Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, stoodio napisał:

 

Mając wiedzę z poprzedniego przejścia, to jest banał, mobki rzadko kiedy mają okazję się ruszyć. Mój Mroczny Żądz nie zostawia świadków swojej rzezi - w pierwszym akcie wybijem dosłownie wszystkich :kratoswoke:

Astarion na 4lvl:

f1pqJir.png

 

 

Nie do końca, bo podobno w razie porażki możesz zdecydować: czy save idzie do kosza czy kontynuujesz rozgrywkę na normalnych zasadach (bez szansy na złotą kość i bez :trophy_gold:)

Myślę, że jak recki Xboxowe będą na patchu 5 to mamy najlepiej ocenianą grę w nowożytnej historii (i zasłużenie)

 

image.png.2eeacb4fa29c2a343ccac83bab4a7651.png

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

W tym wypadku polecam jednak wersję na PC, na padzie co prawda lepiej się kamerą steruje, ale przy takiej ilości menusów kontroler to udręka.

Nie wspominam nawet o drobnych elementach jak przyciski do drzwi, czy skrytki. Tu wygrywa myszka.

Z ciekawości sam podłączyłem pada do PC dla tej gry, mój sprzęt jest leciwy i gra chodzi słabo, ale od tych kołowych elementów menu pindolca dostawałem. Miałem brać na xboxa ale sobie daruję.

@Marcin_wawa Ja polecę jednak PC, tym bardziej że planujesz zakup nowego sprzętu. Nie wiem jak to chodzi na steam decku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie czy grałeś w podobne gry na padzie wcześniej. Po Divi 1 & 2 w to się gra tak samo wygodnie, a menu kołowe są wygodniejsze w użyciu od klasycznych pasków które były we wcześniejszych grach. Gorzej w inventory się nawiguje no ale taki sam problem ma np W3. 

 

Kupisz na steamdecka to później będziesz mógł grać na kompie, a jak Ci nie przeszkadza pad i wersja na xboxa ma być zaraz to tez będzie dobry wybór. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dużo rzeczy jest zrobionych pod myszkę ewidentnie. Samo poruszanie się, zwłaszcza wykorzystując skoki i inne moce. Kamera zza pleców tak naprawdę mało się sprawdza w tej grze, to nie jest typowe TPP i sposób interakcji z otoczeniem i dostrzegania gdzie coś jest tak nie działa, ja grałem z góry i i tak używałem gałki jako kursora klikając gdzie pójść.

Menusy, no jak ktoś chce szybko przelecieć dziesiątki przedmiotów i zobaczyć ich opisy to na konsoli to działa mocno zmulasto.

Zbieranie rzeczy, a w grze jest masa rzeczy i jest często pewien trick żeby wiedzieć że one w ogóle są interaktywne.

Menu kołowe czasami się sprawdza, ale przy niektórych sytuacjach gdy mamy bardzo wiele przedmiotów to też męczy.

Sterowanie jest dziwne często no, wiele by wymieniać sytuacji. Np. gdy zmieniamy postać, trzeba kliknąć kilka przycisków. Samo wejście do ekwipunku (co robisz pewnie ok. 17 milionów razy w tej grze) nie jest wcale takie szybkie.

 

Ogólnie jak dla mnie to jest zauważalnie słabsza gra jak się nie gra na kompie. Tak przynajmniej to odczuwam, nigdy nie się nie przyzwyczaiłem na tyle żeby nie czuć tego przez cały czas że gram w wersję poboczną.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Marcin_wawa napisał:

Dzięki Panowie, ogrywam teraz na switchu Divinity 2 na zmianę z obecnym kompem i dobrze mi się gra bez myszki. Powrót w kilka sekund gdzie się skończyło, granie w łóżku obok żony, żeby nie suszyła mi głowy, że siedzę w salonie to zbawienie. ;) Stąd pomysł o przenośnym graniu w BG3.

