Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Gram teraz solo na najtrudniejszym, wszystkich kompanow zabilem od razu. Jestem juz w koncowce 2 aktu i dopiero teraz mnie uderza jak zdobywanie doswiadczenia jest "oskryptowane" i nie mozna go pchnac sensownie do przodu. Gram tez calkowicie zla postacia i dzieki temu jest mi latwiej bo wieksze potyczki zawsze sa z wsparciem.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Il Brutto napisał:

Gram teraz solo na najtrudniejszym, wszystkich kompanow zabilem od razu. Jestem juz w koncowce 2 aktu i dopiero teraz mnie uderza jak zdobywanie doswiadczenia jest "oskryptowane" i nie mozna go pchnac sensownie do przodu. Gram tez calkowicie zla postacia i dzieki temu jest mi latwiej bo wieksze potyczki zawsze sa z wsparciem.

Jaka klasa/klasy? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.08.2023 o 20:22, Il Brutto napisał:

Paladyn 7 / Warlock 5

Moze zrobie pozniej respec i dorzuce 2 Fightera. 

 

A czemu 5 lvl w locka? Nie lepiej trzy dla paktu, a te dwa w palka do 9 lvl? Wtedy też masz dostęp do 3lvlowych spellów, ale masz dwie komórki więcej do smajtowania, chyba, że wolisz czary z locka na 3 lvl, ale kurde nie wiem czy warto. 

Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, Bartolinsky said:

 

A czemu 5 lvl w locka? Nie lepiej trzy dla paktu, a te dwa w palka do 9 lvl? Wtedy też masz dostęp do 3lvlowych spellów, ale masz dwie komórki więcej do smajtowania, chyba, że wolisz czary z locka na 3 lvl, ale kurde nie wiem czy warto. 

Hunger of Hadar. Juz lepiej 2 Fightera bo masz wtedy 2 dodatkowe ataki.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.08.2023 o 20:21, Bielik napisał:

Nie miały, ale to były czasy zeszłej generacji, trochę się zmieniło przez ten czas.

Nic o tym nie wspominali, więc zapewne nie będzie takiego wsparcia. 

 

Troche robię 2gie przejście, ale niedługo inne gierki wpadną, więc spokojnie raczej poczekam na nowe patche. Jestem teraz nawet pod większym wrażeniem modularność tej gry. Ale Dark Urge 

Spoiler

Kurde to jest temat dla ludzi o mocnych nerwach, randomo giną mi ludziki w obozie xD

 

Btw jak ktos juz skończył gierkę, radzę po patch 1 odpalić jeszcze raz epilog, dodali kilka scen (przynajmniej u mnie tak było - finał romansu).

Odnośnik do komentarza

 

 

W dniu 27.08.2023 o 19:15, tjery napisał:

Ale to co wkleiłem to nie poradniki, tylko wytłumaczenie zasad, co to AC, ST, koncentracja itd., które czary korzystają ze statów ataku, a które z ST i jakiej cechy itp., żeby zrozumieć zasady mechanik walki. Dla mnie to pierwszy D&D i na początku nie czaiłem np. czemu błogosławieństwo przestało nagle działać, a po prostu rzuciłem tą samą postacią inny czar na koncentrację. 

 

2gi akt skończony, dla mnie lepszy niż pierwszy, mega klimatyczne miejscówki i fajna zmiana klimatu po "sielskim" pierwszym.

Ale teraz chyba chwilę zaczekam na tego patcha drugiego, bo podobno sporo ma ulepszyć w trzecim akcie i w zakończeniach/epilogach plus ma naprawić błąd, przez który często w trzecim akcie kompani nie reagowali na to co się stało, bo był zbugowany trigger do reakcji.

I chyba jednak wrzucę tacticana, bo końcówka drugiego aktu jak przecinak, większą frajdę walka sprawiała jak było większe wyzwanie w akcie pierwszym.

Także na przeczekanie w nocy wleci Starfield, żeby poczuć co to prawdziwe RPG, a nie jakaś popierdolka jak Baldur ;)

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, tjery napisał:

 

 

 

2gi akt skończony, dla mnie lepszy niż pierwszy, mega klimatyczne miejscówki i fajna zmiana klimatu po "sielskim" pierwszym.

Ale teraz chyba chwilę zaczekam na tego patcha drugiego, bo podobno sporo ma ulepszyć w trzecim akcie i w zakończeniach/epilogach plus ma naprawić błąd, przez który często w trzecim akcie kompani nie reagowali na to co się stało, bo był zbugowany trigger do reakcji.

I chyba jednak wrzucę tacticana, bo końcówka drugiego aktu jak przecinak, większą frajdę walka sprawiała jak było większe wyzwanie w akcie pierwszym.

Także na przeczekanie w nocy wleci Starfield, żeby poczuć co to prawdziwe RPG, a nie jakaś popierdolka jak Baldur ;)

RPGowy zawrót głowy :D 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...