Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.01.2019 o 18:41, SG1-ZIELU napisał:

 

Zgadzam się ostatnio sam doradzałem znajomemu ten tv, na święta na niego nawet promka była. Bodajże 1700 zł

To już lepiej wziąć ich najlepsze wersje czyli 7472 / 7672, które biją podstawowy model i akurat mieszczą się w klasie 2000+ a nie przekraczają budżetu 3000 (nawet przy 55" of course).

Odnośnik do komentarza

To ja się podepnę jeszcze pod te budżetowe rozwiązanie 2000+. Szukam czegoś w rozmiarze 40-55 cali, LCD, właśnie do 2000 zł, idealnie koło 1500 zł nawet jeśli to ma być "tylko" 43 cale. nu7000 czy któryś z tych 7100, 7300 czy 7400? Czym te cholerstwa się różnią? nu8000 może jest w rozmiarze 40 cali, ale z tym upłynniaczem magicznym? Za takiego to bym nawet i ze 2,5k mógł dać myślę. Nie szukam niczego spektakularnego, nie musi mieć nawet jakiegoś dobrego HDR. Byleby było 4K, w miarę tanie i lepsze od mojego ponad 10-letniego już Samsunga, którego ma zastąpić.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, raven_raven napisał:

To ja się podepnę jeszcze pod te budżetowe rozwiązanie 2000+. Szukam czegoś w rozmiarze 40-55 cali, LCD, właśnie do 2000 zł, idealnie koło 1500 zł nawet jeśli to ma być "tylko" 43 cale. nu7000 czy któryś z tych 7100, 7300 czy 7400? Czym te cholerstwa się różnią? nu8000 może jest w rozmiarze 40 cali, ale z tym upłynniaczem magicznym? Za takiego to bym nawet i ze 2,5k mógł dać myślę. Nie szukam niczego spektakularnego, nie musi mieć nawet jakiegoś dobrego HDR. Byleby było 4K, w miarę tanie i lepsze od mojego ponad 10-letniego już Samsunga, którego ma zastąpić.

 

Mam nadzieje, że w pysk nie dostanę jeśli powiem -  już nigdy Samsunga! Nie pamiętam, który sprzęt tej marki działał mi dłużej niż 2 lata. Ostatni mój TV to była Plazma 51 Full HD, oczywiście Samsung. Obraz doskonały, ale co z tego jak padła po 3 latach choć dbałem i chuchałem. Piszę na ekranie Led 32' marki "S", ma 3,5 roku i pełno ciemnych chmurek na krawędziach... można tak wymieniać. 

W Grudniu kupiłem :

Thomson 55UC6306 za 1440pln

Jestem mega zadowolony. Gram na Xbox One S. Obraz super, HDR10 jest jaki jest, nie ma co cudów oczekiwać w tej cenie ale przynajmniej wiem o co w tej technologi chodzi i super się na to patrzy. Z dysku odtworzy wszystko. Ale mi głownie o gry chodziło i jestem zadowolony... 55' za niecałe 1500 ;)

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/thomson-55uc6306.bhtml

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Koleś88 napisał:

 

 


Cena spoko, tylko opinie o tym tv różne. Coś z kolorami i smużeniem obrazu przy np. szybszych scenach.

 

 

Faktycznie coś bywa nie tak  z kolorami. Ostatnio obejrzałem Zimną Wojnę, czyli ten nasz Oscarowy kandydat i kolorów nie  było w ogóle. A co do smużenia, to tez jest coś na rzeczy. Oglądając mecz piłki nożnej czasami nie widać piłki, najczęściej przy Lewandowskim. 

Edytowane przez chris85
  • Lubię! 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Faktycznie coś bywa nie tak  z kolorami. Ostatnio obejrzałem Zimną Wojnę, czyli ten nasz Oscarowy kandydat i kolorów nie  było w ogóle. A co do smużenia, to faktycznie jest coś na rzeczy. Oglądając mecz piłki nożnej czasami nie widać piłki, najczęściej przy Lewandowskim. 



Huehue śmieszne nawet. Przecież ja tylko napisałem jakie słuchy o nim chodzą, dlatego zapytałem czy ktoś może używa i ile w tym prawdy...
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Koleś88 napisał:

 

 


Huehue śmieszne nawet. Przecież ja tylko napisałem jakie słuchy o nim chodzą, dlatego zapytałem czy ktoś może używa i ile w tym prawdy...

 

 

Po profesjonalną recenzję odsyłam na PPE do Pana Redaktora Igora Chrzanowskiego.  Faktycznie pisał, że obraz się wypala

 cytuję:

"Główną wadą tego modelu jest to, że przy długotrwałym wyświetlaniu jednego obrazu - na przykład HUD naszej ulubionej gry, ten wypali się na wyświetlaczu na stałe"

Co prawda na moim od maja  nic się nie wypaliło.  Ale wiesz ja mam  xboxa one x, a tam nie ma gier, więc problem z "HUDem ulubionej gry" odpada. 

 

 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...