Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

No jakoś ta gra nie jest trudna za bardzo - teraz na taktyku też się gra lajtowo z tym że wiadomo co i jak, na 1sze przejście bym raczej nie brał. Dla mnie najcięższa chyba walka była na zakończeniu questa Shadow, trochę było savescumowania żeby początek się ładnie wylosował. Ale to też jedna z pierwszych rzeczy za które się zabrałem w 3 akcie więc jeszcze nie miałem dobrych przedmiotów. 

 

Tylko problem mam teraz bo debuff na Laezel -2 do KON, INT a robaczka nie chce zjeść :( 

Odnośnik do komentarza

Ja ropuche to zabiłem od razu w klatce xd Pyskowała to króciutko z nią mimo, że gram głównie dobrym ziomeczkiem i na ścieżkę zła wkraczam jedynie jak pojawia się wyjątkowo zabawnie brzmiąca opcja dialogowa albo npc jest chujkiem.

Jeśli miewam problem w walkach to głównie wtedy jak lece na pałe bez odpoczywania i Wyll ma 0 czarów. 
Karlach sprawdzalem, ale nie ma sensu, bo moja postac robi za melee, a Gale mi nie jest zbyt potrzebny, bo single target dmg mam ogarniety mocno, a jednak Wylla odnawianie najmocniejszych spelli po quick rest robi robote + dostalem dla niego miecz co pozwala przyzwac calkiem mocnego chowanca.

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, stoodio napisał:

Ja podmieniłem Zasępioną na Mintharę - rewelacyjnie się sprawdza. Szkoda tylko że ma głos starej citoki.

Kończę drugi akt Urdżem i to jest istna GOTY - zupełnie inne doświadczenie po moim pierwszym grzecznym podejściu. Teksty mojego psychopaty rysują głowę - Jaheria już nigdy nie będzie taka sama :twisted:

3ci akt z DU to dopiero jest wcielenie zajebistości xD. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, messer88 napisał:

Grając DU wcale nie musisz być zły. 

 

To fakt - jednakże dając się ponieść żądzy, mamy dostęp do nowych postaci/przedmiotów/umiejętności oraz questów. Co istotne "bycie złym" to pojęcie względne, mamy naprawdę sporo opcji - nie musimy koniecznie bratać się z plugastwem. Ja w obecnym podejściu:

Spoiler
  • wyrżnąłem obóz goblinów, robiąc jednocześnie czystkę w gaju
  • uwolniłem Mintharę i zamierzam przeprowadzić eksmisję mieszkańców z wieży
  • zgładziłem najpierw Marcusa a po chwili Isobel - w konsekwencji wraz ze zmanipulowaną Jaheirą wyciąłem w pień przeklętych Harfiarzy oraz samą przywódczynię
  • zarżnąłem Balthazara a teraz idę po Aylin

 

Jestem chodzącym chaosem :kratoswoke:

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, messer88 napisał:

Takie zabawy zostawię już na 3 przejście. 

 

Minthara to w ogóle 

  Ukryj zawartość

jako kompan jaka klasa? 

 

 

Spoiler

Paladyn - ja jej dołożyłem kapłana i jest mega. Jednym lichym leczeniem (a ma ich sporo) daje wszystkim błogosławieństwo, osłonę przed orężem oraz dodatkowe HP. Jej naznaczenie daje przyjemny boost i co istotne ma już rozwinięte moce kijanki :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

image.png.9a69d966a6312c02b7f6931f59641920.png

 

Przecena, jak w grach Nintendo xD. Wciąż droższa niż w EA, jednak klasa gry to klasa gry <3. 

