Skocz do zawartości

Złam swojego Classica. Czyli jak wgrać hacka i odpalić każdą grę.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

Nie szukaj stron z grami z już nałożonymi tłumaczeniami tylko poprawnego dumpu oryginalnej gry + patch bądź patcher... W tym wypadku zapewne NTSC/J + patch angielski + patch polski (bo polski jest prawdopodobnie nakładką na angielski).

 

tłumaczenia EN:

https://www.romhacking.net/?page=translations&genre=&platform=17&status=&languageid=12&perpage=100&order=&dir=&title=&author=&transsearch=Go

 

tłumaczenia PL:

https://grajpopolsku.pl/downloads/Sony/

 

haki (niektóre ciekawe ;)):

https://www.romhacking.net/?page=hacks&genre=&platform=17&game=&category=&perpage=100&order=&dir=&title=&author=&hacksearch=Go

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
Gość ragus
17 minut temu, Meanthord napisał:

Prawie wszystko działa, jak coś nie działa, to: 1) zły obraz, 2) niedostatecznie zasilony pen/dysk (wiele osób nie zdaje sobie sprawę z tego jakie to ważne, ale oczywiście wszyscy używają 2A i potem lamenty, że coś nie działa), 3) zły core Retroarcha. 

Btw, używanie blura w grach z PSX... :facepalm:

 

dobra, no to zapodaj jakiś dobrze zasilony pen/dysk bo chcę coś jutro kupić w sklepie. takie minimum 64 gb

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, ragus napisał:

 

dobra, no to zapodaj jakiś dobrze zasilony pen/dysk bo chcę coś jutro kupić w sklepie. takie minimum 64 gb

 

Ale tu nie chodzi o to, że pen/dysk ma być dobrze zasilony sam z siebie, tylko żeby używać mocnej ładowarki do classica. A już przy używaniu przejściówki OTG jest to wręcz niezbędne - 3A minimum. Albo hub z własnym (oddzielnym) zasilaniem. A nie wtykać USB 3.0, podpinać konsolę do portu w TV (lol) i dziwić się, że nie działa. Nawet w najnowszym FAQ-u do Bleemsynca piszą, że kwestia zasilania jest bardzo istotna, wręcz kluczowa. Osobiście próbowałem podłączyć jakieś stare dyski SATA (300 GB, 450 GB) i nie działały przez OTG (albo np. konsola wchodziła do retroarcha i zwis). Kupiłem porządną ładowarkę i wszystko zaczęło działać. Polecam takie prewencyjne działanie.

Odnośnik do komentarza

@Meanthord Ale co lol? Normalny telewizor podaje napięcie zgodne ze specyfikacją USB u nie ma problemów z zasilaniem. Ale różnie z tym bywa bo producenci lecą w... Ja nie mam problemu zasilać np. intelopatyka, a to jest x86 i też ma eMMC, więc żre elektrony jak opętany bardziej niż PSC na ARM.

 

HDD muszą mieć zewnętrzne zasilanie, to nie dziwne. Z USB jest dla nich za mało. To samo tyczy się ODD, FDD, MO i ZIP. SSD pewnie by nie narzekał.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.06.2019 o 23:26, Shen napisał:

Odpal Digimon World 3 i daj znac.

 

Oczywiście bez problemu odpaliłem przed chwilą DW3. Btw, do mojej listy "jak coś nie działa, to..." zapomniałem dorzucić jednego punktu: 4) bezpieczniej uruchamiać gry mając dodatkowo pliki BIOS-u wrzucone w folder RA. Niby emulator PSX czy Segi uruchamia gry bez BIOS-u, ale... ;)

Edytowane przez Meanthord
Odnośnik do komentarza

Toż można się zapytać normalnie co i jak zrobić żeby działało, zawsze chętnie pomogę. A nie pisać żebym udowadniał, że prawdą jest coś, co napisałem, że jest prawdą. Stockowe menu to zwykły śmietnik, widziałem go może raz przez minutę pół roku temu. Tylko Retroarch (o dziwo całkiem nieźle na PSC rozwinięty swoją drogą, bo np. na PSP jest nie do używania).

Edytowane przez Meanthord
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.06.2019 o 19:45, devilbot napisał:

@ragus a ja dzisiaj w mediamarkecie trzymałem za(pipi)istego sandiska 64gb 3.0 i zobaczyłem dysk 2.0 HAMA przy kasie 64 GB za 30zł o ten https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/pendrive-hama-rotate-64-gb?gclid=CjwKEAjwue3nBRCCyrqY0c7bw2wSJACSlmGZxOqXqB-LkTgV0B-a24h99DyjxXgc0HLxmHF2LyFKmhoCM43w_wcB&gclsrc=aw.ds

 

 

 

 

wziąłem po taniości tego bydlaka, do tego normalny zasilacz i wreszcie śmiga. tylko kurde no menu mogłoby się ładować trochę szybciej. po odpaleniu wyświetla mi się stockowy dash i dopiero po 15-20 sekundach przechodzi do tego zmodyfikowanego menu

Odnośnik do komentarza

@ragus

U mnie po włączeniu odpala się ten wybór czy chcę retroarch czy bleemsync i trwa to może 5-10 sec. Nie wchodzi w ogóle do stockowego może coś masz nie tak.

 

@Meanthord

Może pobawię się w tego retroboota ale ta stockowa karuzela mi się podoba i używam głównie do psxa jednak, a to się ładnie prezentuje. Nie to żebym miał coś do retroarcha. Też czasami zajrzę odpalić jakieś arcade.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...