdzili, ze to strata kasy.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Pytanie pojawiało się pewnie milion razy, ale czytam te wszystkie specjalistyczne strony i mi się głowa gotuje od nadmiaru informacji, a ja się na TV to średnio znam. Stąd moje pytanie jaki model byście polecili tak do 2500 zł, chodzi mi głownie o sprzęt do gier i oglądania filmów, nie musi mieć tam nie wiadomo jakich bajerów, wystarczy mi 4K i w miarę dobra jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Wojtas1986 napisał:

Ile cali ? W 2,5 K najlepiej idz do sklepu obejrzyj pare TV w praniu, sprawdz pozniej w necie IL i wybierz ten który najbardziej się tobie podobał.

Tutaj zaraz lobby Lg się uruchomi i będziesz bardziej niezdecydowany niż wcześniej .

Pytał sie o tv do gier, więc nie doradzaj żeby wybrał ze sklepu jakie kolorki tv ma, input lag jest podstawą a w sklepie tego już nie sprawdzi

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Dandelion napisał:

Pytanie pojawiało się pewnie milion razy, ale czytam te wszystkie specjalistyczne strony i mi się głowa gotuje od nadmiaru informacji, a ja się na TV to średnio znam. Stąd moje pytanie jaki model byście polecili tak do 2500 zł, chodzi mi głownie o sprzęt do gier i oglądania filmów, nie musi mieć tam nie wiadomo jakich bajerów, wystarczy mi 4K i w miarę dobra jakość obrazu.

Tylko nie sugeruj się poradnikiem "jaki tv do ps4pro/xonex" na głównej stronie ppe.pl. Znów jako główna wada oleda od lg to wypalenia matrycy. Przecież nawet  w teście na HDTV polska napisali że skalibrowali już kilkaset oledów od lg i nie spotkali jeszcze żadnych wypaleń. Autor powinien raczej zająć się pisaniem newsów, a temat "jaki tv" zostawić specjalistom.

Odnośnik do komentarza

Ale jakie lobby? Czy ja doradzałem oleda?? Podstawowym kryterium tv do gier jest niski input lag i cena nie gra tu roli, są tv w dużej cenie z dużym lagiem oraz tv w niższej z małym lagie. Czytałem posta i co ma podłączać konsole do 10 czy 15 tv? Zawężasz w domu z wybór do max 3 tv i w sklepia bierzesz który bardziej Ci pasuje

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...