Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Musialbym dolozyc ze 300zl.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

W takim razie niezbyt ci się opłaci ten biznes. Wydajność co prawda wyższa, ale nie aż tak wysoka żeby tyle dokładać.

 

@Copperna radziach zbytnio się nie znam, ale z tego co widzę to ludzie za granicą polecają https://www.amazon.co.uk/SAPPHIRE-Pulse-Radeon-GDDR5-Graphics/dp/B071CQ5LRV/ref=sr_1_4?s=computers&ie=UTF8&qid=1523107315&sr=1-4&keywords=rx580

 

Ten Asusek też wygląda całkiem w porządku: https://www.amazon.co.uk/Dual-RX580-O8G-Radeon-580-8GB-GDDR5-Graphics-Express/dp/B071L1VGQW/ref=sr_1_6?s=computers&ie=UTF8&qid=1523107599&sr=1-6&keywords=rx580+asus

 

Ja bym celował w te firmy bo MSI i Gigabyte jakoś tak marnie wyglądają z RXami. XFX nie znam to się nie wypowiadam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zawsze lepiej wziąć model z backplate'em, tym bardziej, że 580 to niezły grzejnik. Nie polecam referanta od Gigabyte'a (jeśli już, to nieco droższy Aourus) Posiadam niestety zwykłego - kulturą pracy i wydajnością chłodzenia to on nie grzeszy.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Frantik napisał:

Zawsze lepiej wziąć model z backplate'em, tym bardziej, że 580 to niezły grzejnik. Nie polecam referanta od Gigabyte'a (jeśli już, to nieco droższy Aourus) Posiadam niestety zwykłego - kulturą pracy i wydajnością chłodzenia to on nie grzeszy.

 

Ta by się zdała?

 

https://www.ceneo.pl/51713807

 

na tym amazonie faktycznie ma super opinie, a jest najtańsza z tych wszystkich 580 :P 

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza

Może być. :) Ewentualnie można wziąć trochę droższy wariant Nitro+, też od Sapphire.
https://www.ceneo.pl/51713806

Powinno być nieco chłodniej i ciszej.

Edit: widzę, że jest dość wyraźnie drożej.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma po co brać Nitro+, ma co prawda 45hz więcej na rdzeniu, ale przy dobrych wiatrach tyle samemu będzie można wycisnąć po OC (chociaż nie wiem dokładnie jaki jest potencjał oc rx580). Chłodzenie wydaje być się bliźniaczo podobne, ale pewnie jakiś tam lifting jest.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Frantik napisał:

Potencjał OC jest mizerny. Bazowo zegary są już i tak mocno wyżyłowane.

Dobrze wiedzieć, chociaż to dla mnie i tak tylko ciekawostka. Dla pocieszenia dodam że 45mhz więcej na rdzeniu to jakieś 2 góra 4 fpsy więcej, więc różnica prawie żadna.

https://www.pcworld.com/article/3196586/components-graphics/sapphire-radeon-rx-570-pulse-and-rx-580-pulse-review-solid-gaming-on-a-tight-budget.html

 

Jednak różnica spora w chłodzeniu:

sapphire-pulse-5-100722577-orig.jpg

sapphire-pulse-6-100722579-orig.jpg

 

:mog:

 

Kwestia budżetu, ale myślę że i tak Pulse wystarczy spokojnie.

 

Odnośnik do komentarza

Pytalem na discordzie ale tutaj tez nie zaszkodzi. Mmam plyte Z87-HD3 na 1150+i54670k podkrecony juz na maxa, i sluzy mi juz 4 lata bodajze i pomyslalem o przesiadce na i7 8700k. Tutaj widze socket jest 1151 wiec domyslam sie ze musialbym tez plyte zmienic, chlodzenie Corsair Hydro H115i CPU Cooler powinno pasowac wg producenta, no i teraz pytanie, czy warto ten procek czy jest cos innego wartego uwagi w tym segmencie cenowym?

Odnośnik do komentarza

@El Loco Chockodo gier nic lepszego nie ma obecnie w tej cenie.

