Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Tak po prawdzie to cokolwiek, bo wymagania, które wymieniłeś spełnia każdy laptop na rynku. Jedyne co możesz brać pod uwagę to firmę aby teściowa nie musiała później latać po serwisach z plastikowym paściem, który rozpadł się po roku użytkowania. Za 1500pln (bo wydaje mi się, że taką kwotę miałeś na myśli pisząc o cenie poniżej MM) masz pokaźny wybór laptopów spełniających poniższe kryteria:

- i3

- min. 4gb

- 500gb

- HDMI

 

Z firm bierz pod uwagę DELL (dobra jakość wykonania i dobry serwis), Asus i Lenovo (dobry stosunek ceny do jakości). Teściowej zapewne spodoba się jakiś HP (ładne obudowy etc.) ale nawet nie bierz tego pod uwagę.

 

O W7 zapomnij - nowe laptopy mają tylko W8.

 

 

edit:

ceny poszły w górę więc za 1500pln ciężko będzie znaleźć i3 bez kompromisów. Popatrzyłem na ofertę na x-kom i z wartych uwagi w tej cenie jest 

http://www.x-kom.pl/p/122895-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-p580g-i3-2328m-4gb-500-dvd-rw.html

Seria P580G jest dobrze odbierana przez użytkowników, samo wykonanie nie trąci taniością (szczotkowana powierzchnia) a w tym konkretnym modelu dostajesz i3 w cenie P960 kosztem mniejszej ilości RAM, który i tak jest w wystarczającej ilości, bo ładowanie do takiego komputera np 8gb to overkill i łowienie klienta cyferkami.

Edytowane przez rinzen
Odnośnik do komentarza

a sorry, jeszcze a propo tych laptopow ktore wymienil rinzen, jak widzi sie wam jakos/ serwis Fujitsu i Toshiby??

 

Moge dac wam kilka linkow do analizy?

http://www.one.de/shop/product_info.php?cPath=213_240&products_id=8245

 

http://www.one.de/shop/product_info.php?cPath=213_244&products_id=8385

Warte sa swojej ceny?

Edytowane przez okens
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie i panie(tez ;) ) chcialbym was prosic o pomoc.

Oto moj komputer:

Plyta glowna: Asus Crosshair IV Formula

Procek: AMD Phenom II 965 BE

Karta Graficzna: Radeon 5870 1GB

Zasilacz: Be Quiet 680W

Pamiec: Patriot 8GB DDR 3

 

Chcialbym ulepszyc kompa do gier i wlasnie zastanawiam sie czy zamiana mojej grafiki z 5870 na 7950 da widoczne zmiany? Moze cos innego jest tu za stare i w pierwszej kolejnosci wymieniac?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra, wreszcie kupuje ten cholerny komputer :D. Tym razem jednak założenia były trochę inne. Muszę mieć 100% współpracy z linuksem, więc odpadają karty AMD. Na początku w ogóle nie chciałem też brać GPU, by mieć małe zużycie energii i ciszę, bo podobne te zintegrowane grafiki Intel HD są wystarczające do filmów i samej pracy z systemem. Ostatecznie jednak przypomniała mi się Cywilizacja V i zdecydowałem, że jak już kupować kompa, to niech się da na nim czasami pograć ;D. Więc do zestawu dołożyłem jeszcze GTX 650 Ti.

 

Ostatecznie wyszło mi coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/4qohSr/

 

I od razu odpowiadam na wątpliwości: 4 GB RAM-u będą OK na razie, później dołożę drugą czwórkę. SSD też w przyszłości dojdzie, teraz nie mam na to kasy.

Moje pytanie brzmi: czy procek jest odpowiedni, czy może lepiej w jakieś i5 celować? Czy ogólnie podoba Wam się zestaw?

