Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W carsach widac gdy niebo jest bezchmurne. Gdy jedziemy po zakrecie to na tle czystego nieba pojawia się "bród". W PESie widać jak wykopie daleko pilke i kamera szubciej przemieszcza się wzdłuż boiska.

Natomiast w Tomb Raider DE nie sposób tego dostrzec i ogolnie obraz jest piekny. Na brawa zasługuje bardzo dobra widocznosc detali w ciemnych lokacjach... na starym TV była ino ciemna plama. To chyba zasługa lepszego kontrastu :)

Odnośnik do komentarza

@kes - zasugerowałem się opiniami o ogólnie telewizorach z serii W7, patrząc po necie to pełno recenzji właśnie 42, w sumie różnica cenowa między 32 a 42 jest nie duża tylko 32" to max co mi się zmieści w mieszkaniu bez kombinacji. :)  

 

O wiele gorsza ta matryca? Z drugiej strony to chyba nawet ta 32" będzie super w porównaniu z moją wysłużoną starą 22" bravią. :) 

Odnośnik do komentarza

Uważaj na Sony... te telewizory to jedna wielka loteria. Jest tam chyba gorzej jak w Samsungach. Najlepiej sobie dokładnie obadaj dany egzemplarz przed zakupem, lub bierz w jakimś MM byś miał potem możliwość zwrotu/wymiany telewizora.

 

Jeszcze co do rozmiaru, to dobrze się zastanów. 32" to pipi, a nie telewizor. Ja teraz wziąłem 43, ale wymieniam przynajmniej na 50 :P

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Chętnie bym wziął 40" albo i więcej ale nigdzie tego nie upcham bez poważniejszych zmian w umeblowaniu, a nie postawię szkiełka na środku pokoju. :) 

 

Orientuje się ktoś może w różnicach między 705B a 705C ? C to tylko lifting zeszłorocznego modelu czy faktycznie warto wydać parę stówek więcej ? 

Odnośnik do komentarza

Nie chcę dużo wydawać na tv gdyż nowe technologie są już za rogiem, więc początkowo obstawalem przy h6400,lecz po paru godzinach spędzonych w necie wyczytałem dosyć sporo narzekania na wadliwe modele, nierownomierne poswietlenie, przygaszanie itp. Przerzucilem się na w829 który również jak na tą półkę cenową ma dobry wyświetlacz, lecz ile ludzi tyle opini i tyle tez wadliwych egzemplarzy, oczywiscie sony tez sporo bubli wypuścił. Co brac? Moze jakiś jeszcze inny model? Te 43ms il w samsungu by sie mocno rzucały? (wczesniej na jakims starym tv jak podczas gry przeszkadzał mi il, tyle ze nie pamietam modelu wiec nie mogę się odnieść do jego parametrów porównując go z h6400)

Odnośnik do komentarza

Zastanów się nad Panasoniciem TX40/50CS630e.

Na jakimś zagranicznym forum wyczytałem, że ten TV ma laga poniżej 40 ms, więc to już bardzo dobry wynik.

Zeszłoroczny model tego TV miał rewelacyjny obraz... tegoroczny gorszy nie będzie. Ja oddaje Samsunga, poczekam troszkę i biorę tego Panasa w 50".

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Bo to nowość 2015 i u nas jeszcze nikt testów nie robił :)

 

Najlepiej sobie poczekaj do jakiejś promocji typu "stary na nowy" czy "bez VAT" w Media Markt.

Kupisz wtedy telewizor po cenie "allegrowej", a w razie czego do 30 dni go bez żadnych problemów oddasz. Ja tak teraz zrobiłem z Samsungiem i nie żałuję. TV nie do końca mi odpowiada (bardzo widoczny DSE), więc pakuje w pudło i oddaje bez stresu :) 

Odnośnik do komentarza

Starego lcd'ka nie oddam, zawsze go moge w innym pokoju postawic. To może rzeczywiscie poczekam na bez vat'u. Jak zwrot jest tak rzeczywiście bezproblemowy to i nawet wszystkie po kolei przetestuje. Jakie macie doświadczenie z tymi modelami? H6400, w829 i ww CS630e.

 

Czy wystepuje w nich banding, clouding itp?

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza

Na ten czas najbardziej podpisywał mi w829, ale w euro rtvagd telewizory byly wystawiane w pionowych rzędach, przez co nie moglem precyzyjnie określić jakosci obrazu. Czy będąc w sklepie, mogę podpiąć usb pod tv zeby wyświetlić własny filmik/zdjęcia? I czy poda ktos link z tego typu filmikiem badajacym pełne spektrum możliwości tv?

Odnośnik do komentarza

http://www.mediamarkt.pl/torun/telewizor-panasonic-tx-48ax630,id-982021

 

Panasonic TX48AX630 , cena myślę że przystępna , kupiona na potrzeby PS4 ;) Warto czy nie ? Proszę o szybką odpowiedź bo raczej jutro wybieram się po zakup. 

Jeżeli chodzi o audio to tutaj wybieram Logitech Z906 , chyba że gdzieś znajdę nowę Logitech Z5500 ;) 

Odnośnik do komentarza

bo pewnie nie widziałeś różnicy pomiędzy 20ms a 40ms

w praktyce jest ogromna, sprawdzałem u siebie na Sony W8

 

jeśli to ma być tv do grania, to nie wiem czemu eksperymentujecie, a nie bierzecie sprawdzonych tv, które ma dużo osób na forum

no, ale każdy wybiera jak chce

 

http://hdtvpolska.com/topic/32599-test-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-kdl-55w805b-w805b-w815b-w828b-w829b/

http://hdtvpolska.com/topic/32700-test-lcd-led-sony-kdl-42w705b-sony-kdl-32w705b-sony-kdl-50w705b-w705b-w706b-w705-w706/

fragment "Granie na konsoli i PC"

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dobra, dorwałem tego Panasa w Chorzowskim MM i pierwsze wrażenie pozostaje skwitować słowem - kibel.

 

Lewa strona ekranu jest wyraźnie jaśniejsza od prawej, na ciemnym tle (np. logo KONAMI podczas loadingu PESa) widać straszny clouding, obraz ogólnie jakiś taki "rozmazany" (nie ma żylety jak na Samsungu).... no ogólnie zadowolony nie jestem.

Dam mu jeszcze szanse i wieczorem po robocie zasiądę na dłużej i pobawię się ustawieniami, ale jak nic to nie da, to chyba jeszcze jutro z rańca TV powędruje z powrotem do sklepu.

 

Aha... telewizor jeszcze mocno smuży. Gdy na tle jasnego jednolitego nieba (np. w carsach) pojawi się czarny obiekt i gdy poruszamy kamerą, to ów obiekt ciągnie za sobą kometę. Coś jak w starych monitorach LCD.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...