Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, pawelgr5 said:

Tylko np taki laik jak ja sie tak mocno nie zna ze prędzej cos popsuje. Nie chce uzywac guida. Nie robilem respeca nikomu, na razie jest spoko, duzo latwiej niz w DOS2.

Ciezko popsuc, ale powiedzialbym ze nalatwiej jest sie kierowac tym jaka role ma dana postac spelniac w druzynie.

Np Shadowheart. Jej startowa domena to Trickery. Spoko, ale jesli mamy np Astariona to jej rola wtedy nie ma wiekszego sensu. Sporo graczy woli ja jako healer/buff i majac to na uwadze mozna juz smialo kombinowac.

Startowo ona ma:

Str - 13

Dex - 13

Con - 14

Int - 10

Wis - 17

Cha - 8

Powiedzialbym ze srednio optymalnie. Przede wszystkim wszystkie nieparzyste liczby zaokraglaja sie do parzystych w dol. 17 da ci taki sam efekt jak 16 itd.

Anyway, zakladajac ze zmienimy jej domene na Life (+2 + level czaru dodatkowych punkow zycia przy leczeniu) to imo lepszym rozwiazaniem bedzie:

Str - 10

Dex - 14 (

Con - 16 (extra pkt zycia plus lepsza koncentracja)

Int - 8

Wis - 16 (glowny atrybut do czarow)

Cha - 10

 

Na 4 levelu jako feat wybrac + do wisdom a na 8 war caster.

Czary to wg uznania, ale skupiac sie na buffuch/debufach i oczywiscie leczeniu. Ze skili to medicine oraz peception, bo obydwa skaluja sie z wisdom.

 

Z takim podejsciem mozna o wiele latwiej podjac decyzje co i jak.

 

 

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, easye said:

Da się. Wystarczy odkliknac.

Ta bonusową akcja działa tylko z bronią w 2 ręku, czy można np. 2 razy z łuku strzelić? Ciężko powiedzieć, czy się sprawdza jesteś znacznie dalej niż ja, dopiero do 5 levelu dobijam. 

Obejrzyj sobie ponizej klip jesli masz ochote. Pomoze ci to sie zorientowac co mialem na mysli.

 

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bartolinsky napisał:

No więc atut lepszy jak chcesz grać dużymi brońmi. Po zabiciu lub krytyku dzięki niemu możesz uderzyć jeszcze raz używając akcji dodatkowej.

No i statystyki z tym atutem znacznie lepsze:

image.png.3c17a3c98bd1c06e7e4b760e38243e3f.png

 

image.png.f528149d8d52a6def4a4b6a46d799974.png

 

A to wciaz 4 level.

 

Sprawdze tez przy okazji subklase zlodzieja.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.08.2023 o 18:56, LiŚciu napisał:

 

Ale ty nie przeszedłeś jeszcze ani razu więc co o ch.uj tu chodzi?

 

 Skonczone  w  120h na steam i te poczucie że jeszcze mnóstwo rzeczy nie odkryte :newell:

a ty co pajacyku, dalej niegranie w gry i bycie clownem w CW? Brzmi jak pomysł na zycie dla forumowego Ferdka Kiepskiego :balon:

  • Haha 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Masz czary, które wymagają koncentracji, czyli rzucasz i potem postać, żeby czar był w mocy cały czas się musi na nim koncentrować, nawet po swojej turze i w kolejnych. Koncentrację tracisz jak rzucisz inny czar wymagający koncentracji, bo wtedy koncentrujesz się na nowym i tamten przestaje działać albo jak odniesiesz obrażenia i nie wyrzucisz na kostce wystarczająco dużo, żeby utrzymać koncentrację (rzut na kondycję o ile się nie mylę).

Odnośnik do komentarza

Tzn? Tu nigdy nie masz skaszaniastych wyborów. Każdy ma konsekwencje ale nigdy to cię nie zaprowadzi do patowej sytuacji. Znowu przez kostki przy niektórych wyborach dialogowych takie granie load/save by cały czas było jakby się chciało wg mnie mija się z celem

 

Build nawet jak źle poprowadzisz to u smiertki możesz za hajs zacząć budować postać od początku 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 hours ago, easye said:

Na pewno można, bo sam w kazdej postaci niemalze zmienialem.