Odnośnik do komentarza

Dlaczego dziwaczny? Z tego co czytałem to dość wydajny i przede wszystkim mało pazerny na prąd. Na początku PC w ogólnie miał nie mieć karty graficznej, więc jego Intel HD 4000 byłby dobrą opcją. A dlaczego nie brałem żadnego procka AMD to nie wiem :D. Nie będzie się gryzł z linuchem? Też daje radę z wirtualizacją?

Odnośnik do komentarza

Dziwaczny, ponieważ ma tylko dwa rdzenie, co jest mało przyszłościowym rozwiązaniem. Większość aplikacji oraz nawet gier potrafi już wykorzystać 4 rdzenie i więcej. To i3 jest ma tylko dwa rdzenie i jest dość drogie, bo jest z GPU, co w Twoim przypadku jak wybrałeś 650ti jest zbędne. Taki i5 3350p jest ciut droższy, ale różnica wydajnościowa będzie ogromna. Nie wiem jak procki AMD współpracują z Linuksami, wydaje mi się, że nie będzie problemu - to już nie te czasy co kiedyś ;)

 

A jeżeli w ogóle zależy Ci na wydajności w aplikacjach i kładziesz mniejszy nacisk na gry to bierz FX-8320, które bije wydajnością w pracy WSZYSTKIE procesory i5. Zaoszczędzić możesz kasę na karcie graficznej, wziąć jakiegoś MSI, do tego dodatkowe chłodzenie też na razie możesz sobie darować - dokupisz kiedyś. Na pewno nie pożałujesz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A jeżeli w ogóle zależy Ci na wydajności w aplikacjach i kładziesz mniejszy nacisk na gry to bierz FX-8320, które bije wydajnością w pracy WSZYSTKIE procesory i5. Zaoszczędzić możesz kasę na karcie graficznej, wziąć jakiegoś MSI, do tego dodatkowe chłodzenie też na razie możesz sobie darować - dokupisz kiedyś. Na pewno nie pożałujesz.

ja yhym ;)

Odnośnik do komentarza

Mówisz, że nie potrzebuję chłodzenia? Byłoby mi to na rękę, bo biorąc 3350P nie stać by mnie już było na ten zestaw, a chce go zamówić jak najszybciej. W sumie masz rację, na cholerę mi integralka jak będę miał normalne GPU. A różnica w wydajności między i3 a i5 jest spora i faktycznie warta tych 150 zł. Niby w obudowie są już wiatraki, karta ma swoje...

Odnośnik do komentarza

Mówisz, że nie potrzebuję chłodzenia? Byłoby mi to na rękę, bo biorąc 3350P nie stać by mnie już było na ten zestaw, a chce go zamówić jak najszybciej. W sumie masz rację, na cholerę mi integralka jak będę miał normalne GPU. A różnica w wydajności między i3 a i5 jest spora i faktycznie warta tych 150 zł. Niby w obudowie są już wiatraki, karta ma swoje...

postaw na standardowym chłodzeniu. Co za problem potem zmienić?

Odnośnik do komentarza

 

 

Generalnie wygląda to tak, że i5 pobierają dużo mniej prądu i są wydajniejsze w grach (poza nowym Crysisem). 

i5 mają fizycznie 4 rdzenie, natomiast procesory AMD mają moduły, zatem FX nie mają fizycznie 8 rdzeni tylko 4. 

Ja sam ostatnio zaopatrzyłem się w FX-8320, bo wydaje mi się, że patrząc na nadchodzące konsole te "8 rdzeni" będzie lepszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Generalnie wygląda to tak, że i5 pobierają dużo mniej prądu i są wydajniejsze w grach (poza nowym Crysisem). 

i5 mają fizycznie 4 rdzenie, natomiast procesory AMD mają moduły, zatem FX nie mają fizycznie 8 rdzeni tylko 4. 

Ja sam ostatnio zaopatrzyłem się w FX-8320, bo wydaje mi się, że patrząc na nadchodzące konsole te "8 rdzeni" będzie lepszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem.

najpierw gry musiałby się nauczyć wykorzystywać 4 rdzenie zanim przejdą na 8.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...