Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Dysponuję (pipi):

 

E5200 + Pentagram Karakorum (polecam w (pipi)) wy(pipi)ony na 3.2Ghz

MSI P35 Neo-F

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

EVGA GeForce 9800GTX+

Pentagram Silent Force 460W

Samsung 250GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

Cooler Master Elite cokolwiek (pipi)...

 

Powstaje pytanie...

 

Czy OPŁACA SIĘ zamienić (pipi) kartę graficzną na jakiegokolwiek HD4870?

Czy ze zmianą na takiego właśnie AMD/ATI wiąże się zmiana zasilacza?

Czy ten proc jeszcze podoła HD4870?

 

Polegam na zadaniu odpowiednich ludzi (pipi)... Cześć Stona! Cześć Greah!

 

Forum PCLAB traktuje o tym różnie, dlatego (mimo wszystko) pytam tutaj...

Odnośnik do komentarza

Przy najtańszym PowerColorze 512MB z komputronika za 722,- dopłata wyniesie myślę jakieś 150,-.

Waham się do tego, ponieważ obecnie jest zimno i cicho, a boję się, że przy 4870 będzie ciepło i głośno, nawet z fanfixem raczej ;/

Poza tym, nie od dziś wiadomo, że ATI leci w kulki ze sterownikami, zdarzają się przypadki, że ta EVGA robi więcej fps'ów od HD4870 o_O

No ale, tak jak piszesz, generalnie najnowszy Radeon niszczy i konkuruje nawet z GTX280, dlatego zastanawiam się czy opłaca się zamieniać. 9800GTX+ (tia, 55nm) starcza jak najbardziej (po OC nawet do Crysisa i GTA4), no ale za niewielką dopłatą można mieć wpizdu lepszą, hi-end kartę, conie?

 

Odnośnik do komentarza

Niom. Poza tym .. weź .. ta śpiewka o starach od Ati.. to serio jest takie biadolenie tylko. No fakt , wpadka z fixem do FC2 to kwas, ale szczerze to wolałbym mieć serio mniej tych kamieni i płynną grę niż odwrotnie ;)

Stery teraz wychodzą co tydzień-dwa tygodnie zarówno od nV jak i Ati.

 

Sam się czaję na 4870 ale to dopiero w styczniu.

Odnośnik do komentarza

Jazdaone

 

Obecnie ładowanie się w i7 jest zbyteczne - technologia narazie raczkuje i trafiają się takie wpadki jak brak pełnej obsługi DDR3 z racji różnic napięć pomiędzy zintegrowanym kontrolerem a szyną pamięci.

Kwestia quada - po co? Do 2D tylko i wyłącznie cpu z rodziny extreme. Quady sprawdzają się w przypadku aplikacji do renderingu 3D pokroju Maya czy 3DSM

Dysk - albo 2xF1 320 RAID0 albo Velociraptor 150

GPU - nie chcesz ATI więc nie polecę ale sam w tym przypadku bym brał V7700 (używaną)

RAM - w przypadku 1366 ciężko będzie uzyskać 8GB - 3, 6 albo 12

 

 

 

Royal

 

Przesiadka będzie odczuwalna jednakże nie będzie to rewolucyjny skok. Znaczącą różnicę odczujesz w benchmarkach ale jak wiadomo w benchmarki nikt nie gra. Same sterowniki kruszą się tylko w momencie gry korzystasz z CF - wtedy pojawiają się problemy ze strutteringiem.

Jeśli chodzi o chłodzenie to tylko Accelero Rev2 + 2x120mm - taki zestaw obniża temperaturę z 80* w idle do 40* w stresie.

 

 

 

Alex van Cube

 

Logitech Wave - jeśli umiesz pisać na klawiaturach profilowanych

Logitech EX110 - jeśli nie umiesz (plus gryzoń do wymiany na coś mniej "chińskiego" na MX610 - sam posiadam jej przewodowy odpowiednik MX400 i stwierdzam, że to najlepsza mysz jaką kiedykolwiek miałem w rękach)

 

A tutaj masz wyżyny designu tyle, że w wersji cord. Najlepiej prezentuje się na ciemnym biurku, późnym wieczorem - widać, że 270pln nie idzie na marne i nie ma tutaj dyskoteki jak ta z klawiatur Razer.