Swoja droga jak sie przelacza strzelca wyborowego na PC - mozna podczas walki?

W zakladce passives ponizej paska ze skillami:

image.thumb.png.d9e886c31b6ca2b5b8212443778aeff7.png

 

Polecam tez upewnic sie ze mamy wszystkie reakcje zaznaczone jako "ask".

Te pasywy jak great weapon czy sharpshooter maja duze znaczenie gdy atakujemy z advantage. Wiec warto sie zaglebic lekko w klase, zeby zrozumiec jak najlatwiej taka przewage uzyskac.

Edytowane przez El Loco Chocko
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, tjery napisał:

Masz czary, które wymagają koncentracji, czyli rzucasz i potem postać, żeby czar był w mocy cały czas się musi na nim koncentrować, nawet po swojej turze i w kolejnych. Koncentrację tracisz jak rzucisz inny czar wymagający koncentracji, bo wtedy koncentrujesz się na nowym i tamten przestaje działać albo jak odniesiesz obrażenia i nie wyrzucisz na kostce wystarczająco dużo, żeby utrzymać koncentrację (rzut na kondycję o ile się nie mylę).

Ok, ale ja w ogole nie moge Galem rzucic tego czaru.

Gdzies ta koncetracje musze odblokować?

Odnośnik do komentarza

Wg mnie to bardzo dobrze. Gra ma wiele do zaoferowania i szkoda z tego nie korzystac.

 

Odnosnie savescumming. Przy pierwszym przejsciu to sie mocno staralem, zeby wszystko toczylo sie tak jak chcialem. Z czasem jednak zrozumialem ze, akcja i tak pojdzie takim czy innym torem. Sa sytuacje jednak gdy save/load sa niezbedne imo. Szczegolnie przy niektorych aczikach. Albo gdy przez zly rzut/decyzje moja postac dostawala jakiegos perma debuffa.

Np w pierwszym akcie w creche:

Spoiler

Podczas procedury usuniecia teadpolla, zly rzut/kolejnosc i postac konczy z -2 do cechy

Albo w Shadowland:

Spoiler

Za pierwszym razem w Light Inn poszedlem porozmawiac z Isabelle bo gra dala taka sugestie. Okazalo sie ze to prompt do ultra waznej scenki po ktorej, wywiazala sie walka zmieniajaca praktycznie wszystko

Tak ze imo czasem warto zrobic loada, jesli nie jestesmy zadowoleni z rozwoju sytuacji.

Just now, easye said:

Ok, ale ja w ogole nie moge Galem rzucic tego czaru.

Gdzies ta koncetracje musze odblokować?

W opisie czaru bedzie pisalo ze wymaga koncetracji.

Odnośnik do komentarza

Nic, po prostu rzucasz. Zobacz czy masz komorki czaru czy nie musisz odpoczac, albo masz czar nieprzygotowany (musisz R2 i tam wybrac ksiege czarow).

 

Koncentracja daje to, ze utrzymujesz efekt przez kolejne tury. Mozesz sie koncentrowac tylko na jednym zakleciu (tzn np. fireballe mozesz rzucac), jak ktos Ci jebnie to masz rzut kostka czy utrzymasz koncentracje.

 

zwykly czar, normalnie rzucasz jak kazdy inny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, sam już kilka razy korzystałem z tego, głównie gdy liczba na kostce sie nie zgadzała, a nie mogłem powtarzać rzutu. Ale staram się usilnie jednak z tego nie korzystać. Z drugiej strony przy niektórych walkach jak inicjatywa nie wejdzie to zanim nadejdzie moja tura to już praktycznie walka nie ma dalszego sensu bo drużyna jest mocno rozklepana, a palcem nawet nie ruszyłam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...