Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

milan pisze jak jest, dokładnie tak samo zrobiłem ze swoim PC ponad 3 lata temu, wymieniłem tylko GTX 650 na GTX 970 w pewnym momencie jak mi się budżet powiększył i dołożyłem 4GB RAM. No i jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

https://www.morele.net/komputer-optimus-e-sport-mb250t-cr5-1141481190-1400078/

 

vs

 

https://www.x-kom.pl/p/359785-desktop-shiru-4200-i5-7400-gtx1050-8gb-1tb-wx.html#specification

 

Chyba w zasadzie różnią się tym, że jeden ma po prostu Windows 10 trial, ale lepszą kartę. Drugi zaś pełniaka W10, ale nieco gorszą kartę. Warto odpuszczać darmowego Windowsa 10 dla tego "ti" w nazwie dżiforsa? ;)

Odnośnik do komentarza

Dobry zestawik będzie?

http://www.morele.net/inventory/info/X9Exx2/

Oczywiście pod gierki. Zdychająca grafa w moim obecnym, starym rzęchu, wymusi raczej nieco szybszy zakup niż to początkowo planowałem... Stąd też cięcie kosztów na czym się da, byle tylko zmieścić się w 4 kaflach z systemem. Dla mnie ważne, że jest Ryzenek, chyba w miarę sensowna płyta, "pełny" GTX 1060 z 6GB VRam a nie kastrat z 3, buda nie z kartonu, no i zasilacz nie z czarnej listy. Ram w jednej kostce, bo i tak za miesiąc lub dwa chcę dołożyć drugą. SSD również w planie na niedaleką przyszłość.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Oj z tym zasilaczem to się lepiej dowiedz jakiego wymaga 1060 (Powinno być napisane na pudle z tyłu, mimo że w opisie na stronie jest 400W) , ja kupując jakiś czas temu gtx 970 musiałem wymienić z 480w na 500w, bo po prostu komp się wyłączał przy bardziej wymagających grach :D Z doświadczenia wiem, że lepiej mieć zapas mocy.

Edytowane przez Kornolio
Odnośnik do komentarza

Panowie szukam stacjonarki za psie pieniądze 

Najlepsze co znalazłem to 

 

i5 2500K

4 x 3.7 ghz

 

Geforce 960GTX 

4gb ddr3 pamięci ram (wiadomo dołoży się to są grosze)

Dysk twardy 500gb 

Oryginalny windows 10pro 

sticker na obudowie

Płyta główna firmy Asrock

Zasilacz firmy Antec 550W

 

Mam możliwośc kupna używki za 1200, coo tym sądzicie ?

 

Nie gram w najnowsze gry tak więc wisi mi że wiesio w 4k nie chodzi xD

 

Mierzę w coś około 1000zł koniecznie i5/i7 bo lubię grać na emulatorach pcsx2/dolphin a tam AMD jest skreślone .

 

Warto? bo na moje amatorskie oko wydaje się byc bardzo ok .

Odnośnik do komentarza

AMD w emu kuleje .

Ja kupiłem tego kompa co pisałem i jestem mega happy.

Co prawda i tak teraz gram w personę ale moc jest :)

A odpalenie Dragon Questa VIII na pcsx2 w 4k w 140klatkach to jakiś kosmos(ofc gram na 60 ) jak to pięknie nawet dziś wygląda :)

Wcześniej na lapku vaio 3210m i radeon 7650m na 2x native ledwo chodziło :p

Już się nie mogę doczekać na takie gry jak Yakuza 2  Valkyrie profile 2 czy np na dolphinie Zeldy Fatal frame itd .

 

Kupię tylko jakieś chłodznie bo na boxie tempy średnie i chałas.

Odnośnik do komentarza

Względnie wpadł mi do głowy pomysł wymiany zasilacza, grafiki i (ewentualnie) procesora w starej budzie. Na stanie mam taką żenadę:

 

https://www.x-kom.pl/p/291885-desktop-lenovo-ideacentre-300-i3-6100-8gb-500-dvd-rw-win10x-gt730.html

 

Wymienić zasilacz na porządne 450W, grafę na GTX1060 6GB Mini i jazda. Nie wiem, jak poradzi sobie i3 6100 oraz czy warto go wymieniać na inny proc. Co sądzą forumkowe eksperty? Warto się w tym grzebać?

Odnośnik do komentarza

Np Ryzen 5 1500x.

 

Wiadomo że nie będzie pasował. Inna firma w końcu. Niestety ze zmianą procka będzie się wiązała zmiana płyty głównej i ramu pewnie też. Prędzej czy później. Jak nie masz kasy to zostaw ten proc ale miej na uwadze to że w niedługim czasie będzie czekała zmiana. Nie ma opcji. i3 są slabiutke na dzisiejsze czasy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...