Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: Intel Core i5-3470 – 699 złotych
Płyta główna: MSI B75A-G43 – 255 złotych
Pamięć RAM: Kingston HyperX 2X4GB DDR3 1600MHz Blue Red Series – 150 złotych
Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD7950 (GV-R795WF3-3GD) – 1129 złote
Dysk twardy: WD Caviar Blue 500GB (WD500AAKX) – 219 złotych Obudowa: Zalman Z9 – 178 złotych
Zasilacz Silentium PC DEUS G1 600W – 219 złotych
Nagrywarka: Asus DRW-24B5ST – 75 złotych

Razem od 2924 zł


Alternatywne podzespoły 



Spoiler 

Procesor: Core i5 3350P
Płyta główna: Asrock B75 PRO3, Asrock Z77 PRO3, MSI Z77A-G43
Obudowa: SilentumPC Brutus BT-310, Cooler Master Elite 430, Zalman Z5, Zalman Z9, Aerocool Strike X One,
Zasilacz: Corsair VS550W, Seasonic SS500-ET, Silentium PC Deus G1 500W, Thermaltake Smart 530W, Corsair CX500, XFX Core 550W

 

zaczerpniete z http://forum.pclab.pl/topic/725124-FAQ-polecane-zestawy-komputeroweAktualne-na-dzie%C5%84-12012013/

Odnośnik do komentarza

W tym przedziale cenowym czego byś nie kupił to będziesz zadowolony, bo większość załapuje się na certyfikację 80+ bronze.

Ja bym wziął OCZ ZT 650W - bliźniaczy model do tego ZS ale z możliwością odpięcia kabli więc jak masz jeden dysk i brak optyki to będzisz miał basę wolnego miejsca w obudowie. Dodatkowo, jeśli jesteś w stanie wysupłać dodatkowe 50pln to polecam Corsair TX650M - jedyny w tej cenie, który posiada płaskie przewody.

 

edit: ten Corsair zdrożał do 380pln, zostań przy tym modularnym OCZ

Edytowane przez rinzen
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jaki zasilacz do 300 zł ktoś poleci?

 

Grafa hd7870 oc, tymczasowo fx6100, za kilka miesięcy  jakiś  i7.

W Crossfire raczej nie będę się bawił, wolę kupić nowy układ.

 

 

Dobra, znalazłem całkiem niezły sklep u mnie na miejscu, a w nim te dwa modele:

 

http://www.x-kom.pl/p/71317-zasilacz-komputerowy-be-quiet-630w-pure-power-l7-box.html#

http://www.x-kom.pl/p/70678-zasilacz-komputerowy-ocz-650w-zs-series-sli-box.html

 

Który brać? Do jutra muszę się zdecydować.

 

 

kupiłeś już ?  jeśli nie  to  polecam

http://www.x-kom.pl/p/71318-zasilacz-komputerowy-be-quiet-530w-pure-power-l8-box.html

 

Odpuść sobie  OCZ ..zasilacz  głośny  a za tą cenę można mieć niemal bezgłośnego BQ L8  także  modularny  ,a jakościowo  BQ  lepszy  także .

Do twojego  sprzetu  starczy z zapasem  nawet  do średniego OC

Odnośnik do komentarza

Kupiłem, potrzebowałem natychmiast, bo komputer jest mi potrzebny do pracy, a na starym co chwilę się wyłączał.

 

W tym sklepie w Poznaniu od ręki był tylko BQ L7 i L8  tylko że mocniejszy niż ten co wkleiłeś.

Jako że mam dość sporą obudowę, wziąłem L7 630W, niewykorzystane kable mi nie przeszkadzają aż tak.

 

No i... jestem mega w(pipi)iony. Nie spodziewałem się, ze w sprzęcie producenta tej klasy mogą piszczeć cewki czy tam kondensatory. 

Czasami piszczy cały czas, czasami tylko pod obciążeniem, ale nie tylko sporym, także jak np. włączę tuner tv.

 

Jutro będę dzwonił do firmy realizującej gwarancję, bo nie zniosę tego pisku. Na necie widziałem różne opinie, jedni mówią, że bez problemu wymienią, inni, że nie podlega to gwarancji...

 

Miał ktoś podobne przygody?

Odnośnik do komentarza

Kupiłem, potrzebowałem natychmiast, bo komputer jest mi potrzebny do pracy, a na starym co chwilę się wyłączał.

 

W tym sklepie w Poznaniu od ręki był tylko BQ L7 i L8  tylko że mocniejszy niż ten co wkleiłeś.

Jako że mam dość sporą obudowę, wziąłem L7 630W, niewykorzystane kable mi nie przeszkadzają aż tak.

 

No i... jestem mega w(pipi)iony. Nie spodziewałem się, ze w sprzęcie producenta tej klasy mogą piszczeć cewki czy tam kondensatory. 

Czasami piszczy cały czas, czasami tylko pod obciążeniem, ale nie tylko sporym, także jak np. włączę tuner tv.

 

Jutro będę dzwonił do firmy realizującej gwarancję, bo nie zniosę tego pisku. Na necie widziałem różne opinie, jedni mówią, że bez problemu wymienią, inni, że nie podlega to gwarancji...

 

Miał ktoś podobne przygody?

 

 

Wymienią bez problemu swego czasu sam wymieniałem    płytę  główną  i zasilacz   (Corasir ) właśnie na piszczące cewki .

