Skocz do zawartości

KONSOLidacja forumka


Czy jesteś za tym aby wszystkie gry wrzucić do wspólnego dzialu?  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za tym aby wszystkie gry wrzucić do wspólnego dzialu?



Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy widzimy jak poszatkowało się na forum, konia z rzędem temu kto ogarnia te wszystkie działy i poddziały, playstation, xboxa, nintendo, blantmany, asasyny, killzony, czy jakiś relikt forumka w stylu Halo Areny i wiele innych tworów których nie wymieniłem.

 

Do tego prawdopodbnie jesteśmy w przededniu wejscia nowych graczy na rynek jak Amazon czy Google ktorzy też będą wypuszczać własne gry 

 

Dodatkowo coraz bardziej rozmywa się tradycyjna definicja gra ekskluzywna=gra na jedną platformę. Już teraz obowiązują jakieś głupie zasady że jak gra wyszła na PC to wciąż może być w dziale danej konsoli, ale jak wyszla na jakis inny sprzęt to już nie. A pewnie będzie z tym coraz trudniej przy stadii, playstation now czy xcloudzie.

 

Nadchodząca nowa generacja jest moim zdaniem dobrą okazją do porządków na forumku. Dlatego proponuje zostawić tradycyjne działy poszczególnych konsol i poświęcić je hardware i software. Ale wszystkie gry wrzucić do wspólnego działu gdzie wszyscy użytkownicy mogliby razem o nich dyskutować, bez podziału na platformy.

 

Jest wiele przykładów zagracznych forów dyskusyjnych i sprawdza się to dobrze moim zdaniem.

Edytowane przez ASX
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, ASX napisał:

konia z rzędem temu kto ogarnia te wszystkie działy i poddziały, playstation, xboxa, nintendo, blantmany, asasyny, killzony, czy jakiś relikt forumka w stylu Halo Areny i wiele innych tworów których nie wymieniłem

Jutro z rana poproszę wierzchowca z furmanką przed kamienicę, adres znasz

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

To znaczy jest teraz trochę bałagan, nie da się zaprzeczyć. Niby do ogarnięcia, ale czasami trudno zgadywać gdzie szukać jakiejś gry, kąciki (platformówek, sportowy, wyścigowy, rpg) też swoje do zamieszania wprowadzają. Do tego dochodzi przenoszenie tematów, gdy jakiejś grze kończy się ekskluzywność i zaś szukaj. A co z grami, które ukazywały się na przełomie generacji i były obecne zarówno na Ps3/Ps4, X360/XO? A mało wyszukane remastery zasługują na nowy temat, czy piszemy starym?

Z tym, że wrzucenie wszystkiego do jednego wora też nie rozwiązuje problemu. Wiele gier ma kilka tematów, wystarczy spojrzeć np. na dział Rockstar - osobne tematy dla online, dla zagadnień technicznych, dla "pokaż swojego Arthura" itp. Nie można tego wszystkiego wtarabanić do ogólnego. 

Najbardziej sensowne byłoby chyba utworzenie przejrzystego działu ogólnego, gdzie byłoby miejsce dla tematów głównych (każda gra dostanie wyłącznie jeden ogólny), a ta drobnica niech zostanie w dedykowanych gettach.

Albo nie wiem.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę że grubo pomieszało się niektórym w dyniach od kiedy w CW jest cisza. :notbad:

 

Nie jestem za konsolidacją działów: najpopularniejsze tematy i tak są na pierwszych miejscach w feedzie, jeśli kogoś coś interesuje i musi być na bieżąco to ma opcję „obserwuj temat”.

Każdy ma swój intymny kącik na ulubioną grę, a gdy chcę wrócić do jakiegos starszego tematu to przekopuję kilka stron działu, a nie (potencjalnie) niekończący się zlepek każdego możliwego tematu growego. Jest dobrze tak jak jest.

Edytowane przez Paolo de Vesir
  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem najrozsądniej byloby wrzucić wszystkie tematy o grach, zarówno te z ery ps2, 360/ps3, czy obecnej generacji do jakiegos dzialu ogólnego bez wyjątku. 

 

W ramach tego ogólnego działu dalej funkcjonowałyby Kąciki RPG, dział Rockstar, Asasyna, Halo, Forzy, Gran Turismo czy jakie tam jeszcze są ze swoimi temacikami w stylu pokaż swojego Arthura.

 

Tak moim zdaniem było by uporządkowanie i przejrzyście. 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, ASX napisał:

Moim zdaniem najrozsądniej byloby wrzucić wszystkie tematy o grach, zarówno te z ery ps2, 360/ps3, czy obecnej generacji do jakiegos dzialu ogólnego bez wyjątku. 

IMO zrobiłby się za duży pierdolnik aczkolwiek ja byłbym za podziałem po prostu na kąciki: strzelanki, action adventure, wyścigi, platformówki, RPG itp. I tam wrzucać tematy konkretnych gierek. Część kącików już jest więc mało roboty. A przy okazji to można wywalić masę martwych tematów bo na co to komu. :lapka: 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, suteq napisał:

IMO zrobiłby się za duży pierdolnik aczkolwiek ja byłbym za podziałem po prostu na kąciki: strzelanki, action adventure, wyścigi, platformówki, RPG itp. I tam wrzucać tematy konkretnych gierek. Część kącików już jest więc mało roboty. A przy okazji to można wywalić masę martwych tematów bo na co to komu. :lapka: 

Przecież gry już nie mają takiego sztywnego podziału na gatunki. Jest niezły bigos, prawie każda gra chcę być wszystkim po trochę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, ASX napisał:

Nie no stare tematy stanowią dziedzictwo forumka i prawdziwe kapsuly czasu, muszą zostać.

 

Kto nie lubi odkrywając po czasie jakąś gierke, znaleźć jej temat i poczytać co pisali o niej ludzie i jakie towarzyszyły im wrażenia w okolicy premiery?

Ale mi chodzi o tematy gierek gdzie jest 5 postów bez ładu i składu. 

 

8 minut temu, Mejm napisał:

Dokladnie.

 

Proponuje jeszcze prosciej. Dwa dzialy - indyki i aaa. 

Albo: dobre i chuyowe. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ASX napisał:

Moim zdaniem najrozsądniej byloby wrzucić wszystkie tematy o grach, zarówno te z ery ps2, 360/ps3, czy obecnej generacji do jakiegos dzialu ogólnego bez wyjątku. 

w archeologię nie ma co się bawić a dla obecnej generacji powstał właśnie dział ogólny bez wyjątku, multiplatformy się zwie.

 

p.s jeszcze komuś wystawić L4 bo cw zryło banię do tego stopnia że w każdym temacie musi śmiecić jak jakiś retard? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...