Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety bardzo się wypalają, Igor z ppe.pl sprzedał 100% sprawdzone info. Raz zostawiłem konsolę w menu głównym, poszedłem zrobić sobie herbatę i po powrocie do odbiornika TV obraz został na zawsze wypalony, aż zostały ślady spalenizny na stoliku. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza

Ktoś chce zwiększyć sobie jasność HDR i SDR o 20% na OLED'ach z serii 7 ? :) 

 

Cytat

Well this is very interesting 2017 7 (2018 too) series OLED boys.

After watching VT's LG preview, where he stated that the 19 models have the HDR luminance mode built in to the menu, where the highest value will drive your displays luminance to it's maximum and most accurate.....It's also present in the 2017 service menu.....so I had a look.

OMG, you want the brightest peak highlights (WITH NO CLIPPING) you will want this setting! I'm not kidding when I say, this takes HDR to the next level! And whilst it does make it less dim, it's the highlights that are the star of the show here, I kid you not.

I'd say this is huge, it's like I've bought a newer TV with better HDR, the dynamic range is amazing.

So what Linker/Vertex owners could do is permanently use PC 1000nit metadata, to raise the APL (HDR Module does raise it too, test patterns show it doesn't clip) then layer this on top to max out peaks, or think of it this way, you can get the maximum peak highlights like you would with Gatsby, but have NO clipping...

Tested a ton of stuff now, and honestly if a 2017 OLED owner wants more, for no extra money, this is it, for Linker owners you'd only EVER have to use 1000 nit metadata, and never have to think about any other strings again, using this option combined with 1000nit, you've hit DTM level, with minimal clipping, it looks absolutely fantastic.

Cytat

you have to remember that dynamic tone mapping gets this bright (even brighter with HDR module on) so basically you are allowing stock DTM levels for standard HDR10 with no shackles, and no clipping, it's a free upgrade.

The one thing I would say is drop your SDR OLED light by 5-10, that'll keep you as you were.

Keys to the magic ;)

In start menu on a Logitech Harmony
Code 0413
13: OLED
Module HDR ON

 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.01.2019 o 23:08, chrno-x napisał:

 

Jak pisałem parę postów powyżej Samsung NU 7472 ma poszerzoną paletę barw w przeciwieństwie do swoich niższych modeli (70,71,73) oraz konkurencji (to jedyny model Tvika poniżej 3 tysięcy, który to posiada). Ma najlepszy input lag oraz zdecydowanie lepszą czerń w przeciwieństwie do owej konkurencji (a tym bardziej za cenę do 2500zł). Toshiba może i ma Dolby Vision zamiast HDR10 ale jego matryca jest bardzo biedna i tak naprawdę jasność nie przekracza 350 nitów (czyli minimum potrzebne aby zobaczyć jakąś różnicę między SDR a HDR). Samsung zaś korzysta z HDR10 i efekt jest widoczny. Odpalałem Uncharted 4 i Shadow of the Colossus i przyznam, że efekt mile pieści gałki oczne (zwłaszcza w Uncharted miska sama się cieszy - oczywiście jak na TV z tej półki cenowej).

 

Jeżeli ktoś szuka to owy Samsung jest w przekątnych 43, 50, 55 i 65 cali. Ostatnio były na modele 7472 i 7672 (zakrzywiony ekran i jak widziałem dodatkowo podbity gamut kolorystyczny od wersji 74) świetne promocje, więc schodziły jak ciepłe bułeczki. Sam mam 50" 7472 od jakichś 3 tygodni i jestem naprawdę zadowolony.

 

W Euro rtv masz 43 i 50 cale za 2300zł skoro Twój pułap to ok. 2500zł, więc i mieści się w cenie i jest najlepszym wyborem za tą kwotę. 

Hej jak się na tym tv spisuje zwykła tv? Teściowie chcą kupić nowy tv i zasugerowałem im ten 7472 w 50” po Twoim wpisie. Sam aż jestem ciekaw. Ma tam oczywiście androida, który jest znośny? Jakieś jeszcze funkcje dla emerytów?

Odnośnik do komentarza

Interesująca wiadomość dla posiadaczy wybranych modeli telewizorów Sony z lat 2016-2018.

Można już ściągać i instalować aktualizację systemu Android TV 8.0 Oreo.

Aktualizacja wnosi między innymi przebudowany interfejs, poprawia problemy z prawidłowym wyświetlaniem Dolby Vision z Netflixa i dodaje obsługę HDR w wersji HLG poprzez HDMI, plus oczywiście wiele innych zmian i poprawek.

Edytowane przez Atos
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Panowie szukam telewizora 50-55 cali do 2 tysięcy zł. Najważniejsze kryterium jak najmniejszy input lag. Przeleciałem dziesiątki tematów i zapisałem sobie te dwa modele:

 

LG 55UK6300 

SAMSUNG UE55NU7172

 

Są jeszcze te modele w rozmiarach 50 cali i maja wtedy matryce VA jeśli dobrze doczytałem i trochę też mam z tym dylemat czy zejść z cali na rzecz matrycy czy pozostać z IPS.  

 

Coś innego w tej cenie jest jeszcze godnego uwagi? Jeśli nie, to który będzie bardziej sensowny, czy może po prostu rzut moneta? :) Może ktoś posiada dany model i podzieli się wrażeniami.

 

Edytowane przez monday
Odnośnik do komentarza

Kupiłem dziś 55nu8072. Puściłem jakiś filmik 4K i nawet teściowej oczy się zrobiły.Przesiadłem się z sony 50W805c i wydawało mi się że różnica w ekranie będzie duża.A ja już się przyzwyczaiłem.Podoba też mi się dźwięk w nim-całkiem dobrze słychać .Muszę tylko tego pilota obczaić bo nie umiem regulować głośności-tylko głosowo :/ I w ogóle jakiś inny taki.

Teraz myślę którą konsolę wybrać :D Bo XoX kusi a zawsze konsola Sony u mnie była.Może czas czegoś innego spróbować.

Czas na testy wieczorne.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, keyzee napisał:

Kupiłem dziś 55nu8072. Puściłem jakiś filmik 4K i nawet teściowej oczy się zrobiły.Przesiadłem się z sony 50W805c i wydawało mi się że różnica w ekranie będzie duża.A ja już się przyzwyczaiłem.Podoba też mi się dźwięk w nim-całkiem dobrze słychać .Muszę tylko tego pilota obczaić bo nie umiem regulować głośności-tylko głosowo :/ I w ogóle jakiś inny taki.

Teraz myślę którą konsolę wybrać :D Bo XoX kusi a zawsze konsola Sony u mnie była.Może czas czegoś innego spróbować.

Czas na testy wieczorne.

 

XoX+ GP i już masz w cholerę gierek do testów 4K i HDR

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...