10 godzin temu, stoodio napisał:

 

To fakt - jednakże dając się ponieść żądzy, mamy dostęp do nowych postaci/przedmiotów/umiejętności oraz questów. Co istotne "bycie złym" to pojęcie względne, mamy naprawdę sporo opcji - nie musimy koniecznie bratać się z plugastwem. Ja w obecnym podejściu:

  Pokaż ukrytą zawartość
  • wyrżnąłem obóz goblinów, robiąc jednocześnie czystkę w gaju
  • uwolniłem Mintharę i zamierzam przeprowadzić eksmisję mieszkańców z wieży
  • zgładziłem najpierw Marcusa a po chwili Isobel - w konsekwencji wraz ze zmanipulowaną Jaheirą wyciąłem w pień przeklętych Harfiarzy oraz samą przywódczynię
  • zarżnąłem Balthazara a teraz idę po Aylin

 

Jestem chodzącym chaosem :kratoswoke:

Wcześniej ten zły Urge miał tylko jedną drogę, a teraz można jeszcze pod koniec trochę zmienić tor, w sensie takie małe rozwidlenie, zresztą sam zobaczysz :). 

Odnośnik do komentarza

Hasbro jakoś nie poczuło inspiracji tym sukcesem (który przyczynił się do wysokich przychodów w tym roku w dziale gier video), bo masowe zwolnienia w firmie dotknęły również Dungeons&Dragons, które współpracowało z Larian, i wydawało się może jedynym prosperującym działem firmy ostatnio. Według prezesa Larian, niemal nikt z kim rozmawiał pierwotnie o projekcie nie jest już tam zatrudniony:

 

image.png.28bb78176e6d46a3b1f1dcd3caf99c70.png

Odnośnik do komentarza

Może kolejne pacze poprawią wydajność. Ja tam niecierpliwie wyczekiwuję daty premiery wersji fizycznej. Wtedy się zacznie konkretne granie, nadal czekam nie wczytując się zbytnio w spoilery rozrzucane tu i ówdzie. Chcę mieć nieskażone spojrzenie na ten tytuł, na który tak długo czekałem.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, SebaSan1981 napisał:

Może kolejne pacze poprawią wydajność. Ja tam niecierpliwie wyczekiwuję daty premiery wersji fizycznej. Wtedy się zacznie konkretne granie, nadal czekam nie wczytując się zbytnio w spoilery rozrzucane tu i ówdzie. Chcę mieć nieskażone spojrzenie na ten tytuł, na który tak długo czekałem.

 

Same here. Nie bede wspierał obesranych cyfr za 3 i pół bomby jak siła napędu jest wciąż żywa.

  • Lubię! 2
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Soban napisał:

Oj w 3 akcie to fpsy leca na leb na szyje przez ilosc npc. Larian to chyba ma ogolnie jakis chujowy silnik pod wzgledem wydajnosci, bo tak szczerze to czysto technologicznie to bg3 nie wyglada jakos lepiej od wiedzmina 3.

Ludzie mają krótką pamięć i nie pamiętają jak chodziło W3 na premierę na bagnach albo w Novigradzie :D, do tego no zdecydowanie turowe gierki z takim pacingiem są do zniesienia nawet w starych konsolowych 30 imo. 

 

Ja akurat grałem na mocarnym PC, ale tak jest, nie ma to aż tak dużego znaczenia, przecież to gra z turową walką... 

Odnośnik do komentarza

Nie spodziewałbym się cudów chociaż pacze i hotfixy bardzo często wpadają na wersje na PS5 jak teraz gram. Ale że się poprawi w akcie 3 lub zamulanie menu EQ na to nie liczyłbym w ogóle. 

 

Z pewnością można za to stwierdzić że tutaj 30 nie jest takie problematyczne jak w Startreku chociaż tam były asy co bronili twierdząc że przecież gra jest statyczna. 

Odnośnik do komentarza

BG3 to pewnie najlepszy rpg w historii jesli mialbym jakkolwiek silic sie na bycie obiektywnym. Wole Disco Elysium i Tormenta, ale nie da sie latwo tych gier porownac.

 

Natomiast mozna krytykowac, spadajace fpsy na ps5 i czasy ladowania sa mega slabe. Tak wiem, to gra turowa, ale wiecej sie tam w sumie biega niz walczy. Nie jestem zboczencem i spokojnie przezyje bez 60 fpsow. Ale stale 30 byloby baaaardzo przyjemne tutaj. Mi to jednak troche psuje immersje i ciezko mi na to nie zwracac uwagi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...