@Schranz1985nie da się podkręcić procka bez K. Na Xeonach się nie znam zupełnie. Musisz na własną rękę doczytać czy opłaca się z tym bawić.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, kes napisał:

@El Loco Chocko jakie masz pamięci ram? Podstawka LGA 1151 nie obsługuje już modułów ddr3 a ceny ramu teraz to :obama: 

niemniej świetny procesor gdyby nie ten glut pod ihs...

Lol serio z tym ramem? Niezły wałek. 

Ktos juz mi wspominal o tym ihs, ale bede szczery, nie wiem jak to mam rozumiec.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Schranz1985 napisał:

Z tego co wyczytalem to nie warto. Dla mnie temat zakniety.
Kiedys zmieni sie calosciowo plyte proc ram.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Najlepsze rozwiązanie zdecydowanie. Ja też w przyszłym roku przeskakuje do teraźniejszości. 2600K już się wysłużył.

 

@El Loco Chockochodzi o to co jest pod czapką procka tzn między warstwą ochronną a samym rdzeniem. Intel daje pasty termoprzewodzące, a AMD lutuje na stałe. Lutowanie lepsze bo dzięki temu są niższe temperatury i mniejsze prawdopodobieństwo throttlingu. No ale to nie zmienia faktu że Intel wydajniejszy w grach. A jak ktoś nie robi OC, to temperatury i tak OK.

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No tylko wlasnie tak sobie mysle ze jak zmieniac to teraz, zeby poogrywac perelki/zaleglosci przed premiera ps5.
Zakladajac ze wyjdzie w 2019 a kupie z pol roku po premierze to idealnie 1.5 roku na gierki.
Dla mnie najbardziej proc sie liczy bo lubie bawic sie emu.
Jaki intel teraz najlepiej wypada cena/wydajnosc?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Upgrade z i5 4670 do i8700 to był dla mnie dramat. Pominę koszty, nie najmniejsze zresztą. Ale jakieś fatum wisiało nade mną.
Zaczęło się jak nakładałem pastę na procek. Przycisnąłem za mocno i upaprałełem wszystko wokół soketu. Oczywiście panika. Zacząłem czyścić itd no i jakoś poszło.
Później zauważyłem jakiś oleisty płyn tak gdzie buda leżała. No i myślę że to tylko z chłodzenia może być. Ale nie umiałem i wciąż nie znalazłem źródła. No dobra. Zacząłem wszystko składać do kupy. Pierwsze odpalenie i nic. Więc zacząłem sprawdzać wszystko po kolei. Ale nic nie zwróciło mojej uwagi. Kolejny raz, i to samo. No i myślę że pewnie tą pastą coś popsułem. Więc raz jeszcze wszystko odłączyłem i połączyłem na nowo. Okazało się że kabelki od przycisków złe połączyłem.
Okej, tym razem odpalił, ale nie wykrywa jednej kości ramu. Próbowałem różnych konfiguracji aż w końcu zadziałało.
Zainstalowałem system na nowo, bo pomyślałem że lepiej tak będzie zacząć. Ale okazało się że internet nie działa. Więc bieg z USB do kumpla po sterownik. Ok, działa w końcu. Zacząłem ściągać wszystko co potrzebne. Stery do grafiki, aktualizacje do windowsa itd.
Jak to już ogarnąłem to myślę, czas na kręcenie procka. Ustawiłem go na 4.8 GHz i wszystko hula. W międzyczasie jakiś update do windy zrobił restart. Włącza się na nowo ichui, nie działa myszka ani klawiatura w systemie. Bo w biosie już bez problemów.
Godzina na necie i nikt nie miał żadnej sensownej odpowiedzi. Było późno i nie mogłem już ściągnąć sterów na USB więc reinstal poszedł a jeszcze wcześniej flashowanie biosu.
Anyway, po dwóch dniach w końcu chyba jest stabilnie. Nie kręciłem jeszcze procka no nowo, ale z tym poczekam parę dni. Mam już wszystko żeby tego gluta pod ihs się pozbyć. Chcę tylko zobaczyć czy nic się jeszcze nie zesra.
Teraz się martwię tym wyciekiem. Nic nie widzę póki co, ale skądś to musiało wyciec.

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...