Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, chris85 napisał:

Przecież Igor na PPE napisał, że problemem serii B/C od LG jest "wypalanie się HUDu z twojej ulubionej gry". No kurde 105h w mojej ulubionej grze - RDR2 i mini mapa się nie wypaliła.

 

a nie było coś o polecaniu TV-ków od Sony? akurat profil strony pasowałby do takiej reklamy

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

a nie było coś o polecaniu TV-ków od Sony? akurat profil strony pasowałby do takiej reklamy

https://www.ppe.pl/poradniki/7508/playstation-4-pro-i-xbox-one-x-jaki-telewizor-wybrac-pod-4k-i-hdr.html

Profesjonalizm xD

Redaktor Igor Chrzanowski. 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Igor z ppe.pl XDDDDDDDDDDDDD

 

Sugerowanie, że ten typ widział telewizory gdzieś poza marketem. To wypalanie to właśnie w ten sposób istnieje - komuś się kiedyś przydarzyło trzy modele temu, potem ktoś się o to pytał, ktoś powtórzył, że komuś się zdarzyło, potem kolejny, później przy gadaniu o danym TV to już biegają znawcy i mówią, jak to one się nie wypalają. A potem Igory z ppe.pl pozują na znawców i powtarzają te ludowe wierzenia.

A na końcu jak komuś spróbujesz powiedzieć, że no OK, problem może jest teoretycznie, ale 90% raportów to powtarzanie czegoś, co się prawdopodobnie nawet nie wydarzyło, to usłyszysz, że jesteś wyznawcą/fanbojem/sektą/cokolwiek. I tak się kręci ta spirala spier,dolenia :).

Odnośnik do komentarza

Pamietam jak kupowalem Plasme Panasa 50 Cali lat temu 7-8. Kurde , plasmy sie wypalaja, nie warte brania, dziadostwo.

 

250h w Driveclub
220h w Wiesku 3
Tysiace godzin Piłki noznej z wynikiem w lewym gornym rogu, 

A na poczatku REsistance FoM , Killzone 2 , COD MW , setki setki godzin na PS3

A wypalen jak nie bylo widac tak nie widac. Trafiła mi sie wyjatkowa sztuka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.01.2019 o 19:31, Square napisał:

Aby się coś wypaliło to trzeba grać cały czas w jedno i to samo. Możesz grać i 1000h w coś, ale jak będziesz zmieniał gry to nic się nie stanie.

To jaka jest mozliwosc zebys gral 1000h w cos bez zmiany kanalu/gry / elwmentow wyswietlenia zeby ci sie (pipi)a wypalilo

Nie jest to fizycznie mozliwe jesli nie zrobisz tego (pipi)a specjalnie

Kiedy to do was dotrze

Odnośnik do komentarza

Wystarczy się w coś wkręcić co oferuje kapitalną rozgrywkę i tyle. Ja tak miałem na plazmie Panasa z BL2 na PS3, gdzie przez praktycznie bity rok grałem tylko w to. Niby HUD się wypalił, ale jest on tylko widoczny na jasnych tłach (np jakieś ekrany ładowania), a podczas normalnej rozgrywki nic nie widać. Czy martwiłbym się faktem wypalania na Oledzie? Raczej nie, i jak będę zmieniał TV to wątpliwe abym poszedł w LCD.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.01.2019 o 20:39, Square napisał:

 

 

 

W dniu 8.01.2019 o 20:39, Square napisał:

Wystarczy się w coś wkręcić co oferuje kapitalną rozgrywkę i tyle. Ja tak miałem na plazmie Panasa z BL2 na PS3, gdzie przez praktycznie bity rok grałem tylko w to. Niby HUD się wypalił, ale jest on tylko widoczny na jasnych tłach (np jakieś ekrany ładowania), a podczas normalnej rozgrywki nic nie widać. Czy martwiłbym się faktem wypalania na Oledzie? Raczej nie, i jak będę zmieniał TV to wątpliwe abym poszedł w LCD.

A z którego roku ten Panas? Technologia idzie do przodu, sam mam w b8 trzy opcje w ustawieniach, aby zniwelować ewentualne ryzyko wypalenia + tv po dłuższej pracy po wyłączeniu  sam "czyści matrycę". Strach ma wielkie oczy. :)

Edytowane przez milupl
Odnośnik do komentarza

Hajs jest po to, żeby rozyebać, a technologie zawsze będą szły do przodu i człowiek zawsze jest ciekawy nowinek, które chce wypróbować. Z tymi wypaleniami, może zróbcie jakiś nowy topic - widział ktoś tu w ogóle jakiegoś posta, który posiada oleda i napisał, że mu się qtasy wypaliły na matrycy? Bo ja nie. A żeby było śmieszniej LG jest firmą, która najwięcej produkuje matrycy i inne firmy od nich bardzo chętnie kupują.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A to nie jest tak, że matryce dla Sony produkuje LG? Coś mi się kiedyś obiło o uszy. 

A co do wypalenia, to oczywiscie problem instenie. Wypala się głównie motyw z plomieniami na PlayStation i HUD z "ulubionej gry". Info z PPE, więc to na pewno prawda. 

Na moim LG B7 jak na razie nic się nie wypaliło, bo gram na Xboxie X a tam nie ma motywu z plomieniami ani gier. 

 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

1. QLED to jest LCD, a nie OLED. 

2. LG ma patent na WRGB OLEDa o ile dobrze kojarzę.

 

Dzisiaj zakupiłem sobie kolejne filmy:

 

EpJvvUN.jpg

 

Wszystkie części w końcu w komplecie:

 

STleMxG.jpg

 

  Świetnie to się prezentuje. Udała im się ta kolekcja w 4K/HDR.

 

PS. Graliście w demko RE2 Remake ? HDR jest chyba popsuty i trzeba zjeżdżać z jasnością by nie było mleka na ekranie.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Czytam ten temat w poszukiwaniu telewizora, a wy się tu o różności kłócicie dlatego chamsko zapytam. Dobry TV głównie pod filmy i seriale 4k, w przyszłości ewentualnie pod Switcha. Rozmiarami mogę zmieścić nawet z 70 cali, ale patrząc na rozstrzał cenowy to 55 cali powinno dać radę. Fanbojem firm nie jestem, mam monitor od LG i śmiga chociaż brat na wieść, że nie mam samsunga to mnie chciał powiesić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...