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza

mam okazje kupic tanio 512 ram do laptopa, ale ramy sa na szynie 133mhz, a moj obsluguje 100mhz - czy te ramy beda dzialaly ? widzialem na allegro kosci 133mhz ktore dzialaja na laptopach obslugujacych zarowno 133mhz jak i 100mhz, ale czy to regula ? pilne

Odnośnik do komentarza

Witam. Otóż, chciałbym złożyć sobie komputer, jednak zupełnie nie jestem w temacie części, dlatego tym bardziej nie chce mi się przeglądać setek stron, testów i porównań, który to procesor czy karta graficzna mają lepszą wydajność i tym podobne sprawy. Wiadomo chciałbym wybrać jak najlepiej, ale czuję, że jestem w tym wszystkim zagubiony. Może na początku przybliżę mniej więcej do czego ten komputer miałby mi służyć i jaką kwotę chciałbym przeznaczyć.

Do wydania na cały zestaw, łącznie z monitorem, mam 3000zł. Komputer głównie będzie mi służył do obsługi programu muzycznego Fruity Loops i różnego rodzaju wtyczek VST (raczej tych cięższych) dlatego dobry procesor i dobre kości RAMu jak najbardziej mile widziane. Nie ukrywam, że chciałbym również i pograć sobie w zarówno najnowsze jak i przyszłe tytuły bez żadnych ograniczeń, dlatego myślę że na karcie graficznej, również nie chciałbym oszczędzać. Chciałbym natomiast oszczędzić na dysku twardym. Nie potrzebuję terabajtowych pamięci i również zastanawiam się czy dysk 500GB jest mi potrzebny, myślę, że 320 spokojnie by mi starczył (no chyba, że zmieściłbym się w cenie to czemu nie). Monitor 20 calowy jak najbardziej by mnie zadowolił, jednak na początek chciałbym się zorientować jak to wszystko wypadnie cenowo. Czy ktoś zajmuje się składaniem komputerów, albo ma rozeznanie w częściach i mógłby mi pomóc przy wyborze tych najbardziej optymalnych w tym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
mam okazje kupic tanio 512 ram do laptopa, ale ramy sa na szynie 133mhz, a moj obsluguje 100mhz - czy te ramy beda dzialaly ? widzialem na allegro kosci 133mhz ktore dzialaja na laptopach obslugujacych zarowno 133mhz jak i 100mhz, ale czy to regula ? pilne

 

Powinny działać, bo ramy są kompatybilne w dół.. BTW co za lap? sprzed 10 lat ? ;) Nie wierzę że tak wolne pamięci musi mieć. To najwolniejsze DDR jakie chyba były.

 

Sprawdź w specyfikacji kompa, o ile jeszcze to masz. Bo w lapach z ramami czasami są jaja :/

Odnośnik do komentarza

Chce sie dowiedziec czy jest sens wymieniac karte graficzna w tym komputerze:

 

DualCore Intel Pentium D 935, 3200 MHz

Asus P5LD2 SE

2048 MB (DDR2-667 @400MHz)

ATI Radeon X1600 Pro

 

Oczywiscie zasilacz (Colorsit 480W) idzie do wymiany bo on raczej wiecej zlego niz dobrego zrobi. Chociaz napiecia jeszcze trzyma. I tutaj pojawia sie pytanie, jaki zasilacz brac do np. Radka 4870. Podejrzewam, ze jakies 550W albo wiecej Tagana, Corsaira albo innego BeQuiet. Nie ufam testom w internecie wiec wole spytac tutaj i zrewidowac swoje poglady.

Edytowane przez Woojas
Odnośnik do komentarza
wg mnie 550 to zbytek łaski. Sam siedzę na Corsair 520 i wystarcza na 5 dysków twardych i dwa radeony w CF więc w przypadku jednego dysku i jednego 4870 w zupełności wystarczy 450. Oczywiście można myśleć przyszłościowo... ale i tak wymieniając powyższą kartę będzie też trzeba wymienić psu

 

No to oczywiste, nie bede ryzykowal spalenia plyty, procka i karty przez zasilacz. Natomiast 550w chyba bedzie takim zdrowym zapasem, skoro masz 5 dyskow i dwa radeony to moje 6 dyskow uciagnie i bedzie na przyszlosc :)Co do proca to nie wiem czy bedzie az tak zwalnial karte, wolny nie jest. Chyba, ze nie o to chodzi. Cofam te slowa. Jednak jakis C2D duzo zdziala. A ten asus pociagnie jedynie do E6700, na quady ma nieoficjalnie wsparcie od biosu 1218 o ile dobrze pamietam. Jednym dziala, innym nie.

Edytowane przez Woojas
Odnośnik do komentarza
wg mnie 550 to zbytek łaski. Sam siedzę na Corsair 520 i wystarcza na 5 dysków twardych i dwa radeony w CF więc w przypadku jednego dysku i jednego 4870 w zupełności wystarczy 450. Oczywiście można myśleć przyszłościowo... ale i tak wymieniając powyższą kartę będzie też trzeba wymienić psu

 

Popieram - zwlaszcza, jak sie zmierzy faktyczny pobor przy takim konfigu w stresie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...