Ten sam problem miałem w dekoderze  tv platformy  N   wymieniany 2 razy .

 

Nie czytaj bzdur ze taka usterka /wada nie podlega wymianie  ..  Podlega to wymianie ,na dobrą sprawę  jak byś poszedł do sklepu  powinni Ci  to odreki wymienić na   nowy model   skoro zasilacz kupiłes 2  dni temu .

 

Szkoda ze  nie wziąłeś  L8 ... dużo cichszy  ,nowsza konstrukcja  .. nie patrz tylko na  ilosć W na naklejce ... bo przy twoim konfigu to 450W  od BQ  poleci bez problemu ( bez oc)

Odnośnik do komentarza

Poszedłem dzisiaj do sklepu, powiedziałem co i jak i nie robiąc problemu zaproponowali wymianę na inny egzemplarz, ale dopiero pod koniec tygodnia bo musieliby ściągnąć z centralnego magazynu. Zapytałem więc czy jest L8 - był. Za małą dopłatą mam więc cichutki, niepiszczący L8 :-)

 

Tak więc spokojnie mogę polecić ten sklep.

 

@canuks praktycznie każdy zestaw prędzej czy później kręcę :P

Przez powiedzmy pierwszy rok daje sobie spokój, potem jak już wartość sprzętu spadnie to ile się da  ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

siemanko,

mam małą prośbę o pomoc w zmodernizowaniu starego grata:

procek: DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz (20 x 133)

twardziel: SAMSUNG HD160JJ ATA Device (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)

RAM: 2 x 512 DDR 2-533 (266mhz)

płyta: n15235 foxconn G31MXP

grafika: ATI Radeon X550

 

Troche przymula, używam go wyłącznie do youtube, konto, nagrywanie płyt, sciąganie; ale strasznie zamula.

Co ewentualnie w granicach rozsądku można by wymienić żeby go przyśpieszyć?

Tak wiem kupić nowy:)

Odnośnik do komentarza

Panowie, coś takiego - http://www.elara.ie/productdetail.aspx?productcode=ECE2557300

 

To nie mój wybór! Laik chce kupić synowi na komunię. Nie będę doradzał składaka, a na tych gotowcach się nie znam. Nada się do nauki obsługi PC dziecku, które wcześniej miało styczność z x360?

 

 

lipa

 

na polskie to prawie 3 tysiące, za taką kase można złożyć bardzo dobry zestaw pod gierki.

tam nawet karty graficznej nie ma, jest zintegrowana na procku.

 

jaki budżet,  do czego komputer? do grania głównie?

gdzie będzie kupowany? PL czy irlandia?

Odnośnik do komentarza

Wiem, że lepiej jest złożyć samemu, czy wziąć lapka. Nie przekonam o tym gościa, który zobaczył taki wynalazek u znajomego (który kupił córce tego typu zabawkę z jabłkiem - stać go) i chce podobny prezent sprawić synowi. Sam od razu spytałem czy na tym mają być gry odpalane, jak zobaczyłem Intel HD Graphics...

 

To coś ma służyć do zaznajomienia się dziecka z $y$temem od M$, oraz ogólnie nauki obsługi PC. Chodzi mi głównie o to czy w tym przedziale cenowym nie lepiej wziąć czegoś innej firmy (gwarancja, wytrzymałość), bądź nieco tańszej zabawki.

 

edit: kupowane będzie w IRL.

Edytowane przez kultywator
Odnośnik do komentarza

Nie przekonam o tym gościa, który zobaczył taki wynalazek u znajomego

 

Więc po co mu doradzać? Jeśli znajomy jest mądrzejszy i uważa, ze to dobry wybór to niech bierze. Tylko niech się później nie dziwi jak mu dziecko będzie płakało, że mu gierki nie chodzą (bo chyba znajomy nie zakłada, że dziecko będzie wykorzystywało komputer do nauki programowania i nie będzie chciało w coś pograć). Na HD2500 taki DiRT 2 w FHD wyciągnie może 15fps na low.

 

AIO to fanaberia w branży - gadżet, który jest mocno promowany ale najpewniej przyjmie się tak samo jak netbooki. Te sprzęty są za drogie, zbyt słabe i wg mnie znajdują nabywców tylko wśród estetów, którym przeszkadza dodatkowy kabel albo wśród osób starszych, które nie wymagają od komputera zbyt wiele.

 

Jedyną zaletą zunifikowanej budowy jest mobilność sprzętu - tutaj nawet tego nie ma, bo trzeba taszczyć osobno klawiaturę i mysz. Lepiej pomyśleć nad zakupem laptopa - za równowartość tego wynalazku można kupić sprzęt o znacznie lepszych parametrach.

 

edit:

Dodatkowo ceny AIO są tak wywindowane, że to co podlinkowałeś to low tier, swoista "budżetówka" wśród tych komputerów.

Edytowane przez rinzen
Odnośnik do komentarza

Nie jestem specem od pc, ale najwyraźniej w oczach tego człowieka, noszącego się z zamiarem kupna tego badziewia, znam się na tyle, że poprosił mnie o pomoc.

 

To, że ten sprzęt nie udźwignie żadnej nowszej gierki to plus, bo na x360 jego dzieci mogą grać tylko w weekendy. Komp w pokoju jego dziecka, który obsługuje gry to zuo.

 

Anyway - dzięki za info. Przekaże mu, że do grania ten sprzęt się nie nadaje. Pewnie się ucieszy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...