Pierwsze okło 75h zrobiłem na SD, ostatni akt ma gorszą wydajność (ale jak bym nie kupił lapka to i tak bym ograł do konca bez czekania). Całe Divinity Original SIn 2 zrobiłem na padzie od xboxa (110h). Jak nie przeszkadza Ci to w DOS 2 to nie bedzie w BG 3 (gorzej sie tylko wybiera te małe elementy ale jest to ułatwione "zaznaczaniem jak w RTS i mozna wybierać z listy wszystkie pierdoły). Szybko sie przyzwyczaisz. Aha no i tak przywykłem do sterowania padem ze obecnie na myszce robie tylko szybkie porządki w ekwipunku - cała reszta to już siła nawyku z pada. Oczywiscie M+K jak byś grał cały czas to pewnie tak by weszło ze bys do pada już nie podszedł. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, skąd jest ten zrzut, w internecie dość sporo osób już wrzuciło obrazki że dostało ten achievement. Pierwszego dnia było video jak ktoś to dostaje w bodaj 40 minut, na pewno sporo osób zrobiło w kilka godzin (w sensie ten udany run trwa kilka godzin, pewnie jest sporo zgonów).

Odnośnik do komentarza

Co to znaczy "nie wchodzi w grę" konkretnie i który ending. W sensie ludzie zrobili wszystkie kamienie i rozwalili głównego bossa i skończyli akt 3 i dostali ten achievement i złotą kość i to jest na ich obrazkach i opisach.

Kwestia zliczania, zresztą ile osób kupiło tę grę na Steamie, 50 milionów? Może zaokrąglenie w dół jest łatwe bo to stara gra a achievement dopiero się pojawił. Na GOG-u już pokazuje prawie 1% - ponad dwa tysiące osób.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, ogqozo napisał:

Co to znaczy "nie wchodzi w grę" konkretnie i który ending. W sensie ludzie zrobili wszystkie kamienie i rozwalili głównego bossa i skończyli akt 3 i dostali ten achievement i złotą kość i to jest na ich obrazkach i opisach.

Kwestia zliczania, zresztą ile osób kupiło tę grę na Steamie, 50 milionów? Może zaokrąglenie w dół jest łatwe bo to stara gra a achievement dopiero się pojawił. Na GOG-u już pokazuje prawie 1% - ponad dwa tysiące osób.

Na Steamie pokazuje 0 

image.thumb.png.6a44485a5926d0faf8458f1912619a80.png

Odnośnik do komentarza

No, i jak mówię, to wygląda jak kwestia zliczania, a nie tego że nikt tego nie robi, skoro ludzie ewidentnie wrzucają screeny ze Steama ze swojego konta gdzie mają ten achievement zaliczony, i większość twitchowców raczej też gra przez Steama.


Zawsze jak wychodzi nowa gra to ma 0% przez dzień albo dwa, nie wiem ile dokładnie, ale to jest 0% na wszystko.

A i tak strzelam że nowe gry mają częstszy update niż stare, chociaż nie wiem czy ktoś się tym tak interesuje żeby to sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Teraz, ogqozo napisał:

No, i jak mówię, to wygląda jak kwestia zliczania, a nie tego że nikt tego nie robi, skoro ludzie ewidentnie wrzucają screeny ze Steama ze swojego konta gdzie mają ten achievement zaliczony, i większość twitchowców raczej też gra przez Steama.


Zawsze jak wychodzi nowa gra to ma 0% przez dzień albo dwa, nie wiem ile dokładnie, ale to jest 0% na wszystko.

Tak, pewnie chodzi o zaokrąglanie z wielu milionów, pojedyncze osoby na PSN i GOG już mają, oczywiście nie jest to nieosiągalne, ale raczej to będzie aczik z tych very rare. 

Odnośnik do komentarza

Ja powoli zmierzam ku końcowi. Miałem własnie troche problemów z 

 

Spoiler

Orin

 

Chwile musiałem pomyśleć jak to rozegrać i wyszło, że najlepiej jednak atakować tylko cel i tak aż zdechnie. Podobało mi się. Mam więc chyba wszystko, żeby iśc na ostatniego bossa. Zrobię co tam mam na liście questów i pora kończyć zabawę (aż do następnego razu bo jeszcze na pewno wrócę - być może nie raz). Wspaniała przygoda, która niestety za chwile dobiegnie końca.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...