Skocz do zawartości

KONSOLidacja forumka


Czy jesteś za tym aby wszystkie gry wrzucić do wspólnego dzialu?  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za tym aby wszystkie gry wrzucić do wspólnego dzialu?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

39 minut temu, szejdj napisał:

skoro jest kącik wyścigowy to powinien być też rajdowy, bo rajdy to nie wyścigi i umieszczanie tam Dirtów jest co najmniej niepoważne

Kącik wyścigowy to dobre miejsce na tematy z PT dla gier tuż po premierze.

Odnośnik do komentarza

Tak jak kilku przedmówców, skłaniałbym się co najwyżej do likwidacji działów tematycznych oraz mniejszych działów dla gierek danego wydawcy/serii (przez cały rok aktywne są ze dwa, trzy tematy, inne mają po kilkanaście postów i szybciutko umierają). Podział na platformy niech zostanie. Niby pomysł wrzucenia wszystkiego do jednego wora ma jakieś zalety (wszystko na miejscu, mniej szukania w "nieoczywistych" działach), ale spowodowałoby to za duży bajzel. Przy takiej ilości tematów, w miarę popularne wątki spadałyby na 2-3 stronę, po czym traciły na znaczeniu. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No nie ma się co czarować, że PC jest traktowane na równi z wiodącymi konsolami, ale to temat na osobną dyskusję.  Druga sprawa, że z tego co wiem, to wspomniane konwersje na blaszaka ukazały się z mocnym opóźnieniem, więc to raczej już kwestia pilnowania tematów przez moderację, niż samego pomysłu na podział. 

Odnośnik do komentarza

Nad działami tematycznymi można się zastanowić ale łączenie to jest średni pomysł dla mnie. Będzie niesamowity burdel na forum a teraz jest w miarę schludnie i wiadomo co gdzie jest.  Do tego jak wchodzi nowa generacja to stare tematy nie mieszają się z nowymi. 

 

Nie czaję dlaczego moderacja nie reaguje na multiplatformy w dziale konkretnej konsoli. Taki Puyo Puyo Tetris w dziale switcha siedzi od premiery ang wersji mimo tego ,że miały premierę w tym samym czasie co wersja na PS4. Do tego na każdej stronie jest wzmianka o wersjach na innych konsolach a moderacja dalej nie ogarnia. Nie wiem kto się opiekuje tym działem ale z czytaniem to ma problemy. 

 

Tak samo chciałem zobaczyć co forumek pisze o Hotline Miami 2 a temat głęboko zakopany w dziale PS4. Tak samo śmieszna jest zasada ,że eksem jest gra która ukazała się na danej konsoli plus PC. Dorosłe chłopy to wymyśliły. Z tym jest chyba największy burdel bo dla mnie to jak najbardziej jest multiplatforma. 

 

Wystarczy z tym zrobić porządek i zastanowić się co dalej z działami tematycznymi niektóre się sprawdzają a inne trochę mniej. Mi osobiście nie przeszkadzają ale czasem nie wiadomo gdzie jakiej gierki szukać. Nioh przykładowo szukałem w souls like ale tam nie był, powód goście w temacie gry mi wyjaśnili. No ale co zostaje nie będę się kłócił gdzie ma być temat danej gierki xd. Jak dla mnie multiplatforma no ale. 

 

 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Ukukuki napisał:

Nie czaję dlaczego moderacja nie reaguje na multiplatformy w dziale konkretnej konsoli. Taki Puyo Puyo Tetris w dziale switcha siedzi od premiery ang wersji mimo tego ,że miały premierę w tym samym czasie co wersja na PS4. Do tego na każdej stronie jest wzmianka o wersjach na innych konsolach a moderacja dalej nie ogarnia. Nie wiem kto się opiekuje tym działem ale z czytaniem to ma problemy. 

 

Nie widziałem żeby ktokolwiek się pluł o to ze pujo pujo jest w switchu ale jak tak bardzo Ci to leży ja wątrobie to mogę przenieść :usmiech:

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Rayos napisał:

 

Nie widziałem żeby ktokolwiek się pluł o to ze pujo pujo jest w switchu ale jak tak bardzo Ci to leży ja wątrobie to mogę przenieść :usmiech:

 

No można to obecnie prawie na wszystkim ograć więc dla mnie multiplatforma. Edit: przeglądnąłem pierwsze 3 strony tematu i na każdej było coś o innej wersji. 

 

Nie żebym się czepiał bo sam tą gierkę mam w pudle na switcha no ale. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś wyjaśnić na czym miałby polegać ten słynny burdel? Wy serio klikacie po tej plątaninie działów jaką mamy teraz zamiast wklepać w Google np. "asasin skrit origami site:psxextreme.info"? Są takie bardzo popularne fora o grach, gdzie właśnie panuje "burdel" i jakoś żyją. Połowa użytkowników FPE tam i tak zagląda, więc wie. Tam nie przeszkadza, ale na 100x mniej aktywnym FPE byście nie ogarnęli?

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Burdel jest ale co się dziwić skoro nie panują tu żadne zasady odnośnie pozycjonowania tematów w odpowiednich działach co zazwyczaj skutkuje dublowaniem tematów albo tworzeniem nowych w miejscu z dupy.

Zobaczcie np. temat Session który założyłem w dziale PC bo na tą platformę oryginalnie gra została zapowiedziana. Co się stało po zapowiedzi wersji na xbox? Powstał temat o tej samej grze w dziale xbox bo komuś nie chciało się sprawdzić czy temat o Session już istnieje albo jak głosi jeden z komentarzy pc chu.j nikt nie gra na pc ":yao:"

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

A jakie jest rozwiązanie tych wszystkich problemów? No właśnie połączenie wszystkich działów. Skończy się wieczne zastanawianie gdzie co należy, pytania a dlaczego moderacja nie przeniesie, szukanie czy tytuł X to RPG, gra na Switcha czy multiplatforma itd.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podział na platformy niech zostanie, ale niech moderacja lepiej pilnuje w którym dziale gra znajduje się. Jeśli staje się multiplatformą, to niech tam ląduje. Psx Extreme zawsze było mocno konsolowym forum, PC pierwotnie był tu takim gościem. Generalnie taki status quo mi tu pasuje, wersje gier PC niech tkwią w dziale PC jako jednym, a reszta zgodnie z podziałem. Jedyne co bym zmienił, to przenieść tematy o grach z kącików do forum platform, a kąciki zostawił w kwestiach ogólnych. Reszta bez zmian, chociaż IMO jest za mało obecnie moderatorów, oraz wysoki próg wejścia dla nowych (ale to zawsze było) ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...